UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Specjalista
53 26 0

UPC 4K

Czy UPC planuje 4K ? 

Konkutencja nie śpi i już w listopadzie w NC+ taki dekoder będzie dostępny.

Kiedy w UPC ?

http://antyweb.pl/nc-plus-dekoder-4k-ultrabox-transmisje-sport-4k/

Horizon Max z PVR -=- MR HD z PVR -=- Fiber POWER 250 Mb/s -=- Minuty DOMOWE MAX -=-C+ Select -=- Pakiet MEGA Sport -=- Horizon GO -=-
514 ODPOWIEDZI
Innowator
10 4 0

Re: UPC 4K

Również dołączam do pytania kolegi.Kiedy jakieś informacje/plany o 4K w UPC?

Omnibus
231 68 6

Niestety obawiam się, że nieprędko. Pominę moją rozmowę z jednym z pracowników odpowiedzialnych za szkolenia w UPC bo zwyczajnie ma prawo do własnych poglądów i nie był z działu technicznego, ale mam wrażenie, że krótkowzroczność w tym względzie jest porażająca. Upc ma w ręku narzędzie, dzięki któremu mogłoby taki program wprowadzić z dnia na dzień bez nowych dekoderów. Mam na myśli Horizon Go. Najprostsze rozwiązanie to umożliwienie korzystania z niego na tv Smart a szczególnie tych z androidem (kolejne firmy po Philipsie i Sony już wprowadzają swoje modele). Trochę bardziej skomplikowane to umożliwienie strumieniowania z aplikacji na smartfonie czy tablecie do telewizora. A że oferta jeszcze uboga? No cóż, jeśli nadal jedni będą czekać na drugich to wciąż technologia będzie wyprzedzać nadawców. 

Atv japońska NHK już za 3 lata ma przeprowadzać transmisje w 8k...

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Naukowiec
1143 544 42

Przeczytaliście choć wpisy ludzi pod tym linkowanym artykułem?
Większość z nich twardo stąpa po ziemi (po przeczytaniu ich wpisów).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
231 68 6

Swoją drogą to czy do odbioru 4k nie wystarczą karty CI? Nowe dekodery to faktycznie duży i niekoniecznie uzasadniony koszt. Na początek może być jak z HD. Dodatkowy pakiet za parę złotych. Kto zechce będzie miał i dekoder HD i kartę 4k. Albo tylko kartę.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Naukowiec
1143 544 42

@brodacz

Sama karta 4K Ci zupełnie nic nie da - jej rola to zdekodowanie tylko strumienia zakodowanego obrazu a nie generowanie go na ekran.

Chcesz oglądać 4K - musisz mieć odpowiedni dekoder lub/i telewizor (jeśli zamiast dekodera ma być karta CI+ w celu zdekodowania samego sygnału).

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
231 68 6

To jest forum UPC a nie pudelek.pl, więc wszyscy wiedzą o co chodzi. Wiadomo, że na FHD 4k się nie poogląda. A wszystkie obecne telewizory 4k mają tunery dvb-c2 i sobie poradzą. Jako, że nikt nie liczy na wolny dostęp do kanałów 4k (przynajmniej na początku) to piszę o relatywnie taniej karcie zamiast dekodera.

GDA
Pan Abonent ;-)
1153 613 95

Jeżeli UPC "wpuści" sygnał kanału 4K to jeżeli masz telewizor który taką rozdzielczość odbierze to taki kanał pooglądasz,

moduł CI+ zdekoduje sygnał nie ważne czy nadawany jest w rodziałce 576i, 1080i czy też 2160i

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Naukowiec
1143 544 42

@brodacz
Ale co ma wspólnego relatywnie tani moduł/karta do stricte sygnału w 4K, skoro nie bierze udziału w generowaniu sygnału 4K?
Omnibus
231 68 6

To, że UPC chcąc wprowadzić 4k, nie musi wydawać kolejnych milionów na nowe dekodery.

Naukowiec
1143 544 42

jakie ma to znaczenie - skoro to klient musi zakupić odpowiedni tv.
Więc kto tu wyda więcej pieniędzy?
Klient zakupując jednostkowo odpowiedni tv nie jest w tak uprzywilejowanej roli jak UPC.
Omnibus
231 68 6

Zatem to UPC powinno klientom zapewnić telewizory 4k?

Naukowiec
1143 544 42

A gdzie ja coś takiego napisałem?

Wskazałem, że cena zakupu DEKODERA/karty CI+ przez UPC jest NIŻSZA niż cena zakupu telewizora 4K przez klienta - więc kto wyda na 4K więcej pieniędzy?

Zakup telewizora 4K jest podstawowym WARUNKIEM by w ogóle z takiej oferty korzystać - czy ja mam ochotę z tego powodu wydać te kilka tys zł? (pytanie retoryczne).

Wydać do słabej oferty i wysokich cen (bo na początku zawsze tak jest).

Specjalista
32 16 0

A tu proszę jaki news od konkurencji... i powiem, że teraz żałuję, iż przy ostatniej zmianie umowy nie maiłem odwagi i determinacji to powiedzenia „good bye UPC”.

Mimo, iż Orange wychodził drożej widać, że ciągle rozwija ofertę i technologię, chcąc podążać za trendami rynkowymi, a nie tylko skupia się na łataniu niedoróbek dekoder Horizon.

https://media2.pl/media/146547-Eleven-Sports-rozpoczyna-nadawanie-w-4K.-Nowy-kanal-dostepny-w-Orange...

THH XIV - MAX HD CI+, 120 Mb, HORIZON MultiRoom, HBO, Filmbox, Cinemax
Zawodowiec
88 36 0

Nie tylko Orange.

NC+ także wprowadziło technologię 4K do oferty.

Niestety UPC zawsze musi być w tyle...

Ze zwykłym HD mają problem. Latami się czeka na uzupełnienie dubli..

Kanały XXX nadal nadają w jakości SD/VHS rodem z lat 80tych...