UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Inspirator
5 1 1

Re: UPC 4K

Tak ale oglądając film na YouTube który tutaj dałem, bodajże w 1:32 jest wymieniona Polska, więc to chyba Nasz rynek?

GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

Jest to fakt

Ale cały rok minął i nic w tym temacie sie nie wydarzyło (w żadnym z tych krajow) i wg mnie nic w tym roku się nie wydarzy 

Najlepsze okazje do wypromowania 4K czyli IO i MS w piłce kopanej zostaly zaprzepaszczone 

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Profesor
1375 394 73

MŚ jeszcze nie było, a nawet gdyby się odbyło to jest jeszcze Euro 2020.

https://zanimnapiszesz.info
Zawodowiec
88 36 0

Dziwne to jest że ponad rok temu filmik się pokazał na ten temat i od tamtego czasu cisza...

Może się okazał w testach tak samo awaryjny jak aktualny Horizon i teraz będzie jeszcze inny sprzęt.

GDA
Pan Abonent ;-)
1162 619 95

Teraz? Czyli kiedy?

Wg mnie w UPC nie ma żadnych planów wprowadzenia 4K I już to pisałem wcześniej te całe 4K skończy jak 3D

---
Atakuj, atakuj. Mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Profesor
1375 394 73

CP też niby nie ma takich planów, ale nowy system kodowania (Irdeto) testują. Więc może UPC też coś u siebie w labie testuje tylko my nic o tym nie wiemy?

Omnibus
242 102 5

@MrPepka napisał(a):

MŚ jeszcze nie było, a nawet gdyby się odbyło to jest jeszcze Euro 2020.

Nie chcę nic pisać, ale mamy 2018r który się dopiero rozpączął ale już wiadomo,  że będzie można kupić w tym roku telewizory z 8K. Do 2020r może one staną się standardem tym czym dziś jest 4K czyli dla UPC odległym tematem przez brak szybkiego i konkretnego działania. Nie zdziwie się jeśli w 2020 były by już coś transmitowane w 8K z meczów itd. Jeśli rozdzielczość pójdzie technologicznie szybko w górę to bardzo realne to. A nawet jeśli 8K standardem w 2020r nie będzie ale już w 2022-2025r tak to ale mi też różnica. Jeśli ktoś będzie miałbyć zacofany to będzie zawsze i wszędzie.

Najbardziej zacofani to są dzisiaj co dalej filmują w 24 FPS i wszelkie telewizje i kanały puszczane w SD 480p lub głupim 1080i. A gdzie tu prawdziwe 720p? A gdzie wgl myśleć o 1080p? A tu już standardem jest 4K, a za chwilę 8K. Kogo to wina, że wszyscy lub większość to przespali i dalej tkwią w starociach? Oglądać dziś tnące się filmy w 24 FPS w jakości 480p na TV takiej klasy jak dziś to WSTYD. I co niby? Inni mieli nie wprowadzać 60/120 FPS i 4K / 8K i dalej czekać aż będą nam wciskac zacinającą się pixelozę?

@GDA napisał(a):

Teraz? Czyli kiedy?

Wg mnie w UPC nie ma żadnych planów wprowadzenia 4K I już to pisałem wcześniej te całe 4K skończy jak 3D

Na 1000% z 4K / 8K nie bedzie tak jak z 3D. 3D było lipą i tyle i dlatego się nie przyjęło, ale SmartTV się przyjęło i na pewno nie zrezygnuje z tego nikt bardzo szybko jak z 3D. A 4K / 8K to wgl nie możliwe by ktoś z tege zrezygnował i w to nie chciał iść. To po prostu przyszłosć

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Naukowiec
1160 549 42

Zapominacie o jednej podstawowej sprawie - kasa!

