UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Innowator
21 17 0

Premium TV - oferta sprzedażowa

Jak wiadomo ceny głównych pakietów premium - CANAL+ oraz HBO - nie należą do najciekaszych w UPC. A dodatkowo coraz ciekawsza (nie tylko cenowo) okazuje się oferta premium w internecie (np. HBO GO u innego operatora telekomunikacyjnego) niż w dekoderze UPC. Nie samym Horizonem człowiek żyje

Warto pomyśleć nad jakąs ofertą jolanościową dla abonentów, którzy są zainteresowani pakietami premium. Obecna polityka sprzedażowa premium tv w UPC wygląda mało zachęcająco. Wyjątkiem jest pakiet Eleven Sports, na którego macie wiele propozycji. Kilka lat temu, jeszcze za czasów telewizji analogowej, mieliście ofertę łączoną Canal+ z HBO, czym docenaliście abonentów płącących za dwa pakiety premium. A teraz jakby Wam niezależło na ofercie premium tv, promocje od la te same, mało atrakcyjne. O aktywacji (30 zł) za "klinięcie myszką" nie wspomnę.

Przykładowo w sieci TOYA panuje następoująca zasada ... masz u nas dwie usługi (tv+net) do za pełny CANAL+ Prestige płacisz 40 zł (zamiast promocyjnego 60 zł), a za HBO+GO 25 zł (zamiast 35 zł). Można?

W listopadzie CANAL+ wchodzi do internetu (Player+). Żeby się nie okazało, że ciekawsze oferta będzie w sieci, niż w UPC. Tym bardziej, że sam niedawno zrezygnowałem z pakietu HBO w UPC, gdy znacznie taniej HBO GO mam u swojego operatora komórkowego. Podobue uczynię z CANAL+, gdy okaze się, że na Player jest taniej. Na razie jedynie z Eleven Sports jesteście atrkacyjniesi od internetu. Warto o o tym pomyśleć przy konstruowaniu ofert

9 ODPOWIEDZI
GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

Re: Premium TV - oferta sprzedażowa

Cenę za kanały premium narzuca ich dostawca

nadawca Canal+ powinien zrewidować swój pogląd i dojść do logicznego wniosku, straciliśmy większość praw piłkarskich, oferta filmowa nie powala na kolana więc powinniśmy obniżyć cenę

ja czekam na oferte Canal+GO przez internet, jeżeli tam bedzie lepsza cena niż w UPC to oczywiście wybiorę dostęp przez internet

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Innowator
21 17 0

Mnie, jako abonenta, nie interesują umowy UPC z nadawcami.

A samo UPC, jako największy operator telewizji kablowej w kraju, ma odpowiednie argumenty, by powalczyć u nadawcy o odpowiednie rozwiązania/ceny, by zaoferować atrakcyjna ofertę.

Canal+ Prestige jest najlepszym przykładem. W UPC pełny Canal+ kosztuje do 60 zł (utrzymaniówka) do 70 zł (promocja ze strony www), a u innych od 40 zł (Toya, Multimedia Polska, Vectra). Oczywiście w zależności od oferty utrzymaniowej. Jak widać, cena nie zależy tylko od Canal+, a od samego operatora, jeśli inni mogą to samo zaoferować w ciekawszej ofercie, to UPC zapewne też.

Rynek się zmienia. Dziś nie trzeba miec dekodera UPC, by oglądać telewizję. Szczerze mówiąc, w dobie Internetu nie zależy mi komu będę płacił, a ile. W przypadku HBO GO obecnie mam wybór 30 zł w UPC lub 20 zł w Plusie. Wybór chyba oczywisty. Podobnie postąpię z CANAL+, gdy okaże się, że na Player+ jest atrakcyjniej niż w kablu. Przecież to UPC ma zależeć, by mnie zachęcić do wydawania więcej, prawda?

Sorry. Prawo rynku. Chociaż fajniej byłoby płacić wszystko u jednego operatora. Ale w dobie coraz droższych ofert za usługi podstawowe (Horizon+net) trzeba szukać tańszych rozwiązań w pakietach premium tv, szczególnie gdy sam operator w tym zakresie nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Jak na razie tylko z Eleven Sports dają radę.

