UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dekoder Mediabox

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
14 2 0

Złe proporcje obrazu na kanale TVT (Śląsk)

Na terenie Śląska kanał TVT od kilku dni nadawany jest w złych proporcjach 4:3 zamiast 16:9

3 ODPOW. 3
Highlighted
Moderator
160 63 45

Re: Złe proporcje obrazu na kanale TVT (Śląsk)

Witaj @xtrem007 ,

zweryfikowałem w dniu dzisiejszym odbiór kanału TVT w przekazie cyfrowym na kilku urządzeniach UPC  tj. dekoder Horizon, Mediabox/CI+ i potwierdziłem, że jest nadawany w formacie 16:9.

Oczywiście nie wykluczam, że niektóre materiały/audycje na tym kanale, mogą być emitowane w formacie 4:3, natomiast o tym decyduje już tak naprawdę nadawca.

Jeśli masz taką możliwość, to zwróć proszę uwagę czy sytuacja dotyczy jednej konkretnej audycji na TVT czy na innych również obraz jest wyświetlany w formacie 4:3.

Proponuję również sprawdzenie czy nie masz ustawionej w odbiorniku TV jakiejś opcji automatycznego dopasowania formatu obrazu.

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Inspirator
14 2 0

Chodzi o to, że kanał ma na sztywno ustawioną flagę 4:3. Jeśli w telewizorze ustawię format obrazu na AUTO, to zawsze na tym kanale otrzymuję obraz 4:3. Ustawienie w telewizorze na sztywno 16:9 powoduje, że nadawana flaga jest ignorowana i obraz jest OK. Przy okazji Info o programie nie ma znaczka, że kanał jest HD pomimo, że rozdzielczość obrazu jest w HD. Jest to według mnie jakieś zamieszanie w nadawanych flagach. Mam w domu dwa telewizory z CI+ i na obydwu jest ta sama sytuacja. Problem jest tylko na tym jednym kanale.

Highlighted
Moderator
160 63 45

Dziękuję @xtrem007  za przekazanie szczegółowych informacji.

Po dodatkowej weryfikacji, temat został przekazany do nadawcy, ponieważ kwestia związana z nieprawidłowym formatowaniem obrazu leży po jego stronie.

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC