UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Użytkownik
1 0 0

Telewizja Start

Witam,

Podpisałem umowę z UPC jakiś czas temu na internet i mamy ConnectBox już podłączony, Niestety zgapiłem się i nie dodałem Telewizji Start jako darmowego dodatku. Żeby mięć darmowy pakiet TV to musiałbym miec Horizon boxa, cz y się da jakoś to podłączyć przez ConnectBoxa?

Dzieki za opowiedź

11 ODPOWIEDZI
Omnibus
408 87 6

Re: Telewizja Start

Bez dekodera podłaczając kabel do telewizora będziesz mógł oglądać.

Naukowiec
1143 544 42

Chciałbym ten wątek kontynuować, ale troszkę w innym kontekście.

Otóż, UPC Polska planuje w przyszłości całkowicie zlikwidować tv analogową (bo tak się stanie i musi stać).

Czy zatem już teraz nie warto pomyśleć, by do tego podstawowego darmowego pakietu Start dodać/umieścić cały kontent z DVB-T? (bo kilka programów w tym brakuje).

A może w ogóle zlikwidować pakiet Start a zostawić bez dekodera pakiet Start HD z pełną paczką wszystkich kanałów naziemnych?

W takiej sytuacji ludzie nie szukali by innego dostawcy (jeśli obecnie mają choć analoga).

A tak jest możliwe, że osoby starsze porzucą w ogóle UPC Polska i kupując dekoder DVB-T za 150 zł (jeśli nie mają tv LCD) Wam odejdą z kablówki do naziemnej.

Jeśli już, to niech kupią za te same pieniądze dekoder DVB-C (jeśli nie mają dekodera kablowego w tv) i z Wami zostaną!

Myślę, że to najwyższy czas przemyśleć Szanowne UPC Polska i zrewidować stanowisko.

Klientów nigdy nie za wiele, nawet tych co nic nie płacą, ale powiększają jednak bazę abonentów.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
231 68 6

Ok, specjalnie dla ciebie wpłynąłem na kogo trzeba i od poniedziałku będziesz miał o co prosisz. A nawet znacznie więcej...

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Naukowiec
1143 544 42

@brodacz

"senk" w tym, że ja mam pakiet MAX PVR - więc mnie ta kwestia nie dotyczy.

Post był pisany w interesie osób starszych, mających jeszcze tv analogową, która kiedyś zniknie i czas by UPC Polska o takich klientach pomyślało.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
231 68 6

Rozumiem, że wstawienie się za kimś kto jest za słaby by walczyć o swoje jest rzeczą wartą pochwały, jednak wzorem DVB-T zrobiono cięcie raz a konkretnie i protestów społecznych nie było. Może kablówki rządzą się innymi prawami, ale jeśli większość ma mieć ograniczenia tylko dlatego, że mniejszość nie potrafi się dostosować to ja jestem na nie.

Wyłączyć analog jak najszybciej i zwiększyć upload internetu. Tego oczekuje większość.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Naukowiec
1143 544 42

@brodacz napisał(a):

wzorem DVB-T zrobiono cięcie raz a konkretnie i protestów społecznych nie było.

Marudzili ludzie i to strasznie - już tak nie koloryzuj, że było tak pięknie.

Ale potupali, potupali i nie mając wyboru każdy wziął 150 zł w kieszeń  i poszedł kupić dekoder naziemny.

@brodacz napisał(a):

Może kablówki rządzą się innymi prawami, ale jeśli większość ma mieć ograniczenia tylko dlatego, że mniejszość nie potrafi się dostosować to ja jestem na nie.

Dlatego wskazuję, by już teraz UPC Polska o takich ludziach pomyślało - już teraz pomyśleć jak ich jednak zatrzymać.

Jakoś nie przekonują mnie twierdzenia ludzi, że starsi sobie z tym nie poradzą - bez przesady, coraz więcej starszych osób śmiga na smartfonach sprawniej niż młody.

Tu będzie jak z naziemnym analogiem - potupią a potem wezmą 150 zł i kupią sobie odpowiedni dekoder kablowy.

Też uważam, że pewna część, grupa osób nie może opóźniać rozwoju (choć w pełni rozumiem ich obawy czy sobie z tym poradzą).

@brodacz napisał(a):

Wyłączyć analog jak najszybciej i zwiększyć upload internetu. Tego oczekuje większość.

No tak nie do końca oczekuje tego większość (choć ja jestem całkowicie po Twojej stronie w tej materii).

Moderator
669 461 120

@KOCUREK1970 jak już kiedyś gdzieś tutaj na forum wspominałem od lat migrujemy seniorów z analoga na telewizję cyfrową jednakże skutki nie są spektakularne, a zapewniam, że zadbaliśmy o wszystko, by było to miłe, przyjemne i co więcej korzystne finansowo. Redukcja telewizji analogowej trwa i będzie postępować coraz bardziej, co jest dla Was z pewnością zrozumiałe. 

Profesor
1364 393 73

To jak tacy ludzie sobie radzili jak im wyłączono analogową telewizję naziemną? Ano tak. Tam przecież nie mieli umowy. A tu ją mają i mogą ją zerwać jak operator im wyłączy analog

https://zanimnapiszesz.info
Naukowiec
1143 544 42

@GMateusz

Może dobrym pomysłem by było troszkę ten pakiet rozszerzyć ponad to co jest w tv naziemnej? (po dzisiejszych zmianach jeszcze się nie wgryzłem w szczegóły)

A może już poszerzyliście ofertę w pakiecie Start?.

Choć dziwi mnie ta niechęć do pakietu Start - przecież analog i Start jest płatny, różnica tylko taka, że dekoder do pakietu Start potrzebny (ale do DVB-T też potrzebny, bo nie każdy staruszek ma płaski tv).

Ale nie przewiduje tu tragedii - kiedy analog zniknie będziecie w stanie w tych miejscach zaproponować znacznie bogatszą ofertę telewizyjną a to może ludzi przekonać do zmian.

Co więcej, do odbioru niby darmowej DVB-T potrzebna jest antena i instalacja antenowa (a ta kosztuje nawet 300-500 zł zależnie od lokalizacji) - a tu tylko kupujesz dekoder i nie ma innych wydatków poza abonamentem dla UPC Polska.

GDA
Pan Abonent ;-)
1153 613 95

@KOCUREK1970 - pakiet Start nie potrzebuje dekodera i jest dodawany gratis zawsze

natomiast pakiet Start HD został dziś wzbogacony o kanały naziemne i ma obecnie ich 50

https://aplikacje.upc.pl/lista-kanalow-tv/?pack=start_hd

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Naukowiec
1143 544 42

@GDA

Każda oferta telewizyjna (cyfrowa) z UPC Polska potrzebuje odpowiedni dekoder - pakiet Start również (a dlaczego już wskazałem wcześniej).

Ale jeszcze raz - cześć ludzi starszych ma tv CRT, ten żadnego wbudowanego dekodera nie ma, więc nawet dla pakietu Start dekoder jest niezbędny (i musi to być dekoder kablowy!).

Co do drugiej części - dziękuję za info, przyda się.

Choć szkoda, że wzbogacono tylko ten pakiet a nie również pakiet zupełnie podstawowy.