UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

Użytkownik
16 0 0

UPC Mediabox HD PVR + Philips 50PUS7303 - problem z dźwiekiem

Witam serdecznie,

Mam problem z dźwiekiem, a mianowicie z brakiem synchronizacji dźwięku z obrazem. Gdy włączę np. Canal+ a następnie przeskoczę na kanał Canal+1 to zaczyna wystepować brak synchronizacji dźwięku, a gdy skoczę na kanał wyżej i odrazu powrócę na Canal+1 to jest już wszystko dobrze. Zauważyłem także że jak zmieniam kanał na inny to jeszcze leci dźwięk z poprzedniego kanału przez chwilkę. Bawiłem się także opcją synchronizacji dżwięku HDTV w opcjach dekodera ale to nic nie pomaga, bo na podglądzie dźwięk jest odtwarzany poprawnie. Zmieniałem wejścia HDMI w TV oraz kabel HDMI i dalej to samo... Zauważyłem, że wszyskie te objawy występują najczęściej na Kanałach paczki Canal+, podstawowym AXN, oraz Stopklatka i może jeszcze inne ale juz nie miałem siły żeby dalej drążyć temat. Macie może jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić ?

26 ODPOWIEDZI
Zawodowiec
463 107 21

Re: UPC Mediabox HD PVR + Philips 50PUS7303 - problem z dźwiekiem

A mógłbyś napisać jaki masz dekoder i jaki TV? Jeśli ma dekoder horizon nie korzystasz z kina domowego/soundbara wyłącz w jego ustawienia dźwięk dolby digital. Ustawienia -> dźwięk i obraz -> dolby digital -> wyłącz. Powinno pomóc. 

Edit: Ale jestem głupi, nie popatrzyłem na tytuł wątku. Ciągle uważam, że problem jest z dźwiękiem w formacie Dolby Digital. Zobacz, czy w ustawieniach mediaboxa jest analogiczny przełącznik jak w horizonie. Zainstaluj najnowsze oprogramowanie dla twojego TV, Philips niestety często wypuszcza sprzęt z bugami, które dopiero później łata:

https://www.philips.pl/c-p/50PUS7303_12/7300-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-android-4k-uhd-z-...

Użytkownik
16 0 0

Tak więc dekoder to Multiroom Mediabox Cisco z PVR. Podłączyem stary główny dekoder Philips Mediabox też z PVR i ten problem nie występuje , jest wszystko OK. Więc nie wiem już o co chodzi... W Mediaboxie nie ma przełącznika od DolbyDigital...

Profesor
1364 393 73

A w ustawieniach Mediabox i TV masz prawidłowo ustawioną synchronizację dźwięku (to się chyba nazywa opóźnienie dźwięku)?

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
16 0 0

Synchronizacja nic nie daje, bo w momencie gdy wskakuje program tv z paskiem synchronizacji to jest OK. Jak juz wyjdę z ustawiania synchronizacji żeby oglądać tv to jest ponownie brak synchronizacji. Poza tym tak jak pisałem wcześniej, jak zmienie kanał a następnie powrócę to juz dźwięk odtwarzany jest poprawnie. Tak to wygląda Link ,i przy przełączeniu obrazu- Link.

Zwróćcie uwagę na oryginalny dźwięk nie lektora i ruch ust.

Zawodowiec
463 107 21

@Kronin, NIe działają neistety te filmy co zamieściłeś. 

Naukowiec
1143 544 42

@Kronin

Zresetuj dekoder i zresetuj ustawienia tv - testuj.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
16 0 0

Juz filmiki powinny działać... Juz przywracałem ustawienia fabryczne  TV oraz Dekodera i nic to nie daje... Nie rozumiem czemu na Mediabox Philips jest wszystko OK ??

Zawodowiec
463 107 21

A w jakim formacie dźwięk wysyła mediabox philips, a w jakim cisco? Wydaje mi się, że jeden daje tylko stereo PCM, a drugi Dolby Digital 5.1 i stąd problemy. Zaktualizowałeś TV do najnowszej wersji? 

Użytkownik
16 0 0

Nie no obydwa dają DD5.1 jak klikne informacje na pilocie od TV, a na C+ mam do wyboru ścieżki audio DD5.1 Oryginalny lub Polski

Zawodowiec
463 107 21

@Kronin, Nie chodzi co jest nadawane, a co jest wysyłane do twojego TV. Dzwięk może być dekodowany prez dekoder i wysyłany jako PCM, albo bezpośrednio do tv bez ingerencji dekodera (wtedy mogą pojawiać się problemy z synchronizacją. Jak klikniesz na pilocie tv info to powinno się pokazać co faktycznie dostaje TV.

NIe mnie, udało mi się zreplikować twój problem na innym modelu Philipsa. Udało mi się go też rozwiązać:

- Zaaktualizuj TV do na najnowszej wersji

- Postępuj zgodnie z tym fragmentem instrukcji do Twojego TV:

rX4rpGY

1GMMawo

Powinno pomóc. 

Użytkownik
16 0 0

To też sprawdzałem i dalej nic :( Zmieniałem wejścia HDMI na 1,2,- w tym zmiana na "Optymalny" i "Wyłącz" oraz HDMI 3,4 ( dla tych złączy nie ma takich ustawień) i jest tak samo. Już mi troche ręce opadają... :( Ale się nie poddaję !!

Zawodowiec
463 107 21

@Kronin, a jaka wersja softu na TV? Zawsze jest opcja, ze dekoder jest zepsuty. 

Użytkownik
16 0 0

Najnowsza (105.001.002.075), przeprowadziłem aktualizację 2 dni temu do najnowszej wersji... Poza tym nie pasuje mi podłączenie dekodera do HDMI 1 i 2. Tak poza tym to chyba te problemy nie powinny występować na HDMI 3 i 4. Znalazłem na necie tylko takie info:

Sygnał z komputera — wejścia HDMI1/2
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 60 Hz
Sygnał z komputera — wejścia HDMI3/4
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 30 Hz
Sygnał wideo — wejścia HDMI1/2
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 60 Hz
Sygnał wideo — wejścia HDMI3/4
maksymalna rozdzielczość 4K UHD: 3840 x 2160 przy 30 Hz

Możesz zobaczyć czy występuje u ciebie takie zjawisko na HDMI 3 ? A tak z ciekawości, jest jakaś różnica między Philips a Cisco oprócz tego ze na Philips mogę nagrywać chyba 2 programy a Cisco jeden ?

Zawodowiec
463 107 21

@Kronin, to akurat normalne z tymi HDMI. W TV philipsa tylko dwa złącza są w standardzie 2.0b który obsługuje 4k60hz z HDR, pozostałe dwa to tylko HDMI 1.4, gdzie 4k30hz to max.