UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
3 0 0

Analogowa Telewizja Start

Dzień dobry,

zakładam temat ponieważ na infolinii sprawy nie udało mi się sensownie dogadać. Od ponad 8 lat mam internet w UPC (nieprzerwanie, różne opcje, obecnie 250Mb/s). W starym mieszkaniu miałem w salonie gniazdko z dwoma wyjściami, jedno wpięte do routera,, po czasie kupiłem telewizor więc wpiąłem go do drugiego gniazdka i jak się okazało miałem sygnał analogowy. W sierpniu br. przeprowadzałem się, więc zgłosiłem przeniesienie usług.

Po mojej przeprowadzce, podłączyłem sobie TV do gniazdka, które już było w salonie i miałem jakieś podstawowe kanały. Później przyjechał umówiony Pan Serwisant, podłączył internet i zamontował nowe gniazdko - pojedyncze. W efekcie mam albo telewizję albo internet. Zapytałem czy nie może zamontować gniazdka z podwójnym wtykiem, ale powiedział, że w zleceniu mam sam internet i muszę załatwić na infolinii Pakiet Start.

Bardzo mnie ta telewizja nie piliła, więc trochę się to przeciągało, zadzwoniłem na infolinię raz, zaczęto mnie przekierowywać do Działu Utrzymania, ale niestety nie mogłem wtedy czekać na połączenie.

Dzwoniłem dzisiaj, ale dowiedziałem się, że takiej opcji jak Start w ogóle nie ma w ofercie i nie ma takiej opcji, żeby mi to włączyć. W takim razie - co mam w gniazdku, że jak podłączę do niego telewizor to wykrywa ponad 300 kanałów (fakt, że 90% zakodowanych, ale pi razy oko zawartość tv naziemnej jest dostępna i to w zupełności wystarczy).

Czy w takim wypadku możliwa jest któraś z opcji:

1) samodzielnie kupię sobie jakiś trójnik (jeśli to w ogóle jest możliwe?) i podepnę go do gniazdka?

2) wymienię gniazdko na takie z podwójnym wyjściem? W takim wypadku prosiłbym tylko o informację jakie gniazdko kupić?

3) punkt 2 wykona Pan Monter?

Uprzedzając pytania - nie chcę kupować żadnej cyfrowej TV z tej prostej przyczyny, że z tej usługi po prostu nie będę korzystał. Potrzebuję od wielkiego dzwonu włączyć tv na 10 minut, żeby obejrzeć jakiś teleexpress ew. jakieś TVP ABC.

Przepraszam za ewentualną chaotyczność wywodu.

Pozdrawiam.

Tagi (1)
11 ODPOWIEDZI
GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

Re: Analogowa Telewizja Start

Witaj na forum

to nie jest telewizja analogowa

UPC oferuje 30 kanałów bezpłatnych w paśmie DVB-C

oczywiście możesz założyć dowolny rozdzielacz i korzystać z internetu jak i telewizora

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Zawodowiec
491 117 21

@keiran, monterzy UPC stosują Rozgałęźnik 3-drożny Teleste DSS3, więc najlepiej wybierz taki sam i zamontuj samodzielnie. Kosz to pewnie maks 20zł . Dodatkowo, do gniazda do którego podepniesz TV możesz zamontować sobie filtr kanału zwrotnego. UPC już tego nie stosuje, ale w moim przypadku rozwiązało to problem z artefaktami na niektórych kanałach. 

Użytkownik
3 0 0

@zylxnapisał(a):

@keiran, monterzy UPC stosują Rozgałęźnik 3-drożny Teleste DSS3, więc najlepiej wybierz taki sam i zamontuj samodzielnie. Kosz to pewnie maks 20zł . Dodatkowo, do gniazda do którego podepniesz TV możesz zamontować sobie filtr kanału zwrotnego. UPC już tego nie stosuje, ale w moim przypadku rozwiązało to problem z artefaktami na niektórych kanałach. 

Hm, czyli wpinam to do gniazdka, które już mam i dopiero do tego kable antenowe? Brzmi prosto. Dzięki za wyjaśnienie.

Użytkownik
3 0 0

@GDAnapisał(a):

Witaj na forum

to nie jest telewizja analogowa

UPC oferuje 30 kanałów bezpłatnych w paśmie DVB-C

oczywiście możesz założyć dowolny rozdzielacz i korzystać z internetu jak i telewizora

Wydaje mi się, że wyjdzie tego więcej jak 30, ale faktycznie znalazło mi to w DVB-C. A ja durny myślałem, że to analogowe. Dzięki za wyjaśnienie.

GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

Tutaj masz ich listę - jest ich 29

https://www.upc.pl/pdf/wykaz_programow_start.pdf

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Innowator
35 4 0

Czy tych bezpłatnych 30 kanałów w DVB-C jest dodawane każdemu?

Zawodowiec
491 117 21

Każdy ma do nich dostęp.

Naukowiec
1160 549 42

@zuzianapisał(a):

Czy tych bezpłatnych 30 kanałów w DVB-C jest dodawane każdemu?

Każdy klient UPC ma do nich dostęp - wymagany do jego odbioru jest albo odpowiedni tv z wbudowanym tunerem DVB-C (Cablowym) albo zewnętrzny tuner DVB-C (Cablowy).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
35 4 0

Rozumiem, że normalnie, legalnie mogę ogładać te kanały? Pytam, bo nigdzie w umowie nie znalazłam wzmianki. Gdyby nie forum nawet nie dowiedziałabym się o tym.

Zawodowiec
491 117 21

@zuzia, UPC pisze o tym na stronach pomocy, dokłądnie tutaj: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006940.

"Wybrane kanały cyfrowe zostały bezpłatnie udostępnione wszystkim klientom telewizji UPC, którzy są w zasięgu Telewizji Cyfrowej UPC."

Czyli wszystkim i bezpłatnie. Normalnie i legalnie możesz je odbierać. 

Innowator
35 4 0

@zylx

Dziękuję za wyjaśnienie, w takim razie rozejrzę się za tunerem DVB-C do komputera.

Podobna sytuacja spotkała mnie w Vectrze, kiedy jeszcze u nich byłam. Nadają stacje radiowe i też chwalą się tym tylko gdzieś w czeluściach swojej strony internetowej