UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

Highlighted
Użytkownik
1 0 0

Wyprowadzenie dźwięku po łaczu optycznym z Horizon na Sounbar/glośnik, a obrazu na projektor poHDMI

Mam prośbę o pomoc. wczoraj próbowałem podłączyć soundbara po optyku z Horizona , a obrazy prowadzić po HDMI do projektora. niestety nie uzyskuje dźwięku - nie wiem jak rozdzielić dźwięk na optyka tak żeby nie wysyłał dźwięku do projektora ( jak np na ps3). Obecnie wszystko idzie do projektora  obeaz i dźwięk. Dziekuje za pomoc. 

2 ODPOW. 2
Highlighted
Moderator
75 7 14

Re: Wyprowadzenie dźwięku po łaczu optycznym z Horizon na Sounbar/glośnik, a obrazu na projektor poH

@Opej 

Spróbuj odłaczyć kabel HDMI i sprawdzić czy w ogóle jest jakiś dzwięk po optyku.

Zawsze możesz wykonać jeszcze przywrócenie ustawień fabrycznych. 

Highlighted
Ekspert
81 19 8

Re: Wyprowadzenie dźwięku po łaczu optycznym z Horizon na Sounbar/glośnik, a obrazu na projektor poH

Teoretycznie dźwięk po łączu optycznym jest wyprowadzany równolegle do wzmacniacza do głośników telewizora. W telewizorze może być opcja w menu dotycząca wyprowadzenia dźwieku na gniazdo optyczne - sprawdź ustawienia w menu. Ja wyprowadzałem dźwięk po kablu optycznym do amplitunera i po prostu wyciszałem głośniki telewizora (przycisk wyłącz głosniki). Obecnie z nowym amplitunerem robię to po kablu HDMI. I również po prostu wyciszam głośniki TV. Tak samo można rozwiązać problem połączenia z projektorem i dźwięku z projektora .  Generalnie to wymaga zrobienia kilku prób różnych konfiguracji  połaczeń sprzętu i wybrania rozwiązania optymalnego dla Twojego zestawu urządzeń.