UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Highlighted
tms
Inspirator
4 0 1

UPC Mediabox HD PVR + Sony KDL-40WE660 - problem z dźwiękiem

Witam,

Sytuacja wygląda następująco:

Dekoder Mediabox jest podpięty za pomocą HDMI do telewizora Sony KDL-40WE660. Podczas przełączania na kanał, który teoretycznie nadaje w Dolby Digital słychać 2 sekundowy trzask Jest to nie ukrywam irytujące. Zmiana kabelka HDMI, wejścia HDMI w TV, ustawień w TV nie pomogła. Ktoś ma jakieś rozwiązanie?

P.S. Na poprzednim TV LG sytuacja na kanałach z DD wyglądała tak, że po przejściu na wybrany kanał dźwięku nie było słychać. Trzeba było wejść na następny kanał i wrócić na ten z DD. 

6 ODPOWIEDZI
Naukowiec
1278 389 69

Re: UPC Mediabox HD PVR + Sony KDL-40WE660 - problem z dźwiękiem

Z instrukcji Soniacza:

Aby odtwarzać dźwięk cyfrowy przy użyciu cyfrowego
systemu audio nieobsługującego technologii kanału
zwrotnego audio (Audio
Return Channel, ARC)
podłączonego za pomocą kabla HDMI, podłącz
optyczny kabel audio do złącza DIGITAL AUDIO OUT
(OPTICAL)*.
Czyli Twój TV nie potrafi odebrać Dolby Digital po HDMI (mediaboxy nie obsługują ARC). A co do LG to jaki model?
https://zanimnapiszesz.info
tms
Inspirator
4 0 1

Poprzedni TV to starszy LG 32LH2010. 

Wracając do problemu. Zakupiłem kabelek Toslink. Połączyłem z Mediaboxem i poprzez przejściówkę Toslink Jack 3,5" dołączoną do TV Sony z telewizorem. Niestety nadal słychać na kanałach z DD wspomniany wyżej krótki "trzask". Być może jakoś trzeba aktywować aby dźwięk leciał przez kabelek optyczny do TV? Nie jestem wielkim ekspertem w tej dziedzinie. 

Jakieś pomysły?

Naukowiec
1278 389 69

Bo teoretycznie powinieneś mieć po drodze jakieś kino domowe lub soundbar bo do TV Sony w tej chwili dostarczasz dźwięk dwoma drogami - przez HDMI i optycznie. A weź odłącz przewód HDMI i zostaw sam optyczny podłączony do TV.

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
2 0 0

Czesc,

Udalo Ci sie rozwiazac problem  z dzwiekiem?

Trafilam mi sie taka sama konfiguracja i u mnie tez niestety  trzeszczy :(

Pozdrowienia

tms
Inspirator
4 0 1

Niestety nie. Tak jak napisał kolega wyżej do kabelka Toslink należy podpiac soundbar albo kino. Pozostałem więc przy hdmi, ponieważ to tv w mniejszym pokoju (multiroom) i miejsca na kino nie ma a dodatkowy głośnik w postaci soundbara też jakoś mi sie nie widzi w małym pomieszczeniu.

Ciekawe jest za to, że od czasu do czasu te trzaski same znikaja. Od mojego ostatniego posta dwukrotnie trzaski znikały samoczynnie i aktualnie nie mam z nimi problemu.

Użytkownik
2 0 0

Dziekuję za odpowiedź!

Pozdrawiam.