UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
38 7 0

Re: Internet Giga kiedy / czy coś wiadomo ?

@MrPepka    w moim przypadku akurat wydaje się dobrą inwestycją szczególnie że częstotliwość wymiany kompa u mnie wynosi 7-8 lat ( nie gram w gry )

GDA
Pan Abonent ;-)
1362 682 107

@KOCUREK1970napisał(a):

@GDA 

I zdradziłeś plany inwestycyjne UPC na najbliższe lata 

przepraszam z gory jezeli pomyliłem sie +/- o 5 lat 

---
W internecie możesz być tym kim zechcesz.
Jednak dziwne jest to, że większość ludzi wybiera bycie debilem ...
Wykładowca
849 214 36

@offroad a rozumiem. Ja bardziej myślałem o Routerze i Switchu na 10Gb + upgrade mojego NASa. 

Innowator
38 7 0

@zylx    sieciówka jest nadal  droga to  fakt, ale to dla tego że nadal ten sprzęt jest kierowany głównie do firm a wiadomo ze jak coś do firmy to nagle cena rośnie  x10

Highlighted
Moderator
1013 657 163

@MrPepka ja gratuluję tygodniowego bana. 

Zawodowiec
140 34 3

@Azarnapisał(a):

https://www.telko.in/oferta-mobilna-od-upc-w-ciagu-2-miesiecy

Do końca roku zasięg usług o przepływności 1 Gb/s ma osiągnąć 60 proc. sieci UPC Polska. Na horyzoncie są również usługi 10 Gb/s, które jednak nie wejdą do oferty jeszcze w tym roku.

Mnie plany 10 Gb/s nie dziwią, Inea w zeszłym roku pokazała, że można, tym bardziej UPC może choćby pilotażowo, w jednym mieście. Tymczasem czekam na 1 Gb/s.

Wykładowca
849 214 36

Mnie trochę dziwią, o tyle, że w Docsis do 10Gb jeszcze bardzo daleka droga. Obecnie  nie ma jeszcze żadnego modemu który by na takie transfery pozwalał (najlepsze mają teoretyczny transfer poniżej 4Gb) do tego żadna z poprzednich generacji nie pozwalała na osiąganie maksymalnego transferu w praktyce. Czyzbybjednak zwrot w kierunku PON?

Profesor
1473 641 61

@zylxnapisał(a):

Czyzbybjednak zwrot w kierunku PON?

Obecne D3.1 ma DL 10 Gb a UL 1-2Gb

A jak to będzie już za mało, to symetryk 10Gb-10Gb

https://www.cablelabs.com/full-duplex-docsis/

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
849 214 36

@KOCUREK1970 Napiszę jeszcze raz bo nie zrozumiałeś:

10Gb/s w D3.1 to maksymalna predkość teoretyczna, tak jak dla euroD3.0 było to 1,7Gb/s, a dla Wifi AC jest 2,2gb/s. Do osiągnięcia może gdzieś w laboratorium. Widziałeś tyle kiedyś w prawdziwym życiu? W praktyce jak w euroD3.0 udawało się wprowadzić 900mbs to było bardzo dobrze, jak w WiFi AC masz 800mbs to jest to świetny wynik.

Najszybsze modemy D3.1 wyciągają obecnie i to tylko teoretycznie niecałe 5Gb/s. By te teoretyczne 5Gb wyciągnąć, wierząc zapewnieniom producentów sprzętu, potrzebujesz 2 kanałów ODFMA po 200mhz szerokości i 32 kanałów euroD3.0 o szerokości 8mhz. Razem, na sam DL potrzebujesz 656Mhz pasma, czyli przeszło połowa dostępnego. Upload jeszcze zmieścisz, ale wtedy praktycznie całkiem trzeba by zrezygnować z TV. Dak więc obecnie nie widzę możliwości zaoferować 10Gb/s w technologii DOCSIS. 

Profesor
1473 641 61

@zylxnapisał(a):

@KOCUREK1970 Napiszę jeszcze raz bo nie zrozumiałeś:

A ja Tobie odpiszę jak wyżej - nadal będzie DOCSIS i nie ma znaczenia co Sobie wyobrażasz.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Wykładowca
849 214 36

@KOCUREK1970 Oj widzę, że nie masz argumentu, więc zaczyna się ad personam. To może był bys tak miły i mi wytłumaczył, jak chcesz zmieścić w dostępnym paśmie te wszystkie kanały potrzebne do "10Gbs"? Zrezygnować z telewizji DVB-C? 

Profesor
1473 641 61

@zylx 

Nie upatruj tu mojej uszczypliwości bo jej nigdzie nie ma.

Podałem Ci link to sobie dalej szukaj.

Masz tam info, że DOCSIS 3.1 Full Duplex to nawet symetryk 10Gb-10Gb (w domyśle z telewizją).

Jak widać stare i dobre DOCSIS trzyma się dzielnie i nic nie wskazuje, by zarzucono rozwój tej technologii.

Jestem tego wręcz pewien, że LG będzie nadal wdrażać taką właśnie technologię i jej kolejne warianty czy modyfikacje.

Wykładowca
849 214 36

@KOCUREK1970  jest tam też info że euroDOCSIS 3.0 to 1.8Gbs, jednak z jakiegoś powodu dla oferty pod nazwą 1Gb/s UPC postanowiło wdrożyć DOCSIS 3.1. Musimy więc uznać, że się nie zgadzamy. Moim zdaniem, z względu na ograniczone spektrum, jak i na fakt, że mówimy o maksymalnej przepustowości teoretycznej niemożliwe będzie zaoferowanie usługi 10Gbs w oparciu o Docsis. Więc jeśli prezes mówił poważnie o tym 10Gbs to zobaczymy jakąś nową technologię.  Ty uważasz, że będzie to DOCSIS. Kto ma rację, pokaże czas. 

Profesor
1473 641 61

@zylx 

Dlatego UPC (LG) "czując" potencjalne "problemy" słusznie modyfikuje sieć do standardu z przyszłością, potencjałem i dalszymi możliwościami rozwoju.

DOCSIS znają i mają opanowany do perfekcji.

Co do telewizji, można ją przecież oferować jako IPTV.

Wykładowca
849 214 36

@KOCUREK1970 No można jako IPTV i to by rozwiązało problem, tylko to wiązało by się z wymianą kilkuset tysięcy dekoderów i korzystać idącymi w absurd. Dlatego łatwiej jest mi uwierzyć, że UPC zaczęło by świadczyć usługi w dwóch technologiach,  a 10gb weszło by tam gdzie dostępny jest światłowód (nowe budownictwo etc) jako nowa technologia (np. PON), niż zaoranie na potrzeby tej prędkości DVB-C.