UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Inspirator
4 1 0

Wyłączenie Dolby Digital w Mediabox

Witam,

czy jest możliwość wyłączenia całkowicie Dolby Digital w Mediabox? Na niektórych programach (np. DTX czy Discovery) nie działa regulacja głośności z dekodera - tak dzieje się zgodnie z opisem na stronie w przypadku programów nadawanych w DD. Rozwiązaniem problemu jest sparowanie pilota od dekodera z telewizorem i regulacja pilotem Mediabox głośności na telewizorze - u mnie jest jednak mały problem, ponieważ do telewizora mam pilota radiowego. Czy jest jakieś obejście problemu (zmiana dekodera, czy cokolwiek innego)?

8 ODPOWIEDZI
Naukowiec
1278 389 69

Re: Wyłączenie Dolby Digital w Mediabox

Zmiana głośności w DD nie działa bo dekoder wysyła nieobrobiony strumień dźwięku i dekoder wysyła sygnał z jednakową głośnością i wtedy głośność regulujesz na urządzeniu końcowym (czyli albo TV albo kino, amplituner czy tam soundbar). Może sparuj tego pilota radiowego z Mediaboxem?

https://zanimnapiszesz.info
Inspirator
4 1 0

Wiem, że dlatego nie działa regulacja głośności. Nie sparuję pilota radiowego od telewizora z dekoderem, którego pilot działa na podczerwień.

Naukowiec
1278 389 69

Ten radiowy pilot co masz nie jest chyba uniwersalny co nie? To kup uniwersalny pilot i go sparuj z TV i z dekoderem, a resztę pilotów schowaj.

Inspirator
4 1 0

Ok - jeszcze raz: telewizor, który posiadam, nie posiada pilota na podczerwień, tylko pilota radiowego. Mediabox ma pilota na podczerwień. Nie da się sparować pilota na podczerwień Mediabox z telewizorem, który posiada pilot radiowy i nie ma w ogóle diody IR.

Naukowiec
1278 389 69

Można dokupić odbiornik IR do TV. Moi rodzice np. gdy kupili TV to ich TV też nie miał IR, ale w zestawie był odbiornik IR więc go wpięli do TV. Jeśli jednak tak Cię interesuje wyłączenie DD w Mediabox to tylko w niektórych kanałach da się go wyłączyć stąd te alternatywy.

Moderator
46 28 12

@Blejdzik na Mediaboxie nie można wyłączyć DD. Ścieżkę dźwiękową, tak jak powiedział mój przedmówca, można zmienić tylko na poszczególnych kanałach/materiałach filmowych.

Skoro Twój telewizor komunikuje się z pilotem radiowo i nie można go sparować poprzez podczerwień z naszym pilotem, to rowiązaniem jakie przychodzi mi do głowy jest ustawienie maksymalnej głośności na dekoderze i regulowanie fonii tylko pilotem od telewizora.

Dzięki temu unikniesz różnicy natężeń fonii pomiędzy kanałami bez i z DD.

Inspirator
4 1 0

@Mateusz Czyli pozostaje wachlowanie dwoma pilotami - takie rozwiązanie w ogóle mi nie odpowiada. Czemu w menu dekodera nie ma możliwości wyłączenia w ogóle DD (jak np. w dekoderach NC+)? Czy w innych dekoderach UPC nie ma też takiej możliwości?

Moderator
46 28 12

@Blejdzik dekodery w zależności od producenta i zastosowanego oprogramowania posiadają różne opcje konfiguracji. W przypadku dekoderów Mediabox taka opcja nie została przewidziana.

Posiadamy w swojej ofercie dekoder Horizon, który daje możliwość włączenia/wyłączenia DD. Tutaj sytuacja wygląda jednak tak, że za regulację fonii na wszystkich kanałach odpowiada telewizor. Aby można było to robić pilotem od dekodera, trzeba go sparować z odbiornikiem. Pilot komunikuje się z dekoderem radiowo, posiada także możliwość komunikowania się przez podczerwień. Podczas wprowadzania Horizona na rynek nie testowaliśmy jednak, czy istnieje możliwość sparowania pilota radiowo z telewizorem, przez to nie jesteśmy wstanie odpowiedzieć na to pytanie.