UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
GDA
Pan Abonent ;-)
1185 626 95

Re: Beznadziejny dekoder Horizon

Wiesz że problem dotyczy garstki abonentów? A tylko dlatego że w kółko o tym piszą te same osoby w temacie wydaje się że skala problemu jest ogromna

Naukowiec
1248 574 45

@GDA

Dokładnie!

Za chwilę ta grupa dostanie "wolne", bo operator rozwiąże z nimi umowy by dalej nie marudzili i zmniejszy się % narzekających.

Albo operator zacznie oddalać reklamacje, ludziom pozostanie tylko rzecznik lub sąd a to wymaga czasu, czasu i jeszcze raz pieniędzy - ludzie uszy po sobie położą i skończy się marudzenie.

Tak to niestety będzie brutalnie wyglądało.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
366 87 3

@KOCUREK1970napisał(a):

Za chwilę ta grupa dostanie "wolne", bo operator rozwiąże z nimi umowy by dalej nie marudzili i zmniejszy się % narzekających.

Możesz rozwinąć tą myśl..?Przewidujesz jakąś podwyżkę , zmianę  reglaminu?

Naukowiec
1248 574 45

@Szeptacznapisał(a):

Możesz rozwinąć tą myśl..?Przewidujesz jakąś podwyżkę , zmianę  reglaminu?

Nie - ot pozbycie się balastu. 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
148 31 6

Moi znajomi mają ten dekoder od dwóch miesięcy i nie narzekają na nie go.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
-----------------
Internet T-mobile
60/10Mb
Inspirator
3 1 0

A u mnie wszyscy znajomi co mają ten dekoder to na niego narzekają. Wolny jest taki, że masakra. Brakuje tylu podstawowych funkcji, że dziwie się, że taki szmelc wypuścili, jak mieli dobrze działający stary dekoder. Zatrudnijcie jakiegoś UX-owca, niech porządnie przetestuje sprzęt i spisze wszystkie niedociągnięcia. Albo poczytajcie co ludzie piszę na jego temat, bo pełno jest tematów z rzeczami do poprawy.

Omnibus
235 101 5

@vdsl2napisał(a):

Moi znajomi mają ten dekoder od dwóch miesięcy i nie narzekają na nie go.

To jest pewnie prawda, ale czy to znaczy, że horizon jest dobrym dekoderem? NIE.

To, że ktoś nie hejtuje, nie narzeka nie oznacza iż coś konkretnego jest wporządku.

Wielu ludzi nie widzi różnicy w wielu rzeczach i dziedzinach, gdzie inni widzą wyraźnie. Tyczy się to dźwięku, obrazu, jakości wykonania, szybkości, płynności itd.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Omnibus
366 87 3

@Remix151

Na jakiej podstawie uważasz ,ze słaba jakość dźwięku(tego akurat nie zuważyłem) i obrazu to wina dekodera Horizon.? Dekoder w jakiś sposób zniekształca te parametry?

Użytkownik @erwinsans po przejściu do Orange zauważa dosć istotne różnice.Może to dlatego ,że operatorzy pobierają sygnał z różnych źródeł, ale tu np. jeśli chodzi o dosyl publicznej TVP1 i , Polsatu,TVP2 to po światłowodzie obraz powinien być lepszy.

Omnibus
235 101 5

@Szeptacznapisał(a):

@Remix151

Na jakiej podstawie uważasz ,ze słaba jakość dźwięku(tego akurat nie zuważyłem) i obrazu to wina dekodera Horizon.? Dekoder w jakiś sposób zniekształca te parametry?

Użytkownik @erwinsans po przejściu do Orange zauważa dosć istotne różnice.Może to dlatego ,że operatorzy pobierają sygnał z różnych źródeł, ale tu np. jeśli chodzi o dosyl publicznej TVP1 i , Polsatu,TVP2 to po światłowodzie obraz powinien być lepszy.

