UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Programowanie nagrań na dekoderze Horizon

Dlaczego nie można programować nagrań w sposób najbardziej prosty i oczywisty: ustawić kanał, porę (data i godzina) rozpoczęcia i zakończenia i żeby po prostu nagrał to, co w tym czasie będzie, nie myśląc nad tym, co to jest? Jeszcze bardziej jest to uciążliwe w przypadku nagrań serii, kiedy to niepotrzebnie nagrywa powtórki i zżera miejsce na HDD! Gdyby przynajmniej można było przez aplikację mobilną wejść na listę nagrań i usunąć te niepotrzebne powtórki, bo normalnie, gdy się na tydzień wyjedzie, to trzeba przygotować bardzo dużo wolnego miejsca na dysku albo zrezygnować z nagrań serii i każde zaplanować osobno. A tak ustawiłoby się np. TVN24 codziennie w godz. 22:00-23:00 i byłoby to, o co chodzi.

No i problem jest, gdy w tym Waszym programie TV jest inaczej, niż w rzeczywistości (co nie jest rzadkim zjawiskiem!), to np. trzeba zaplanować 2 nagrania, żeby obejrzeć potem film. Tak jest np. w chwili obecnej, kiedy po Waszemu film "Millennium: Zamek z piasku, który runął" ma być w godz. 2:50-5:20 a według Telegazety i EPG z DVB-T 2:05-4:30 i naprawdopodobniej tak będzie, bo teraz jest film "Ostatnia rodzina" zgodnie z Telegazetą i EPG z DVB-T a nie "Ugotowany", co powinno być według Waszego programu.

Czy nie można tego zrobić tak, jak jest np. w nagrywarce Panasonic DMR-EX645? Tam też można (możliwość, nie przymus!) z EPG wybrać pozycję do nagrania, lecz polega to na tym, że wtedy pojawia się wstępnie wypełniony formularz z danymi (kanał, godziny - z uwzględnieniem zaprogramowanego zapasu przed i po nagraniu - itd.) i można to potwierdzić, naciskając OK albo zmienić na to, co się chce.

Jeszcze jedna sugestia z podaniem przykładu tej nagrywarki: tam lista programów w EPG jest do wyboru w dwóch opcjach: kolejne pozycje programów danej stacji TV mogą być poziomo lub pionowo. To drugie jest o niebo lepsze do przejrzenia programu danej stacji, gdzie oprócz kursora, można przewijać całą stronę i całą dobę jednym naciśnięciem przycisku. Bo w tym poziomym układzie, to ile się trzeba napykać, żeby sprzwdzić cały dzień...!

Gdyby ktoś z UPC był zainteresowany, mogę przesłać zdjęcia ekranu z podanych przykładów nagrywarki Panasonic.

4 ODPOW. 4
Highlighted
-
Nie dotyczy

Re: Programowanie nagrań na dekoderze Horizon

Upc nie ma wpływu na zawartość epg, wyświetla sięto co poda nadawca, jak w międyczasie coś na szybko zmieniają to później są błedy.

 

 

A co do nagrywania o konkretnych porach to fakt, brakuje tej możliwości, ale nie liczyłbym na to, że coś takiego w ogóle zostanie dodane. Z prostej przyczyny, jest już funkcja działa, więc po co marnować więcej funduszy ? 

 

Horizon ma dużo błędów jeśli chodzi o nagrywarke, nagrywanie powtórek itd to norma, zawsze możesz wziąć moduł ci+ i nagrywać tak jak Twój tv pozwala 

 

Ogólnie w horizonie działa to inaczej czyli właśnie wskazujemy konrketą pozycje / serie i na więcej wpływu już nie mamy, ewentualnie w ustawieniach można zmienić czas przed i po nagraniu (np w momencie jak coś ucina)

Highlighted
Tytan
Tytan
2342 1040 193

Re: Programowanie nagrań na dekoderze Horizon

Dodam tylko do tego co napisal @- ze Horizon jest dedykowanym dekoderem do odbioru konkretnej oferty i nie ma co wymagać od niego funkcjonalnosci jakie sa w nagrywarkach kupowanych na uzytek wlasny

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Tytan
2191 827 78

Re: Programowanie nagrań na dekoderze Horizon


@kinoman75napisał(a):

Gdyby ktoś z UPC był zainteresowany, mogę przesłać zdjęcia ekranu z podanych przykładów nagrywarki Panasonic.


"ni dy rydy"

A to o czym piszesz pisano już w temacie Horizona najmniej od 2017r 

 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Specjalista
66 12 1

Re: Programowanie nagrań na dekoderze Horizon

Jak Horizon ma nagrywarkę to powinien nagrywać !

Oglądałem mecz i przed wyjściem z domu chciałem nastawić nagranie drugiej połowy- dekoder wyświetlił komunikat :Brak programu nagrywanie niemożliwe .

Bez nagrania nie da się oglądać pozycji bez Replay TV

Jeśli w epg jest "brak programu" to nic nie nagrasz nawet jeśli fizycznie jest jakiś program lub transmisja