UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
26 8 0

Re: Internet Giga Kraków kiedy / czy coś wiadomo ?

Niestety ale Orange to :

1/ Jakość łączy wielokrotnie gorsza od UPC - właściwie to bez porównania, o routingu nie wspominam bo to dno dna.

2/ Brak możliwości przełączenia routera w tryb bridge (ja mam spięte 2 sieci IPSECiem i bez trybu bridge ani rusz)

3/ Stały IP w UPC (zmienia się chyba raz na 2 lata, albo jak wymuszę zmianę MAC routera swojego) - zmieniłem na to 1GB/s ze względu na 10Mbit/s większy upload (z najdzieją - matką głupich - że UPC będzie zwiększało upload a nie szło w 10Gbit/s download i 50Mbit/s upload), zmieniłem w tryb bridge podpiąłem w router i dostałem to samo IP.

4/ Brak resetu modemu. Zdarza się (chyba jakiś techniczny update) raz na kilka miesięcy.

Upload jest potrzebny nie do gier, a do wymiany dużych plików w chmurze. jeżeli fragment filmu potrafi mieć kilkadziesiąt GB. Wolałbym mieć 250/100 niż 1000/50, bo ten download w takiej wielkości nie jest przydatny do niczego szczerze powiedziawszy.

Tak podgrzał fakt, że B2B dostało 60Mbit/s uploadu.

Nauczyciel
551 131 6

@MrsHasserea @ Upload do gier 100Mb/s? To ile tych serwerów wasze dzieciaki hostuja? 50? 😁

Jeżeli tak bardzo zależy na grach, to UPC będzie lepszym rozwiązaniem, bo Orange ma tragiczne wyjście na świat, tak zwany routing.

Innowator
26 8 0

Natomiast tak ... 1Gb/s wali dość mocno, cokolwiek się ściąga to nawet nie zdąży się drzwi pokoju zamknąć i już jest. Nie ukrywam, że 100Mbit/s uploadu by się tu świetnie uzupełniało.

mspaint_2019-03-04_19-46-10.pngmspaint_2019-03-04_19-50-38.png

Użytkownik
8 0 0

@brtk  prowadziliśmy już tą dyskuję na forum Orange - nie mają tak tragicznego połączenia. Wszystko zależy od lokalizacji i chyba priorytetów - do serwerów Blizzarda mają lepszy routing niż UPC, do Youtube - nieźle. Netflix - 860 Mbps. Steam - natrafiamy na barierę sprzętową HDD.
Upload 110 Mbps - pozwala na dużo.

Jednakże, jeśli UPC dało by nam Upload min. 60 Mbps - przeniesiemy się do nich właśnie z uwagi na ten reset - mnie osobiście mierzi konieczność potwierdzania każdorazowo loginu w różnych lokacjach (z uwagi na inny adres IP).

Innowator
26 8 0

Pamiętaj, że niezaprzeczalną zaletą UPC (nie, że ich wychwalam, ale z Orange też miałem do czynienia, a wybór mam tylko UPC vs Orange) jest to, że możesz za pomocy 1 kliknięcia ich router przestroić w tryb modemu. Nie wiem czemu Orange się tak upiera, pewnie dlatego, że tam mnóstwo VLANów itp rzeczy i na upartego da się to obejść przy zaawansowanych routerach, ale też nie wszystko chce działać. A tryb modemu to raj dla zaawansowanych routerów, spinania rozległych sieci i wielu dodatkowych funkcjonalności, których pewnie 90% Kowalskich co prawda nie potrzebuje, ale ja tak.

Graczem nie jestem choć byłem, więc nie będę porównywał tego co było 10 lat temu pomiędzy UPC i Neostradą jeszcze bo to nie ma sensu.

Jednak czy ping 30ms czy 40ms to aż taka różnica? rozumiem 20ms i 80ms to dla zawodowców w strzelanki istna przepaść, choć ja zawsze grałem tylko na niemieckich albo holenderskich serwerach (Frankfurt / Amsterdam) i tylko w strzelaniny to nigdy na ping z UPC narzekać nie mogłem.

