UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
18 0 0

Problem z TV podczas obciążenia Łącza Connect Box

Witam serdecznie, od kilku dni a w zasadzie to i od kilku miesięcy tyle że to pojawia się bardzo żadko mam dziwny objaw. Np podczas mocniejszego obciążenia łącza internetowego np włączone kilka zakładek z YT i innymi aktywnymi stronami on line itp. Telewizja zaczyna krzaczyc, czy to na mediaboxie czy na module Ci w drugim telewizorze. Krzaczy dosyć mocno zacina pojawiają się kwadraciki trzeszczy dzwięk i obraz się zacina. Gdy tylko wyłączę całą przeglądarkę problem ustaję. TV pracuje prawidłowo bez żadnych zacięć. Gdy tylko ponownie włączę przeglądarkę i np włączę speed test to znowu TV zaczyna krzaczyć. Mam Connect Boxa dzieje się to bardzo rzadko. Ale ewidentnie ma to ze sobą połączenie. Dziś znowu wystąpiła taka sytuacja więc odłączyłem kabel dosyłowy z sieci UPC od trójnika, i odłączyłem kabel od modemu Connect Box plus wyłączyłem go przyciskiem. Po odczekaniu 10 minut podłączyłem wszystko ponownie i problemy nie występują. Nie jest to wg mnie normalne zachowanie zastanawiam się gdzie szukać problemu ??

7 ODPOW. 7
Highlighted
Tytan
2679 572 129

Re: Problem z TV podczas obciążenia Łącza Connect Box

Jak wygląda sygnał w TV (siła i jakość) zarówno gdy nie obciążasz łącza jak i gdy obciążasz? W przypadku TV próbowałeś tłumika kanału zwrotnego?

Highlighted
Innowator
18 0 0

Muszę sprawdzić jak to wygląda w dekoderze. O tłumiku nie mam pojęcia niestety nic.

Highlighted
-
Nie dotyczy

Wrzuć też tutaj poziomy sygnałów z panelu ConnectBoxa. 

Highlighted
Innowator
18 0 0

Takie coś wystarczy czy jest jeszcze jakaś inna opcja w Connect Box ?? 1.png2.png3.png4.png5.png6.png20190616_195044.jpg

Highlighted
Tytan
2679 572 129

Masz na 1 kanale wysoki upstream. Nie jest on może specjalnie za wysoki, ale całkiem możliwe, że się zwiększa przy obciążaniu internetu, a, że sygnał na Mediaboxie nie jest górnych lotów (chociaż tu powstaje pytanie które kanały Ci się wtedy tną?) to jest pikseloza. Po mojemu temat powinien załatwić tłumik kanału zwrotnego (https://ivel.pl/p7124,filtr-kanalu-zwrotnego-dse-hpf-85a.html), ale to jedynie przy TV który ma moduł CI+. Zastosowanie tego przy Mediaboxie sprawi, że nie zadziałają Ci usługi typu Wyszukiwarka TV, VOD etc. Szczerze? Wezwałbym technika który podregulowałby sygnał TV

Highlighted
Innowator
18 0 0

Dzięki za podpowiedzi, jeszcze jedną rzecz narzucił mi kiedyś technik, żeby wymienić cały przewód sygnałowy który idzie od piwnicy aż na 4 piętro do mnie do mieszkania. I chyba też będę o tym rozmyślał przy wizycie technika.

A co do tego filtra to w tv gdzie mam mediamodłu to troszkę cięzko będzie zamontować bo jest z tyłu bardzo ciasno TV wisi a kable z UPC są strasznie sztywne i mają duż końcówki. Ledwo się ta oryginalna mieści.

Co do krzaczenia to jest różnie raz na jednym raz na innym kanale.

Highlighted
Tytan
2191 827 78

@hondacbr11napisał(a):

jeszcze jedną rzecz narzucił mi kiedyś technik, żeby wymienić cały przewód sygnałowy który idzie od piwnicy aż na 4 piętro do mnie do mieszkania. I chyba też będę o tym rozmyślał przy wizycie technika.

To nie ma się co zastanawiać

Tłumik KZ też technik powinien mieć ze sobą.

Zamontuje go przy splitterze/zwrotnicy.

Sygnał też do regulacji.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.