UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Omnibus
242 102 5

Re: UPC 4K

MrPepka napisał(a):

To na ch...rę Ci 4K skoro byś tego nie oglądał?

Nigdzie nie napisałem, że nie oglądałbym wcale.

Gdy już oglądam mecz w salonie, jakiś serial lub film to bolą mnie oczy od tej pixelozy i rwania obrazu. Oglądam bo lubię i nie mam wyboru lepszej jakości. Dlatego ciesze się, że będzie 4K z HDR i HFR czyli wysokim FPS na meczach w Rosji. Jeśli UPC do tego czasu nie zapewni sprzętu do tego to obejdę się smakiem ale i tak się cieszę, że po tym wydarzeniu następni i coraz więcej będą tak robić.

To, że nie oglądam od rana do wieczora i weekandami po nocach to nie znaczy, że dotychczasowa jakość obrazu mnie nie denerwuje

https://hdtvpolska.com/mistrzostwa-swiata-w-rosji-zostana-nagrane-2-w-4k-hdr/

--------------------------------------------------------------

Fiber Power 250 Mb/s - Ubee Evw3226

Omnibus
302 118 12

Bijecie pianę a cała sprawa jest oczywista, na 4k jest po prostu za wcześnie, może rok może dwa, znając pośpiech polskiego upc może za 5 lat będzie. Co nie znaczy żeby takie cudo odpuścić, skoro już teraz coś tam można w 4k zobaczyć (oby też na Netflixie) . Zresztą upc na bank już nad tym pracuje bo ta technologia będzie nabijać klientów, a kto ją wczesniej wprowadzi wygra.

KOCUREK1970 napisał(a)

dobry tv dla 4K to jest rzędu 4 tys zł i w górę, do tego abo co miesiąc z 150-200 zł - za 4 lata tv się psuje i zęby w ścianę by kupić następny? i tak do końca życia jak frajer tylko na tv będę zasuwał?

Chyba aż tak źle nie jest, chociaz fakt że się psują po okresie gwarancji, ale zazwyczaj jest to ....zasilacz (u mnie tak było z trzema tv), po takiej naprawie chodzą latami (najlepiej nie serwis ale jakiś elektronik, wsadzi mocniejsze kondensatory czy co tam , nie znam sie dokładnie i tv jest lepszy niż nowy)

@Mario

Pogratulować.

Problemem jest tu też niestety sam producent tv, który po 3-5 latach wypina siedzenie na konsumenta i już niczego oprogramowaniem nie naprawia, nie usprawnia i dokumentnie zapomina, że taki tv kiedykolwiek produkował - ot w jego założeniach, masz sobie pójść do sklepu i po prostu kupić nowy tv.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Naukowiec
1309 388 71

Ze smartfonami też tak jest (chociażby tymi Samsunga). I z każdym innym produktem.

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
37 5 1

Z tego co pamiętam to 8k jest ostatecznym standardem i więcej już nie będzie  więc myślę ze operatorzy  przeczekają okres i zaczną inwestować dopiero w 8k 

GDA
Pan Abonent ;-)
1101 599 94

ta jasne

i wszyscy zakupią telewizory 8K i na tym wszystko się zakończy

producenci telewizorów by poszli z torbami - będą wymyślać 16K, 24K tylko po to abyś co 2-3 lata kupował nowy telewizor

---
Atakuj, mam to co dnia, cyfrowych cwaniaków już za dobrze znam, klawiatur pan, a jego broń to duży RAM
Zawodowiec
88 36 0

http://satkurier.pl/news/167157/mecz-pge-vive-kielce-w-lm-w-4k.html

Myślę że wielu abonentów UPC z chęcią by obejrzało mecze PGE Vive Kielce w 4 K.

Jak widać to już nie tylko kopaną można oglądać w 4K

Omnibus
242 102 5

GDA napisał(a):

ta jasne

i wszyscy zakupią telewizory 8K i na tym wszystko się zakończy

producenci telewizorów by poszli z torbami - będą wymyślać 16K, 24K tylko po to abyś co 2-3 lata kupował nowy telewizor

Myślę, że po 8K długo nic nie zobaczymy z zakresu większej rozdzielczości bo ekrany TV musiały by mieć przy np 16K po ponad 200 cali. Uważam, że gdy 8K już się zadomowi to będą skupiać się na wadach OLED i micro LED oraz samych SmartTV, HDR itd Oraz może np 120hz / 240hz matryce.

W 2020 roku już będzie transmitowana natywnie w 8K olimpiada w Tokio.

Wiadomo, że Polska jest sto lat za murzynami. Ale jeśli gdzież zacznie się coś szybciej dziać i rozwijać to do nas pomimo zacofania też to szybciej dotrze niż gdyby gdzieś też mieli to olewać

https://www.youtube.com/watch?v=w8W8RCdDZis&list=TLGGxxgP7qKKVy4xNTAxMjAxOA&index=3

Do tematu czy komuś to potrzebne, czy co jest standardem, czy się opłaca to w sumie nie ma sensu wracać bo przykładowo internet 500 od UPC też nie którzy tutaj z forum mają, bo 250 im nie wystarczał,a  przecież dla innych powyżej 60 / 120 to brak sensu. Inni jadą na lte PLus lub Play, a są tacy co nie mają wcale Dlatego nie ma się co umawiac czy coś warte czy nie i czy opłacalne bo dla jednego będzie, dla reszty nie

-
Nie dotyczy
433 0 23

Czyli już myślą o transmisjach w 8k i to w niedalekiej przyszłości, a wy chcecie by firmy inwestowały w pośredni sprzęt? Jakoś nie koniecznie widzę taką potrzebę dla kilku entuzjastów...

