UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

UPC+smart TV

Witam wszystkich. 

Posiadam własnie dekoder Horizon + osobny router od UPC. Przymierzam się do kupna smart TV i zastanawiam się jak to będzie ze sobą współgrało, tzn czy dam radę ogarnąć wszystko na pilocie od telewizora? Najprawdopodobniej będzie to Samsung, więc pierwsze pytanie o współpracę z ich systemem Tizen. Kupię jakiś telewizor za 3-4 tysiące i dam radę za pomocą jego pilota zmieniać kanały, czy muszę zwrócić uwagę na to, żeby telewizor miał jakąś specyficzną funkcję?

Może to działać na dekoderze Horizon, czy od strony UPC będe coś musiał wymienić/dokupić?

Jest to dla mnie mniej ważne, pewnie dużo trudniejsze, ale przy okazji czy da radę z poziomu TV obsługiwać VOD od upc?

Ogólnie jest opcja żeby to zorganizować na jednym pilocie, czy do kanałów będę musiał używać pilota z UPC, a do youtube i innych aplikacji pilota od telewizora?

Widziałem już na forum posty w podobnym temacie, ale techniczny żargon w nich zastosowany jest dla mnie niezrozumiały. Proszę o wyjaśnienie.

24 ODPOW. 24
-
Nie dotyczy
1054 0 57

Re: UPC+smart TV

Według mojej wiedzy:
1. Pilotem od TV możesz jedynie obsługiwać TV.

2. Pilotem od Horizona możesz obsłużyć TV ale tylko w zakresie włączenia, wyłączenia i regulacji głośności.

Idealnym rozwiązaniem jest Moduł CI+, wtedy pilot od TV ogarnia ci wszystko. Niestety, te rozwiązanie oznacza brak VoD od UPC.

Rozwiązaniem idealnym był by Moduł CI+ oraz apllikacja Horizon GO na Smart TV, niestety UPC nie przewiduje takiego rozwiązania :(

P.S.
Witaj  

GDA
Pan Abonent ;-)
1220 639 101

Dokładnie tak jak napisałeś - niestety nie wyeliminujesz dwóch pilotów

Telewizor stanie się wyłącznie monitorem do oglądania tego co poda Horizon

A jak będziesz chciał używać SMART TV to musisz korzystać z pilota telewizora

Idealna sprawa w takiej sytuacji jest moduł CI+ wowczas wszystko obslugujesz jednym pilotem

@- tośmy się wstrzelili

Zawodowiec
221 101 5

@Flaku napisał(a):
Widziałem już na forum posty w podobnym temacie, ale techniczny żargon w nich zastosowany jest dla mnie niezrozumiały. Proszę o wyjaśnienie.

Witaj, posiadam w domu dekoder Horizon do TV + osobno modemo-router do internetu. Tak się składa, że podłączone jest to do telewizora Samsunga, a dźwięk jest przez soundbar także samsunga.

Samsung w swoich nowych telewizorach daję taki mały uniwersalny pilot który idzie sparować z innymi sprzętem. Z soundbarem, TV, UPC, konsolą itd.

Tak więc jednym pilotem uniwersalnym od samsunga mogę włączyć jednym przyciskiem soundbar czyli dźwięk i równocześnie odpala TV i daje obraz. Moża sterować głośnością tym pilotem zarówno z TV jak i Soundbara. Zależy jak sobie wszystko skonfigurujemy i ustawimy.

Kanały UPC też idzie zmieniać, wchodzić w opcje różne dekodera i na boki, w górę i dół. Bez problemu też odpalimy pilotem PS4 itp i tam też idzie tym pilotem sterować w jakiś sposób.

Jedyny minus jest taki, że jak cała reszta działa dobrze i np. gdy wyłączam tym pilotem równocześnie TV i soundbar tak ten super dekoder Horizon nie działa w ten sposób i trzeba trzymać bez sensu pilota od UPC by nim włączać i wyłączać dekoder.

Podsumowując wszędzie sprawdza się 1 pilot uniwersalny od Samsunga. Minus WIELKI tylko dekodera Horizon, że nie potrafi się załączać i wyłączać razem z pozostałym podłączonym sprzętem. Gdyby nie ten minus można by odpalać obraz, dźwiek i dekoder jednym pilotem, a tak musimy oddzielnie to robić pilotem od dekodera UPC by zasilaniem sterować.