Niestety UPC trzeba wałkować, bo powiem szczerze, że mnie osobiście jakaś "koleszko" na info linii wprowadził w błąd bo zarzekał się, że jest 1Gb/50Mbit...

No to mówię 20Mbit/s uploadu więcej za 12zł więcej (tyle więcej wyszło) vs 0.5Gb/30Mbit toż to okazja... Niestety potem się okazało, że nie ma żadnych 50Mbit a jest nadal 40Mbit i nawet sam instalator nie miał zielonego pojęcia o tym ile jest uploadu...

Wykładowca
711 168 26

@F1le , W Orange jak chcesz to też możesz mieć "tryb bridge", wystarczy poprosić o RFoG'a zamiast Liveboxa 3, podpiąć własny router i masz nawet większa kontrolą niż w UPC, Dual Stack etc. 

Wracając do tematu, kiedy w Krakowie będzie 1Gbs to myślę, że coś jest na rzeczy, w dzisiaj przeniesiono część kanałów TV by zwolnić pasmo pod dodatkowe kanały DS. Na razie nie słuchać o takich ruchach z innych miast, więc przypuszczam, ze Kraków jest następny w kolejce. 

PS: Osoby odpowiedzialne za stronę UPC (https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006927) zaspały i obecnie prezentowane są nieaktualne informacje :(

Użytkownik
8 0 0

My mieliśmy porównanie Oragne vs UPC ponieważ mieliśmy równolegle obie sieci w domu.

Chciałabym aby była jasność - NIGDY nie narzekaliśmy na poziom usług UPC poza brakiem umowy bez okresu zobowiązania dla stałych klientów "bo tak" i nie ważne było, że okres zobowiązania ze starej umowy skończył się rok wcześniej - "nie bo nie". Orange dało nam 1 Gbps taniej niż mieliśmy 250 Mbps w UPC i bez tego nieszczęsnego zobowiązania. Obecnie UPC proponuje nam 1 Gbps z maksymalnym pakietem telewizji oraz nagrywarką, bez zobowiązania czasowego za 130 zł/mc - stąd moje zainteresowanie parametrami usługi.

Mierzi nas reset IP w Orange i jako taki stanowi on główny powód do szukania innych rozwiązań kablowych. Na nic innego nie narzekamy. Tak samo nie narzekaliśmy w UPC.

Mój stary router linuxowy ma prędkość wewnętrzna 250 Mbps więc odpada. Zdaję się na sprzęt operatora.

Ping do serwerów we Frankfurcie a/Main mamy ok 20 ms.

Jeśli UPC zwiększy Upload do min 60 Mbps - będzie to oferta do rozważenia.

Highlighted
Moderator
915 596 148

Panowie za bardzo pomarańczowo się zrobiło. Powściągnijcie się trochę proszę, zwłaszcza mówię o jakichś typowo związanych z owocem "przepisów" jak uzyskać jakiś tam modem (do Ciebie biję @zylx). Tego nie można nawet uznać, za jakąś reklamę pomarańczy, bo to po prostu totalnie nie przydatne na forum Społeczności UPC informacje. 

UWAGA! Do 15 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Nauczyciel
551 131 6

@MrsHasserea wszystko pięknie, 20ms póki nie pojawią się losowe skoki opóźnień.. UPC też by miało 20ms (nie do wszystkich, bo nawet pomarańczowi nie mają do wszystkich, mają jak leci Telią) gdyby nie technologia DOCSIS, nie wspominając, że nieraz mając 5-6ms więcej na wyjściu mają niższy ping jak pomarańczowi. Teraz ludzie narzekają na YT, że im nie chodzi, w UPC nie ważne kiedy odpalę, zawsze chodzi.

Jeżeli chodzi o ping i trasy, co pisałem, że Telią są niższe opóźnienia:

Frankfurt GEMNET LLC ze speedtestu:

Bo tu masz już więcej

Frankfurt fdcservers.net

U nich najgorsze jest to, że możesz mieć u jednych dobrze, gdzie mają bezpośredni styk, a u innych źle. W UPC masz wszędzie dobrze i gdyby to szło GPONem, byłoby jeszcze lepsze wyniki jeżeli chodzi o PING.

