UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Uszkodzone gniazdo Hdmi?

Witam. Mam następujący problem. Dekoder włącza się normalnie. Nie przekazuję jednak sygnału HDMI: dźwięku ani obrazu. Kabel jest na pewno ok. Sprawdzone. Podłączone głośniki do gniazda left right przekazują dźwięk. Źródło na pewno jest poprawne. Odbiornik też  działa poprawnie bo był sprawdzany z telewizją naziemną. reset też był. Nic nie pomogło.

9 ODPOW. 9
Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

Re: Uszkodzone gniazdo Hdmi?

@AnnaPiekarczyk 

Próbowałaś wykonać reset dekodera?

W jaki sposób wykluczyłaś kabel hdmi? 

Sprawdzałaś inne porty hdmi w telewizorze i czy w ogóle działają?

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Reset był robiony. Mam projektor i telewizor. Podłączałam komputer pod projektor, komputer pod telewizor tym samym kablem. Mam też zapasowy kabel próbowałam różne warianty i wszędzie działało... Działa dźwięk z głośników podłączonych do do audio dekodera i słychać telewizję więc to musi być coś z sygnałem HDMI ale nie z kablem bo ten jest ok

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Co w obecnej sytuacji można zrobić? Czy technicy normalnie pracują?

Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

@AnnaPiekarczyk 

Tak, zgłoś usterkę poprzez czat bądź telefonicznie.

Zapewne zostanie Ci wymieniony dekoder.

Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

@AnnaPiekarczyk 

A jeszcze jedno...

Próbowałaś reset do ustawień fabrycznych?

Odłącz dekoder od zasilania.
Na panelu przednim dekodera wciśnij jednocześnie przyciski CH+, CH- i REC.
Trzymając przyciski podłącz ponownie zasilanie do dekodera i zaczekaj na napis CLEAR na wyświetlaczu dekodera. Puść przyciski.
Gdy na wyświetlaczu pojawi się napis DONE, odłącz dekoder od zasilania na 30 sekund.
Po ponownym włączeniu dekodera, przejdź proces aktywacji.

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Jeszcze nie. Jutro rano spróbuję. Dam znać. Dziękuję

Highlighted
Moderator
166 64 46

@AnnaPiekarczyk ,

proponuję abyś spróbowała wykonać jeszcze podstawowe działania naprawcze, które są dostępne na naszej stronie: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007705 

Dodatkowo, proponuję odłączyć sam telewizor od prądu na ok.30 sek. i uruchomić go ponownie, ponieważ mam przeczucie, że może być to kwestia zawieszenia się HDCP. 

W przypadku jeśli nadal będziesz obserwowała podobną sytuację to możesz zostawić informację zwrotną tutaj lub skontaktować się bezpośrednio z naszym Działem technicznym pod numerem telefonu 813 813 813. 

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Niestety nic nie pomogło.

Przy przywróceniu ustawień fabrycznych (przyciśnięciu CH+CH- oraz przycisku ON (nie mam REC)) pojawił się napis "auto" i pomarańczowa dioda. Nic to jednak nie pomogło. Podane inne ścieżki też nie zadziałały. Skontaktuje sie na czacie.

Highlighted
Użytkownik
6 0 0

Między 12 a 15 przyjedzie technik. Dam znać co było przyczyną.