Btw. Nie idzie chyba tym uniwersalnym ustawiać nagrywania programów i takie zaawansowane opcje ale pewny nie jestem. Nawet jeśli idzie to i tak korzystam z pilota od UPC do takich zaawansowanych czynności jak nagrywanie, odpalanie i usuwanie bo i tak musi leżeć na stole, a nim wygodniej się to robi na pewno

Gdyby dekoder Horizon od UPC posiadal coś co nazywa się Anynet+(HDMI-CEC) to nie było problemu z jednym pilotem Konsole to posiadają, telewizor, soundbar i ale super nowoczeszny dekoder od UPC tego nie posiada ;>

Pozdrawiam.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

-
Nie dotyczy
1054 0 57

@GDA dokładnie

Ot po prostu podobne toki myślenia, no może nie zawsze ale....  

@Remix151 możesz wrzucić fotę pilota o którym piszesz?

Zawodowiec
221 101 5

@Marcinosr napisał(a):

@Remix151 możesz wrzucić fotę pilota o którym piszesz?

s-600-600-1

GDA
Pan Abonent ;-)
1220 639 101

@Remix151 a ja Cię proszę  nie nadużywaj cytowania bo to tylko wydłuża post 

Możesz przeedytowac swój post i usunąć cały cytat - cytuje się fragment tylko który chce się zaakcentować a nie cały post

Dzięki z gory

Zawodowiec
221 101 5

@GDA napisał(a):

@Remix151 a ja Cię proszę  nie nadużywaj cytowania bo to tylko wydłuża post 

Możesz przeedytowac swój post i usunąć cały cytat - cytuje się fragment tylko który chce się zaakcentować a nie cały post

Dzięki z gory

Nie nadużywam Założeniem cytowania nie jest cytowanie tylko fragmentów. Można cytować zarówno całość jak i fragment, a stosuje się to po ty by konkretna osoba i reszta wiedziała do kogo należy dana wypowiedź i do czego się odnosi. Ale w tym przypadku nie widzę problemu bym skrócił cytowanie i to właśnie zrobiłem - zamierzałem od początku, lecz wysłałem post i  nie zdążyłem

GDA
Pan Abonent ;-)
1220 639 101

Nie cytuje się posta na który bezpośrednio odpowiadasz to tak na zakończenie

Nie moja rola jest tutaj dbanie o netykiete @Kamil

Zawodowiec
221 101 5

@GDA napisał(a):

Nie cytuje się posta na który bezpośrednio odpowiadasz to tak na zakończenie

Nie moja rola jest tutaj dbanie o netykiete @Kamil

Schodzimy z tematu i nie chcę tego robić ale to ostatni taki post za którego z góry przepraszam

Jeśli Admin lub moderacja uzna to za SPAM to proszę o przeniesienie tych wiadomości w inny temat zamiast usuwać. Bo jednak sprawę warto poprawić.

Podsumowując na forum jest coś takiego jak:

https://forum.upc.eu/t5/o-spolecznosci/zasady-spolecznosci-upc/m-p/7

Nie ma tutaj nawet zapisku o cytowaniu, sposobach itd.

W całym internecie nie istnieje też żadnej oficjalny zapis, regulamin i zasady którę mówią jak cytować, kiedy i gdzie

Dla jednym to jest dobre i robią to, inni tego nie robią i hejtują. Ale jeśli na danej stronie czy forum nie ma zapisku o tym co i jak to według mnie nie wolno pouczać kogoś tej samej rangi. Admin czy moderator pouczający usera forum to inna sprawa, ale user usera to już jednak przesada No i pouczać można jeśli ktoś naprawdę nie stosuję się do zapisanych już dostępnyc zasad. Bo jeśli o czymś nic nie piszę to potrzeba po prostu wprowadzić dodatkowe zapisy i zasady i poinformować, że należy się do nich zacząć stosować. Czyli podsumowując poinformowanie = TAK, zbędne pouczacie = NIE.

Tak jak pisałem nigdzie nie istnieją sztywne zasady i zapiski do których trzeba się stosować. Jeśli coś jest gdzieś dostępne to tylko w przypadku gdzie administracja i moderacja na forum popdpowiada regulaminem jak to robić Szukałem specialnie czy coś znajdę, że cytowanie całe, nie całe takie i takie jest złe i nic nie zlalazłem. Ale znalazlem to:

VgZ5KqS7RWCEFlk20WhCRQ

https://forum.ncplus.pl/forum/forum/forum-aa/o-forum/27717-cytowanie-postu-w-bezpo%C5%9Bredniej-odpo...