PS. niedługo INEA mocno namiesza z UPLOAD'em, jak wyjdą z WIelkopolski. T-Mobile też na świetelku od Orange będą mieli fajną ofertę, pewnie też zaoferują stały IP, lub taki jak w UPC, będzie się działo w 2019..

Użytkownik
8 0 0

@brtk  - prowadziliśmy tą dyskusję na pomarańczowym forum   - dla nas i jedna i druga sieć są ok pod względem opóźnień (np. Orange ma lepsze połączenia do Frankfurtu a/Main gdzie są główne serwery interesujących nas usług (np latency w grach Blizzarda max 20 ms vs 70 ms w UPC), gorsze gdzieś indziej (serery ZOE - Orange 80 ms vs 60 ms w UPC)) czy obsługi technicznej (BRAK uwag do obu firm - usługi działające na oczekiwanym, wysokim poziomie w obu firmach - i tu i tu Youtube, Netflix, HboGo i in. działają bez zastrzeżeń).

Mam umowę bez okresu zobowiązania i gdyby było tam tak tragicznie jak piszesz to byśmy przeszli do UPC (bądź innej konkurencyjnej firmy) od razu. Nie jest.  Uwagi mamy do resetowania się połączenia w nieregularnych odstępach czasu.

Swoje oczekiwania co do usług internetowych wyartykułowałam powyżej.  To JA podejmuję decyzję zakupową i to MI muszą odpowiadać WSZYSTKIE warunki i parametry usług z których ma korzystać MOJA rodzina. Mam wolny wybór, a UPC stanęło na wysokości zadania oferując mi oczekiwane warunki umowy jak wcześniej opisane, z tym, że na chwilę obecną niezadowala nas parametr Upload w UPC. Kropka.

Nauczyciel
551 131 6

Właśnie o tym napisałem wyżej, w danych tytułach masz ok. A przyjdzie co do czego, spodoba się jakaś gra, nie będą mieli styku bezpośredniego , pójdzie zapchanym ogólnym i kaplica a nie gra.

Jak możesz to wyślij IP blizzarda gdzie na UPC mieliście 70ms, bo coś mi się wierzyć nie chce albo wklej swój wynik na Orange do jakiś IP blizzarda a ja ci pokażę jak to jest w UPC. Ja w Europie ciężko mam wyciągnąć gdzieś więcej jak 40ms, a co dopiero 60ms.

Użytkownik
3 0 0

Ja też wrzucę. Mam w jednej lokalizacji Orange i w drugiej UPC:

SC2 EU Orange:

PING 185.60.112.157 (185.60.112.157) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 185.60.112.157: icmp_seq=1 ttl=247 time=26.2 ms
64 bytes from 185.60.112.157: icmp_seq=2 ttl=247 time=28.4 ms
64 bytes from 185.60.112.157: icmp_seq=3 ttl=247 time=26.7 ms
64 bytes from 185.60.112.157: icmp_seq=4 ttl=247 time=28.5 ms

SC2 EU UPC:

PING 185.60.112.157 (185.60.112.157): 56 data bytes
64 bytes from 185.60.112.157: seq=0 ttl=245 time=38.298 ms
64 bytes from 185.60.112.157: seq=1 ttl=245 time=34.189 ms
64 bytes from 185.60.112.157: seq=2 ttl=245 time=30.779 ms
64 bytes from 185.60.112.157: seq=3 ttl=245 time=30.901 ms
Użytkownik
8 0 0

@brtk 

Ale nam zagadkę zadałeś wg mojej młodzieży -> serwer Argent Dawn EU - podobno IP : 80.239.179.95 / 213.155.152.66

Szukają screenshot'ów z czasów UPC (ta sama lokacja) ponieważ komenda ping nie zwraca żadnych wartości (same gwiazdki). Tracert również (po pozycji war-r1.tpnet.pl [194.204.175.61] zwraca już same gwiazdki). W grze wyświetla im się 28 ms.

Wykładowca
711 168 26

@MrsHasserea , a jaka gra. Przykładowo serwer overwatch europe,  testowane z UPC wygląda tak:

Użytkownik
8 0 0

@zylx   - to jest serwer/grupa serwerów w World of Warcraft.