UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Zawodowiec
229 52 7

Niski sygnał po zmianie rozgałężnika sygnału 3DSS2

Zauważyłem ze po instalacji Compala no i oczywiście zmiana rozgałężnika sygnał z 3DSS2 na 3DSS3 na innych telewizorach i Horizonie  spadły poziomy sygnału nie wiem o ile bo to graficznie pokazuje ale trochę spadło. ale nie zauwazyłem zeby obrazy się zmieniły na gorsze.

Wszystko działa interesuje mnie czy mogło by być lepiej jakby troche podnieść.A jake wartości powinny być na kablu wchodzącym do domu. A ten rozgałężnik ma jakie tłumienie?

8 ODPOWIEDZI
GDA
Pan Abonent ;-)
731 428 37

Re: Niski sygnał po zmianie rozgałężnika sygnału 3DSS2

Skoro wszystko działa to po co szukasz problemu?

Te wszystkie wbudowane wskaźniki są tylko poglądowe i działają jak chcą

---
UPC MediaModuł CI+ | Horizon HD H/S | Connect Box
Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Select | HorizonGO | Mega Sport | Canal+ Select
Zawodowiec
229 52 7

No ale wszystkie pospadały ,sa więć mnie zainteresowały, nagle trzy wzkazniki się mylą jak wyłącze kabel to całkiem spadają to widać że są aktywne.

GDA
Pan Abonent ;-)
731 428 37

Powtarzam skoro działało wszystko jak wskaźniki były zieleńsze i działa nadal jak spadły to w czym problem?

---
UPC MediaModuł CI+ | Horizon HD H/S | Connect Box
Fiber Power 250 Mb/s | Pakiet Select | HorizonGO | Mega Sport | Canal+ Select
Wykładowca
737 389 41

@Fredek50 rozgałeźniki pełnozakresowe 3dss2 i 3dss3  (pasmo 5-1200 MHz) różnią się od siebie ilością wyjść oraz tłumeniem na wyjściu. Istnieje jeszcze wersja 3dss4.

Tłumienia przedstawiają sie następująco:
3dss2 - 2 x wyjście 4,1 dB
3dss3 - 3 x wyjście 6,1 dB

3dss4 - 4 x wyjście 7,5 dB

W przypadku wymiana z 3dss2 na 3dss3 tłumienie zmieniło się o 2dB. Tym samym na urządzeniach możesz widzieć zmianę, nie wiem jaki masz sygnał na modemie, jednak jak słusznie zauważył @GDA skoro działa nie ma co szukać dziury w całym

To nie analog na jakość obrazu to nie wpływa

Pozdrawiam
Zawodowiec
229 52 7

Na  Compalu mam 46 i 36 -2 Dzięki tak mnie interesuje.

Wykładowca
737 389 41

@Fredek50 nie ma sprawy...zawsze jak coś pytaj

Pozdrawiam
Nauczyciel
663 382 17

@Fredek50

Sygnał jaki masz w danej chwili jest skalibrowany (ustawiony) tak jaka jest tego potrzeba w danej chwili na daną liczbę urządzeń (tak zapewne ustawił i skalibrował to technik).

Wstawiając inny splitter zmieniasz parametry sygnału - więc winna być ponownie przeprowadzona kalibracja sygnału przez technika.

Trzeba też pamiętać, że to nie tyle sygnał spada, co rośnie jego większe tłumienie - co wynika tu ze zmiany splittera, ale pamiętaj też, że i sama pogoda też ma tu znaczenie i sygnał będzie "pływał" - każdego dnia będziesz miał trochę inny i wynika to właśnie z tych uwarunkowań.

Ale jak piszą inni Koledzy - jeśli nic się złego nie dzieje, obraz nie zacina, nie kratkuje i z netem/ fonem jest ok - nie ma powodów do zmartwień.

------------------
Wszystko co prezentuję w MOICH postach jest MOJĄ opinią - to co w nich zawarte każdy stosuje na własną odpowiedzialność!
Zawodowiec
229 52 7

Kocurek1970. Dzięki ,też zauwazyłem wachania od pogody ,najwyzszy sygnał u mnie na TVP1. Technik wymienił ale nic nie mierzył, ale jak narazie dobrze jest to nic nie ruszam. z netem tylko mam wykres graficzny sygnału jest poszarpany dużo(495Mb) i ten niski poszarpany mniej (24Mb), sa poszarpane od chwili założenia Compala, w Horizonie był dosyc równy poziom. Moze te tłumienie wpływa .Jak jest to mnie uspokujcie.Lubie wiedziec wszystko.