Innowator
10 4 0

Dyskusja bardzo ciekawa(śledzę ją od początku) ale jak dla mnie kolega Remix151 ma racje.Dla jednych 4K będzie tym na co czekają w UPC z niecierpliwością dla innych niepotrzebnym bajerem.Kwestia gustu.Może Upc siedzi cicho w sprawie 4K(tajemnica przed konkurencją) ale sądzę że coś działają w tym kierunku.Czas pokarze jak ukształtuje się sytuacja.Jednak chyba lepiej by sprzęt wybrali rozważenie by uniknąć z nim na starcie takich problemów jak z Horizon(przetestowałem to na swojej skurze).No ale problemów z nowym sprzętem raczej nie da się uniknąć zwłaszcza przy obecnej uniwersalności takich urządzeń(tv,net i telefon w jednym).

Omnibus
242 102 5

Z rynku sprzętu komputerowego nauczyłem się zasady, że nigdy nie warto odkładać i czekać na lepsze.

Mając np. 500 zł chcemy kupić kartę graficzną i nagle patrzyymy, a tu ma byc nowa premiera lepszych. I czekamy na tą lepsza kartę i dalej zbieramy, i potem w ten czas mamy już kwotę uzbieraną i pojawia się informacja, że ma wyjść odświeżenie wersji danej karty graficznej z udoskonaleniem kilku rzeczy i co? Znów czekamy i zbieramy trochę więcej. Koniec końców jeśli ktoś nie posiada worka z pieniędzmi i na nich nie śpi to czekanie ciągle na coś nowego i lepszego to błędne koło które do końca życia będzie powodować fakt, że nigdy w danej chwili i okresie czasu nie będziemy się cieszyć czyśm fajnym.

Tak samo z 4K / 8K - ciągłe zbieranie pieniędzy i czekanie spowoduje, że nigdy nie będzie się można cieszyć z czegoś nowego i lepszego.

Co innego jak ktoś ma kasę i może wywalić bez zastanowienia na coś i potem jeśli pojawi się znów coś lepszego to potórzyć czynność

W przypadku normalnych zwykłych ludzi gdzie jednak liczy się pieniądz to lepiej wydać raz w życiu lub dwa i być kiedykolwiek na bieżąco niż odkładać przez całe życie na nom stop coś lepszego i w ostatecznoścni nie mieć nic bo wyjdziemy na miasto i potrąci nasz samochód i już d u p a

Naukowiec
1102 535 41

Wszystko co Kolega opisał ma sen a i logiki nie można Tobie zaprzeczyć - tylko jest pewna niedoskonałość w zamysłach Kolegi, to o czym Kolega pisze ma sens tylko wtedy, kiedy towar, usługa drożeje... .
.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
242 102 5

Nie tak do końca, z premierą nowego sprzętu ten starszy rocznikowo tanieje i w momencie zakupu średniego sprzętu z nowego roku zyskujemy możliwość kupna mocniejszego z starszego roku. W ten sposób dla przykładu patrząc na karty graficzne gdzie mamy tylko 2 producentów czyli NVidia i AMD wychodzi sytuacja, że najpierw planujemy kupić produkt średniej półki od Nvidia, za chwilę jest premiera nowych modeli i w tej samej cenie kupujemy staszy model z górnej półki. Już jesteśmy zdecydowani na zakup,a  tu nagle drugi producent czyli AMD ogłasza, że zrobi taniej i lepiej za 3 miesiące. I znowu czekamy. Potem ten pierwszy producent obniża ceny i znowu dylemat. Na końcu zastanawiamy się czy kupić to czy tamto z nowego czy starego modelu

UPC samo na rynku nie jest, też czasami są podwyżki. Obniżki i zmiany, a Orange NC+ i inni są po to by wprowadzać w ludzi dylemat wyboru i być może kartę by to wybrac ich, a przykładowo UPC które od początku mieliśmy w planach.

W UPC nie drożeje? Jak to? Przecież obecnie nowi mają taniej niż stali klienci i trzeba się bić i walczyć by mieć jak nowi lub ciut lepiej. Co z tego, że wtedy obniżamy kwotę skoro za chwilę np. będzie netflix, 4K i inne i pewnie będzie trzeba wybrac ciut droższa ofertę? A wtedy znowu dylemat czy lepiej tutaj czy tutaj oraz czy brać od razu czy czekać

Czy z Horizonami tak nie było, że wprowadzili i było drożej z ofertami niż na mediaboxach? Może moja pamięć mnie zawodzi w tym przypadku

Naukowiec
1102 535 41

Sprzęt NIE tanieje -zmienia się tylko jego klasyfikacja (i dopiero potem ewentualnie cena).
Dobry tv zawsze kosztował ponad 2 tys zł i to niezależnie kiedy produkowany czy kupiony.

A i proszę pamiętać - Netflix sprzedaje tylko gotową usługę i nie ponosi żadnych kosztów z utrzymaniem sieci i łącza internetowego po stronie klienta, więc i cena 4K będzie u niego niższa niż w kablówce czy na satelicie i to może spowodować, że ludzie sat czy kablówce nie będą chcieli aż tyle zapłacić, co spowoduje, że taka oferta w kablówce czy sat nie będzie generowała przewidywanego zysku.

Dasz UPC 70 zł za 4K jak w Netfilxie kupisz lepszą ofertę za 49,99 zł?