Z Cinemax/Filmbox za 5 zł też najgorzej nie jest, ale szkoda, że "za piątaka" do wyboru tylko jeden pakiet.

PS. Ostatnio tylko raz zaskoczyli - pakietem Tenis Premium, który dla użytkowników Horizona kosztował 30 zł zamiast 40 zł.

GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

I wszystko co napisałeś jest prawdą

ja od dawna nie oglądam już telewizji linearnej z wyłączeniem faktów i TVN24

wszystko zapewnia mi internet

dlatego też nie liczę na obniżkę cen w UPC (btw: pakiet Select kosztuje najtaniej 39 PLN) a czekam na to za ile C+ swoją paczkę zaoferuje przez internet

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Innowator
21 17 0

Otóż to.

Co do Canal+, to prawdopodobnie będzie nowa pakietyzacja. Mówi się, że satelitarna oferta nc+ premium ma być bardziej uelastyczniona: tylko dla kibiców (Canal+ Sport z Eleven Sports) oraz tylko kinomanów (Canal+ Film z HBO). Ale jak to wyjdzie w praniu i w internecie? Przekonamy się prawdopodobnie przed świętami.

Na szczęście jest szybki internet od UPC, a przy okazji łatwiejszy dostęp do oferty premium u konkuencji

Happy Home

-
Nie dotyczy
995 0 51

Zgadzam się z przed mówcami, UPC powinno pomyśleć jak zachęcić ludzi do zakupu usług. Mogą zerknąć tu na T-Mobile czy Play które przy przedłużeniu dodaje takie usługi jak Netflix (T-Mobile) czy Showmanx (Play) na rok za darmo. Oba serwisy uzyskują coraz więcej zwolenników w porównaniu ze zwykła telewizją, pełną reklam i nadającą według programu. 

Słysząc o umowie współpracy pomiędzy Netflixem i UPC miałem cichą nadzieję, że właśnie tak się stanie. Niestety, póki co cisza :(

Omnibus
317 76 4

Przy korzystnej cenie za Netflix część kinomanów zrewidowałaby swoje podejscie do pakietów C+ czy HBO/Cinemax.. Pakiet C+ już tak dobrze mógłby się nie sprzedawać.Nie wspominając o Filmboxach czy Cinemaxach.

".....Nasza strategia w dwóch słowach to: „spraw, aby klient przyszedł do ciebie”. Oferujemy fantastyczny produkt, którego klienci potrzebują, niekoniecznie po najniższej cenie, ale po cenie fair, czyli w najkorzystniejszej relacji do jakości oferty."

http://rpkom.pl/arty...277522.html?p=1

Czy uważacie ,że jakość oferowanych produktów premium odpowiada faktycznie ich cenie?

...

Moduł CI+
Moderator
681 466 120

To już kwestia indywidualna przynajmniej według mnie, np. dla mnie koszt 25/30 zł za HBO z HBO GO/OD to uczciwa i dobra cena biorąc pod uwagę ich content czy np. aplikacje na TV/smartphone. Oczywiście tutaj znajdą się osoby, dla których to będzie zbyt duża cena, ale ja np. nie zapłaciłbym za Canal+ więcej jak 20-30 zł bo to nie jest to co mnie by interesowało. Ktoś inny powie jeszcze inaczej i tak dalej 

Ujmę to tak - czy to film, muzyka, aplikacja czy coś innego, jeśli cena idzie w parze z jakością to ja osobiście wspieram twórcę i zakupuję tego rodzaju rozwiązanie.

btw. @Szeptacz trochę stary wywiad wkleiłeś, najnowsze plany na przyszłość oraz odpowiedzi na nurtujące pytania rozwiał nasz prezes w wydarzeniu typu: "Ask Me Anything" właśnie tutaj.

Omnibus
317 76 4

Nie pozostaje teraz nic innego jak poczekać na wspólną fakturę usług UPC w powiązaniu z opłatą z Netflixem.Trzymam kciuki za dotrzymanie między innymi tej obietnicy  z AMA z Prezesem.

Moduł CI+
Omnibus
317 76 4

Pakiet C+Prestige za 59 zł.

Brak darmowych miesięcy..

Moduł CI+