UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
5 0 1

parowanie pilota mediabox z telewizorem samsung

Witam,

Chcę sparować pilota mediabox z telewizorem Samsung, ale już na początku mam problem przy wykonaniu punktu "3" instrukcji:

3. Jednocześnie naciśnij OK i CZERWONY , poczekaj aż wybrana kontrolka
TV na pilocie zamruga dwa razy, następnie puść przyciski.

Otóż po naciśnięciu tych przycisków, u mnie dwukrotnie mruga kontrolka przycisku UPC, a nie TV.

Wykonanie dalszych czynności nie przynosi oczekiwanego rezultatu.

Kilka lat temu nie miałem problemu ze sparowaniem tego samego sprzętu. Jednakże obecnie zdecydowałem "zrestartować" to ustawienie, ponieważ wydawało mi się, że nie działa prawidłowo.

Wykonałem więc udanie anulowanie parowania (kodem 993) i przystąpiłem do ponownenego parowania tych urządzeń. Niestety, tym razem nieskutecznie.

Nadmienę, że używam w mieszkaniu dwóch telewizorów - mam dwa mediaboxy. Próbowałem sparować ten drugi zestaw, ktory nigdy nie był parowany. Niestety w tym przypadku również zamiast kontrolki TV, mruga kontrolka UPC.

Proszę o podpowiedź, co może być przyczyną nieudanego parowania?

7 ODPOW. 7
Highlighted
-
Nie dotyczy

Re: parowanie pilota mediabox z telewizorem samsung

Najpierw naciśnij  i puść przycisk TV, dopiero później przytrzymaj  ok i czerwony.

Highlighted
Inspirator
5 0 1

Oczywiście. Tak robię, tylko nie napisałem o tym, gdyż zachowanie pilota niezgodne z instrukcją wystąpiło dopiero w punkcie 3.

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@markotar 

Jeśli pilot się tak dziwnie zachowuje to wyjmij z niego baterie, poczekaj chwilę, włóż baterie z powrotem i zaprogramuj go ponownie.

Upewnij się też, że baterie są w miarę nowe. Daj znać co z tego wyszło.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Inspirator
5 0 1

Wykonałem zalecaną czynność. Bez zmian.  Zamiast kontroliki TV, mruga kontrolka UPC

Baterie już nie najnowsze.

Badane miernikiem:

-napięcie  1,3-1,35V

-test baterii: 52-56%

Na ekranie telewizora jeszcze nie pojawia się info sugerujące zmianę baterii.

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@markotar napisał(a):

Na ekranie telewizora jeszcze nie pojawia się info sugerujące zmianę baterii.

Nie wymienisz, się nie dowiesz.

Do zaprogramowania może być potrzebna większa energia (zapisanie w pamięci układu itd).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Highlighted
Inspirator
5 0 1

Dzisiaj już nie mogłem nabyć baterii. Muszę poczekać do poniedziałku.

Tymczasowo zrobiłem eksperyment z uniwersalnym zasilaczem, który ma opcję zasilania 3V.

Do tak skonfigurowanego zasilacza podłączyłem pilota i wykonałem na nim początkowe czynności parowania z TV.

Niestety w punkcie 3 bez zmian. Dwukrotnie mrugnęła dioda UPC, a nie TV.

W poniedziałek zamieszczę tu informację, jak zachował się pilot po podłączeniu do niego zasilania zgodnego z instrukcją.

Highlighted
Inspirator
5 0 1

Znalazłem rozwiązanie jeszcze przed zakupem nowych baterii.

Odkryłem, że przycik TV uaktywnia się kiedy przycisnę go, i w moim przypadku przytrzymam w tej pozycji prawie 20 sekund. Po tym czasie dioda przycisku TV mrugnęła. Potem parowanie pilota z odbiornikiem przebiegło skutecznie.

Obecnie pilot sprawnie obsługuje odbiornik TV.

Wymianę baterii na razie odkładam na później.