UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Horizon

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
1 0 0

Zgranie danych z dysku starego horizona na nowy

Witam, dziś po restarcie dekodera już nie chce się uruchomić pojawia się błąd "error 1001" na jutro mam umówioną wizytę serwisanta i podejrzewam że zakończy się wymianą dekodera z powodu iż mam trochę nagranych filmów i nie chciał bym ich stracić moje pytanie czy jest wogóle taka możliwość aby przegrac nagrane filmy i seriale na nowy dekoder.

Pozdrawiam, 

4 ODPOW. 4
Tytan
2372 537 108

Re: Zgranie danych z dysku starego horizona na nowy

Teoretycznie możesz je zgrać video-grabberem (podłączasz go do komputera i do niego podłączasz HZN i jak się je chce mieć w HD to modlić się o to aby HDCP się nie załączyło), w praktyce lepiej odpuścić i pogodzić się z utratą nagrań

https://zanimnapiszesz.info
Konto zbanowane
1248 357 57

@MrPepka Jeśli dekoder się nie włącza, to w jaki sposób ma je zgrać grabberem? Przecież do tego potrzeba by działającego dekodera, który jest w stanie odtworzyć nagranie....

@Pepe123 Bład 1001 oznacza najczęściej problem z sygnałem w kanale zwrotnym. Jest więc szansa, że to nie dekoder. Możesz sprawdzić czy kabel się nie poluzował oraz wykonać reset części modemowej dekodera. 

PS: Na przyszłość, jeśli komuś zależy na nagraniach, polecam wybrać zamiast Horizona MediaModuł CI+ oraz zakupić własny dekoder/telewizor, który zapewni pełną kontrolę nad nagraniami. Wtedy będziesz je sobie mógł nawet przenosić pomiędzy urządzeniami. 

Tytan
2372 537 108

Faktycznie, zauważyłem to. Ja po prostu poza domem jestem i nie miałem jak doczytać zgłoszenia. W takim wypadku zakładając, że problem nie jest z instalacją lub z sygnałem, a z samym dekoderem (w sensie, że jest uszkodzony) to nie ma co mówić o odzyskaniu nagrań

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2110 817 72

Temat zamykam.

Jeśli Autor będzie chciał coś dodać do wątku, lub ktokolwiek będzie chciał temat uzupełnić - proszę o informację na PW do Moderacji lub dowolnego Tytana i temat zostanie ponownie otwarty.
W wiadomości proszę podać adres/link do tego tematu.
Dziękujemy za udział w dyskusji.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.