4K to świeża technologia, ceny nie spadają w takim tempie jak wszyscy oczekiwali (popatrzcie na dyski SSD lub pamięci RAM) - UPC na całym świecie ma KILKANAŚCIE MLN klientów, nawet gdyby boxy (dekodery) były u producenta za 20$ (taaa), to UPC potrzebuje na zakup nowych boksów KILKADZIESIĄT MLN DOLARÓW.

Dla Polsatu to 2 MLN boxów a dla NC+ 1,5 MLN boxów - ci zakupią je wcześniej, bo po prostu mniej kasy na to wydadzą.

Mniejsze kablówki też szybciej zakupią nowy sprzęt.

A i pamiętajcie, na horyzoncie rysuje sie coraz bardziej perspektywa przejęcia MM, więc od groma kasy jeszcze w to zostanie włożone (sprawy sprzętowe, konfiguracje, sieć szkieletowa itd).

Też mam takie wrażenie, że w 2018r NIE bedzie w UPC Polska nowego boxa.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
-
Nie dotyczy
995 0 51

Co by nie mówić nasz operator nie tyle może, ale wręcz musi wprowadzić 4k. Posiadanie telewizora, sprzętu obsługującego taką rozdzielczość staje się standardem.

Konkurencja w postaci Orange, kablówek opartych na bazie światłowodu ma ogromny atut.

Na razie upc broni się ceną, kanałami tv czy internetem.Do czasu...

Postęp i technologia idą do przodu i trudno nie wierzyć by tak ogromny potentat na rynku płatnej telewizji spał obserwując ruchy konkurencji.

Na razie dostęp do światłowody jest drogi a dostęp niewielki.Nawet dodatkowy płatny dostęp do 4k to byłby ukłon wobec klientów.Karta CI z dostępem do 4k .Popieram jako świetne rozwiązanie.

Naukowiec
1160 549 42

@-

Świetnie - piłka kopana i co jeszcze mogą nam obecnie zaoferować?, pływanie, a może szachy synchroniczne parami na spadochronie?

Dla większoście ludzi w obecnej chwili nie ma sensu to całe 4K, bo nie ma żadnej oferty - "sportowców" jest jakiś mały % a co dla reszty?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Zawodowiec
88 36 0

Kanały 4K będą powstawać. Warto więc mieć taki dekoder.

A dodatkowo obiecywany od dawna w UPC Netflix jest dostępny w 4K.

Naukowiec
1160 549 42

@Krzysztof11110

Najpierw oferta a potem sprzęt - nikt nie robi na odwrót!

UPC nie kupi nowego sprzętu za dziesiątki milionów dolarów, jak nie bedzie miała co zaoferować - a na chwilę obecna w Polsce w 4K nie ma żadnej oferty, podkreslam ŻADNEJ!

Profesor
1375 394 73

Canal+ NOW 4K - jest

Eleven Sports 1 4K - jest

FunBox 4K - jest

Oferta więc jest, sprzęt 4K dla UPC jest tylko UPC go musi zakupić. Brakuje więc chęci (i pieniędzy).

Omnibus
242 102 5

Trzeba pamiętać o tym, że co by to nie było i gdzie by nie było to brac pieniądze od ludzi każdy potrafi i to nie małe, ale jak ktoś ma od siebie stracic lub wyłożyć wtedy to już nie da rady

Wciskać ludziom szmelc co się psuje każdy umie, a kupić coś porządnego to nie bo droższe. Tak zawsze będzie.

Nie którzy chociaż starają się brać od ludzi i zarabiać ale trochę też dawać, reszta zabiera i zarabia a daje szmelc by mieć jeszcze więcej i więcej i kiedyś się to kończy. Wszyscy w ostateczności uciekają tam gdzie trzeba też dać, może ciut więcej ale coś realnie się zyskuje.

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Naukowiec
1160 549 42

@MrPepka

Oferta, że d...ę urywa - ahahahahahahahahahaha.

Dla mnie nie ma nic ciekawego.

@Remix151

W kazdej większej firmie o wszystkim decyduje KSIĘGOWY a nie prezes czy zarząd..