UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
7 0 0

Polsat sie "zacina"

upc.jpg

sprawa wyglada nastepujaco

3sekundy leci normalnie po chwili na 5sekund sie zacina w ten sposob co na zdjeciu.

i tak co chwile, ogladac sie nie da.

dzieje sie tak od wczoraj, zadne przepinanie kabli z telewizora, gniazdka, dekodera nic nie daje.

dodam, ze TYLKO I WYLACZNIE dzieje sie tak na polsacie, wszystkie inne programy ( w tym inne polsaty) dzialaja poprawnie.

nie mam pojecia co jest nie tak, wydaje mi sie, ze cos z dekoderem sie dzieje ale nie wiem skad takie przeczucie, raczej wykluczylbym kabel.

ma ktos jakis pomysl co moglo pojsc nie tak i jak temu zaradzic?

21 ODPOW. 21
Tytan
2404 537 109

Re: Polsat sie "zacina"

Czyli w momencie gdy Polsat HD się zacina w tym samym czasie powiedzmy TV 4 HD chodzi normalnie? Masz możliwość sprawdzenia tego kanału na jakimś innym sprzęcie (np. telewizorze z DVB-C)?

https://zanimnapiszesz.info
Konto zbanowane
1247 359 57

Polsat HD jest jednym z kanałów które niedawno zmieniły muxa na niższego. Może w tym jest problem?

Użytkownik
7 0 0

tak, wszystkie kanaly dzialaja bez zarzutu, dzieje sie tak jedynie na Polsat HD(w tym czasie co polsat ma "brak sygnalu" pozostale kanaly dzialaja normalnie, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji)

podpialem dekoder pod inny telewizor i sprawa wyglada tak samo, dodam jeszcze, ze na dwoch pozostalych dekoderach(w pokojach moich 2 braci) dziala wszystko bez zarzutu, tylko u mnie ten problem

@zylx 

nie rozumiem zbytnio co miales na mysli, moglbys rozwinac?

Tytan
1029 593 86

Najbardziej prawdopodoppdobna teoria jest problem z instalacja w mieszkaniu. Skoro w innych punktach w lokalu wszystko dziala to co mozna innego stwierdzic nie bedac na miejscu ?

-------------------------------------------

hosting
Tytan
2404 537 109

W takim razie pozostaje Ci wymiana dekodera, ale problem jest dziwny jeżeli na innych kanałach z tego samego MUX-u gdzie jest Polsat HD nie ma tych problemów. Spotkałem się też z podobnym przypadkiem gdzie pomogła wymiana kabla HDMI, ale biorąc pod uwagę komunikat o braku sygnału tego kanału? A restart dekodera z prądu i przywracanie go do ustawień fabrycznych było robione?

Tytan
Tytan
2027 987 161

@zylxnapisał(a):

Polsat HD jest jednym z kanałów które niedawno zmieniły muxa na niższego. Może w tym jest problem?

ze co?

ja zadnych zmian na CI+  nie odnotowalem, a poza tym takie zmiany na dekoderach UPC sa "nie widoczne" dla uzytkownikow

@save zresetuj dekoder do ustawien fabrycznych,

jezeli to dekoder na nagrywarka mozesz stracic nagrania

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Użytkownik
7 0 0

odpinalem kable hdmi od telewizora, dekodera, kable od zasilania, kabel sieciowy i nic nie pomoglo.

przywrocilem do ustawien fabrycznych, wpisalem numer kierunkowy i dalej nic.

osobiscie obstawilbym wine kabla, gdyby nie fakt, ze tylko ten jeden jedyny Polsat HD stwarza problemy, wszystkie inne kanaly dzialaja poprawnie, dzieje sie tak od wczoraj rana, myslalem ze samo przejdzie wiec postanowilem poczekac do nastepnego dnia(dzis) ale sie nie naprawilo wiec postanowilem napisac, zasiegnac porady kogos kto sie zna( w przeciwienstwie do mnie)

caly czas to samo, kilka sekund jest, kilka sekund brak sygnalu

Tytan
Tytan
2027 987 161

nie szukaj winy w kablach bo komunikat pokazuje ze jest problem z sygnalem do dekodera a nie z niego

dziwne tylko ze dotyczy to tylko 1 kanalu

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Użytkownik
7 0 0

zauwazylem, ze na TVN7 HD wystepuje ten sam problem, tez kilka sekund leci normalnie i kilka sekund brak sygnalu.

moze to bedzie jakas wskazowka?

Tytan
2404 537 109

To już jest konkret. Do sprawdzenia okablowanie w miejscu gdzie masz dekoder na którym jest problem z tymi kanałami

Tytan
Tytan
2027 987 161

i wszystko jasne

skoro nie dzieje sie to na jednym kanale

sprawdz zlaczki na kablu zarowno od strony dekodera jak i rozglaleznika z ktorego kabel idzie do dekodera, podokrecaj porzadnie 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Użytkownik
7 0 0

poprawialem kabel przy dekoderze kilkukrotnie, bez rezultatu.

przy zlaczce kabel jest tak mocno skrecony, ze nie jestem go w stanie nawet naruszyc

Tytan
2404 537 109

Jak wygląda cała instalacja kablowa?

Konto zbanowane
1247 359 57

@GDAnapisał(a):

ze co?

ja zadnych zmian na CI+  nie odnotowalem, a poza tym takie zmiany na dekoderach UPC sa "nie widoczne" dla uzytkownikow

Nie zauważyłeś, bo ciagle nadawane są duble na poprzednich częstotliwościach. I nie zrozumiałeś co miałem ny myśli. Kanały zostały przeniesione, zmiany dla klientów dekoderów są niewidoczne, ale jeśli jest problem z instalacją, to może być tak, że tylko niektóre częstotliwości mają słaby sygnał. Kanała TVN 7 również został przeniesiony, także tutaj ewidentie jest coś z instalacją klienta.