Pisząc o dźwięku i obrazie pisałem jako o przykładach ogólnie. Nie było to w sensie, że obraz z horizona i dźwięk z horizona

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

GDA
Pan Abonent ;-)
1185 626 95

@Szeptacznapisał(a):

to po światłowodzie obraz powinien być lepszy.

Nie nie proszę Cię - jak światłowód ma wpływać na jakość obrazu?

Obraz może być albo go nie być  (szatkowac) kable mogą jedynie odpowiadać za jakość SYGNAŁU a nie jakość OBRAZU

Specjalista
52 26 0

Podziele się uwagami dotyczącymi Samsunga ICU 100 w Orange. Obraz live naprawdę wydaje sie lepszy niż w UPC, E1 - 4K rewelacja, ale wczoraj podłączyłem dysk i tak:

Same minusy przy nagrywarce:

1. Obraz odtwarzany jest gorszy jak live i jest pikseloza co jaiś czas a ciemne tło to rozmazana farba

2. Dysk pracuje głośno co w nocy przeszkadza

3. Brak informacji na wyswietlaczu dekodera i w epg o tym że cokolwiek się nagrywa obecnie

4. Brak mozliwości przeiwjania co 30 sekund

4. Brak możliwości wyboru czy oglądać chce od początku czy od zakończonego momentu.

Uwiezcie pod względem nagrywania i odtwarzania i menu nagrywarki HORIZON przebija SAMSUNGA ICU 100

Także wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Horizon Max z PVR -=- MR HD z PVR -=- Fiber POWER 250 Mb/s -=- Minuty DOMOWE MAX -=-C+ Select -=- Pakiet MEGA Sport -=- Horizon GO -=-
Omnibus
366 87 3

Zastanawiam sie, dlaczego obraz jest gorszy w UPC. Czy to wina kabla koncentrycznego-przejście ze światłowodu na koncentryk powoduje spadek jakośći sygnału, czy może sam dekoder Horizon słabo dekoduje sygnał.

@erwinsanspkt1 wymień dysk, może jest uszkodzony....

Co do pozostałych punktów PVR w Hprizonie jest (odpukać) świetna. Najlepsza z jaką sie spotkałem  a mam możliwość porównania z nc+, CP i Orange.Czekam ,aż Orange dopracuje pewne sprawy (tak..właśnie min to co wymieniłeś) i bedzie można sie zastanowić nad ofertą Pomarańczowych.Między czasie może UPC pozytywnie zaskoczy.

Specjalista
52 26 0

Dysk nówka z salonu dedykowany do Samsunga ICU 100, 500 GB.

Horizon Max z PVR -=- MR HD z PVR -=- Fiber POWER 250 Mb/s -=- Minuty DOMOWE MAX -=-C+ Select -=- Pakiet MEGA Sport -=- Horizon GO -=-
GDA
Pan Abonent ;-)
1185 626 95

@Szeptacznapisał(a):

przejście ze światłowodu na koncentryk powoduje spadek jakośći sygnału

jakosć sygnału nie ma nic do jakości obrazu - jedynie może go nie wyświetlić jak będzie słaby albo zamrozić

ale na pewno nie poprawi kontrastu kolorów itp - za to wszystko odpowiadają ustawienia telewizora i jego możliwości i jest to subiektywna ocena

Omnibus
296 123 12

1. Dysk nie ma tu nic do rzeczy, przecież wszystko co się zrzuca na dysk jest cyfrowe , czyli typowa sytuacja zero-jedynkowa ,  więc jedyne co może źle zrobic HDD to wogóle nie odtwarzać albo się zacinać w miejscu gdzie nagranie trafi np. w jego zepsute sektory.

2.. Pierwsze co bym zrobił to sprawdził kabel dysk-dekoder, może jest felerny.

Nie zaszkodzi sprawdzić też siłę sygnału na dekoderze, w ustawieniach horizon pokazuje go w postaci paska i dodatkowo jest opis.