UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
37 17 2

Telewizja "pakietowa"

Pytanie do ludzi, którzy są bliżej gremiów decyzyjnych.

Czy UPC rozważało kiedyś - a może rozważa - rozdzielenie oferty programowej na pakiety o identycznej/zbliżonej tematyce i umożliwienie klientowi precyzyjnego dopasowania się do nich?

Już nie chodzi o cenę - ale ja na przykład chętnie rezygnuję wówczas ze wszystkich programów dla dzieci i kanałów muzycznych - a biorę pełną ofertę sportową. I niech kosztuje podobnie. Po co komuś na siłę wciskać kilkadziesiąt kanałów, których i tak nie ogląda?

No - chyba że to trudne technicznie bądź organizacyjnie i musiałoby kosztować więcej...

Podział na pakiety ma Netia, ale niestety jej kabla w mej okolicy nie uświadczysz. Inaczej pewnie nie byłoby mnie na tym Forum:-)

Pozdrawiam

9 ODPOWIEDZI
GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

Re: Telewizja "pakietowa"

@Kazimierznapisał(a):
rezygnuję wówczas ze wszystkich programów dla dzieci i kanałów muzycznych - a biorę pełną ofertę sportową. I niech kosztuje podobnie. 

nie w pełni rozumiem taki pomysł

chcesz płacić tyle samo co do tej pory za mniejszy zestaw kanałów? bez sensu

ja rozumiem żeby taki wybór był tańszy - nie interesują mnie dziecięce i muzyczne to płacę taniej

btw: korzystając z moduł CI+ możesz sam "ograniczyć" sobie dostep do kanałów - usuwając nieoglądane i płacić wciąż tyle same

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Innowator
37 17 2

Diabeł tkwi w szczegółach  - a u mnie w zdaniu "pełny pakiet sportowy". Czyli jednak nie takie zwykłe ograniczenie niepotrzebnych kanałów.

Ale bardziej chodzi mi tu u samą ideę - czy są na to jakieś szanse.

A na obniżenie kosztów oczywiście też z góry się zgadzam.

GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

Szanse są zerowe, kazdy kto próbował takich rozwiązań polegał na nich np "n"

abonenci chąc "wincyj i jeszcze wincyj" kanałów, ma być ich minum 100 w ofercie - a to że oglada się z nich góra 20-30 to już nie ważne

gdyby były sprzedawane na paczki to wówczas byłaby tragedia bo za 5o PLN-ów tych stu kanałów by sie nie zebrało

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Omnibus
317 76 4

Akurat niekoniecznie ;-)

Nie chcę tu robić reklamy.Przykład kablówki Netii, gdzie jest zróżnicowanie na pakiety tematyczne.

Klient, który zamówi pełną ofertę, cenowo zapłaci więcej niż np. w UPC a wybór wśród kanałow jest większy i nie jest "zmuszany" do wyboru programów. Model taki dość funkcjonuje na rynku i jak widać sie to opłaca   a wrecz zyskał nowego i silnego właściciela. Jak widać nasz operator opiera się na prostszej pakietyzacji a puki co nie słychać o jakiś zmianach pod tym kątem to również jest w jakiś sposób jak widać opłacalne i akceptowane przez większość klientów przyzwyczajonych do takich pakietów..

Moduł CI+
Specjalista
38 35 0

Kiedyś takie rozwiązanie było w dawnej telewizji N. No ba mam nawet jeszcze ulotkę z jedną z pierwszych ofert. Jeżeli by to weszło nie widzi mi się płacić 10-15 zł za każdy pakiet.W upc mamy 9 kategorii powiedzmy że ogólne i inne odpadają mamy 7 kategori pomnóż to razy 10 i daje ci to 70-95 zł (Bez canal+ i innych pakietów). Wątpie że to by przeszło bo umowy z nadawcami. N-ka już próbowała i jej nie pykło i potem była repakietyzacja  na świat HD o ile się nie mylę. Chcesz ulotkę proszę bardzo  

img20180609_20032395.jpg

Horizon max HD+MegaSport+Mediabox HD+CI+
120mb/s
-
Nie dotyczy
995 0 51

Ludzie, nawet nie podrzucajcie takich pomysłów dla UPC Chcecie dwa razy tyle co teraz za tv płacić? 

P.S.
wpadł Ci do głowy "dobry" pomysł? Idź napij się zimnego piwa i przemyśl go ponownie  

Omnibus
317 76 4

@szczepaniunapisał(a):

Chcesz ulotkę proszę bardzo  

To jeszcze byly takie czasy, gdy było mniej kanałów ale większość za to była z konkretną trescią.

A teraz to liczy sie ilość a juz mniej zawartość. Przykład History, gdzie programów o  historii jest śladowa ilość czy MTV kiedyś kanał muzyczny a od kilku/nastu lat omijany szerokim łukiem.

img20180609_20032395.jpg

Moduł CI+
Omnibus
309 123 13

@-napisał(a):

Ludzie, nawet nie podrzucajcie takich pomysłów dla UPC Chcecie dwa razy tyle co teraz za tv płacić? 

P.S.
wpadł Ci do głowy "dobry" pomysł? Idź napij się zimnego piwa i przemyśl go ponownie  

Nikt nie chce płacić więcej, więc trzeba przyjąć założenie że wszystkie pomysły na tym forum, te stare i te które się jeszcze pojawią mają w domyśle ... nie większą cenę,  co w większości pewnie kasuje je na starcie.

Pomysł z wybieraniem "paczek" do swojego abonamentu popieram, ale pewnie .... patrz wyżej

Kto dziś ma ofertę tylko z tv?

Sama tv będzie prawdopodobnie kosztowała więcej niż choćby 2 pak usługi netu+tv.

A jak doliczymy jeszcze fona to już w ogóle pakietyzacja traci sens.

Prosty mój przykład - za obecną tv w 3 pakiecie płacę chyba coś koło 50 zł.

Czyli to by było ile, z 10 pakietów po 5 zł?

Tylu pakietów UPC nie zrobi nawet gdyby pomysł chwycił - dodatkowe pakiety zawsze są doliczane do jakieś bazy programowej. Czyli już nie 10 pakietów po 5 zl sztuka a 5 pakietów po 10 zl sztuka.

Zapłacić z 20 zł za bazę programową (bo to też ktoś utrzymać musi) i potem jeszcze z 30 zł minimum za 3 ciekawe pakiety i mieć w sumie wykastrowaną ofertę względem tego co mam obecnie - dla mnie totalnie bez sensu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.