anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Brak synchronizacji dzwieku na kanałach canal+ i pokrewnych.

Może ktoś jest w stanie mi pomóc w synchronizacji dzwięku na dekoderze cisco, a tv Philips 55OLED854, wyczerpałem wszystkie mozliwości ustawienia tv i dekodera oraz zmiana przewodu hdmi. Dzwięk rozjeżdza się z obrazem.

2 ODPOW. 2
Ekspert
95 23 9

Re: Brak synchronizacji dzwieku na kanałach canal+ i pokrewnych.

Pierwsze pytanie - co jest u ciebie źródłem dźwięku? Czy jest to dźwięk z głośników telewizora i z modemem kablowym telewizor jest połaczony wyłącznie kablem HDMI? Czy też masz podłączony dodatkowy zestaw audio kablem audio do modemu?

W normalnych warunkach modem kablowy wystawia ścieżkę audio i wideo po kablu HDMI. Telewizor odbiera obie ścieżki i przetwarza. Przetworzenie obrazu w telewizorze i powiększenie go do rozdzielczości natywnej matrycy telewizora zajmuje trochę czasu (występuje opóźnienie). Telewizor powinien wprowadzić takie same opóźnienie do ściezki dźwiękowej i robi to automatycznie ze ścieżką przekazywaną po kablu HDMI. Natomiast jak wyprowadzasz sam dźwięk z modemu kablowego do wzmacniacza audio to modem wysyła to bez opóźnienia. 

Jeśli chcesz użyć dodatkowy  wzmacniacz z kolumnami to doprowadź do wzmacniacza dźwięk z telewizora...

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Re: Brak synchronizacji dzwieku na kanałach canal+ i pokrewnych.

Dziękuje za wizalizację problemu. Faktycznie dodatkowo audio idzie przez amplituner kina domowego kablem optycznym, dzisiaj zmienię to i sprawdzę.