Normalnie znalazło mi to jak bym celowo szukał po znakach "GDA" w Google

Podsumowując nie chcę prowadzić zbędnej dyskusji i burzy jak robić, co robić i co jest ok, co nie jest

Jeśli Tobie @GDA przeszkadza takie coś bo musisz dużo przewijać na telefonie to zamiast pisać mi, że mam tak nie robić napisz na PW do Admina @Kamil lub moderacji lub zalóż temat temat na forum z prośbą o wprowadzenie takich zasad. Można też poprosić o możliwość dawania [Spoiler] tekst [/Spoiler] <Spoiler> tekst </Spoiler> czyli ukrywania tekstu, wtedy cytowanie nawet długich całych wypowiedzi nie będzie problemem I nikt nie będzie pisał o netykietach Tą wiadomością kończe ten temat bo nie chciałbym by rozwinął się on tak jak na xx pl x s.pl Pozdrawiam z humorem na twarzy i życzliwośćią

Użytkownik
2 0 0

Ok, moduł CI z tego co wyczytałem można podłączyć tylko do niektórych telewizorów?

GDA
Pan Abonent ;-)
1220 639 101

Do wszystkich które posiadają złącze CI+

Skoro masz zamiar dopiero kupić nowy telewizor to szukaj właśnie takiego z takim złączem- przyda się jeżeli nie teraz to w przyszlosci

-
Nie dotyczy
1054 0 57

@Remix151 qrde jak ty się rozpiszesz...to mam problem przez to przebrnąć (żarcik taki)

A na poważnie to @GDA ma rację, cytowanie postu bezpośrednio pod nim wlicza się w spam, to taka ogólnie stosowana zasada  

Olewając na chwilę netykiety itp. zobacz o ile wydłuża się post w takim przypadku, a wiadomo że skoro piszesz pod to odnosisz się do ostatniego postu....

Mi to jakoś mocno nie przeszkadza (sam na pewnym forum wyłapałem za to ostrzeżenie od moda ) ale jak już pisałem czytelniej jest....

Zawodowiec
221 101 5

Ja tam żadnego problemu nie mam Ale niestety są różni ludzie i różne przyzwyczajenia. Ja jestem np. taki, że cytuję. Nigdy w życiu za to ostrzeżenia nie dostałem, bana też nie i pouczenia tez nie Zdarzyły mi się 2-3 fora gdzie był zakaz cytowania i konkretnych działań i po prostu tam stosowałem się do zasad ustanowionych przez administrację. Tam gdzie nie jest to ustalone to piszę tak jak mi wygodniej

Dla mnie nie ma różnicy czy ktoś napisze długi post, czy krótki i druga połowa z cytatem. Bo naprawdę sprawdziłem wchodząc na stronę UPC z telefonu i przewijanie czegoś takiego trwa ułamki sekund, a nie 15 min No chyba, że bardzo słaby internet i zacina się strona przez fakt słabszego starszego modelu smartfona, wtedy fakt faktem przewijanie może być uciążliwe ale tylko wtedy. Ale na pewno nie teraz kiedy wystarczy machnąć lekko palcem w ekran i odczekać chwilkę by zjechało niżej

Co do ogólnych zasad to minus jest taki, że to są ogólne zasady nie dla wszystkich i jedni się stosują, inni nie. Dla jednych to wygodne, dla reszty nie Dopóki nie ma regulaminu na temat cytowania to niestety każdy będzie robił jak mu wygodniej w tym i Ja i to nie złośliwe, a przez przyzwyczajenia.

Ja tam jestem za tym by na forum była możliwość dawania spoilerów. Wtedy jak zacytuję 5tyś znaków w cytacie i ukryję w spoilerze to nikt się nie przyczepi Ale to już myślę sprawa dla @GDA by Admin i moderacja się za takie coś wzięła bo chyba jest najbardziej uczulonym użytkownikiem tego forum na tym punkcie

Btw. Być może tak wprowadzić też w regulaminie coś o max ilości znakó w jednej wiadomości? ( żarcik taki ).

Profesor
1569 417 80

Po to jest to cytowanie, żeby z niego korzystać. Nie ma cytowania selektywnego w tym forum, więc nie ma wyboru i czasami trzeba przebrnąć przez cały post z tym cytatem.

https://zanimnapiszesz.info