UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Moderator
160 63 45

Re: 1 Gbps w UPC

@ptrzem na ten moment nie znamy żadnych dat oraz nie mamy konkretnych informacji, które moglibyśmy podać.

Staramy się na bieżąco komunikować o wszystkich zmianach oraz nowościach w ofercie na Społeczności oraz naszych oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

20200512_181533.jpg

Dzięki uruchomieniu internetu 1Gb/s w Lublinie, Rzeszowie i Gliwicach, gigabitowa usługa UPC  jest dostępna w 62 miastach, obejmując tym samym 2,5 miliona gospodarstw, co stanowi 70% zasięgu sieci UPC

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV
Highlighted
Inspirator
16 3 0

1 Gbps w UPC

Mimo wszystko UPC powinniście zwiększyć upload, w Krakowie plasujecie się najniżej przy 1 GB/s. Netia ma uploadu 100 Mb/s a Orange 300 Mb/s .

Highlighted
Ekspert
123 47 1

@apjnapisał(a):

Mimo wszystko UPC powinniście zwiększyć upload, w Krakowie plasujecie się najniżej przy 1 GB/s. Netia ma uploadu 100 Mb/s a Orange 300 Mb/s .

Idąc dalej i porównując względem innych kablówek, które korzystają z tej samej technologii DOCSIS, UPC pod tym względem wypada również blado:

TOYA: 100/20, 300/30, 500/50, 1000/60

Vectra: 150/15, 300/40, 600/60 oraz poza konkurencją 2000/120

FB 500 / Horizon Max / CI+ / Eleven / Filmbox / Cinemax / HBO
Highlighted
Omnibus
415 150 5

@mmarti 
No niestety upload kosztuje w tej technologii, licencje i karty z interfejsami upstream, przez dlugie lata internet byl mocno asymetryczny i to jest jedna z przyczyn takiego stanu rzeczy ale nie jedyna, nalezy tez pamietac ze upload pracuje w zupelnie innym pasmie, teoretycznie od 5 do 85 Mhz - na nowych modemach ale tylko w teorii bo ponizej 30Mhz jest duzo zaklocen i innych urzadzen ktore zaklócaja typu elektroniczne nanie itp., jest tez kwestia modulacji, w kanalach dosylowych (downstream) sa duzo lepsze modulacje, poprawna obsluga upstream to duzo wieksze wymagania, oczywiscie mozna bardzie segmentowac siec (zmniejszac domene) ale to generuje koszty jw.

Nie jest to prosty tenat, rozne kablowki roznie to rozwiazuja ale zawsze jest to kwestia kosztow, mimo wszystko statystyki ruchu przecietnego uzytkownika jasno pokazuja ze uplad stanowi duzo mniejszy udzial w korzystaniu z internetu, diametralnie inny niz download, oczywiscie zaraz powiecie ze w dobie roznych uslug chmurowych zdecydowanie rosnie, to prawda ale nadal statystycznie jest okazjonalny, mowimy oczywiscie o niekomercyjnym uzytkowniku

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

@pawelb Samo sedno

trudno wymagac od operatora ktory nastawiony jest na masowego odbiorce oferowania uslug komercyjnych przez firmy do tego wyspecjalizowane i oferujace np 500/500

-----
Highlighted
Inspirator
16 3 0

1 Gbps w UPC

Nie przesadzajmy, nikt nie oczekuje łącza symetrycznego. Wystarczyło by zwiększyć do 100 bo 300 to nadal malo gdzie. Ale 40Mb przy 100Mb w tym samym budynku wypada slabo.

Ruch sieciowy jest zróżnicowany, jedni potrzebują downloadu a drudzy uploadu, nie ma reguły. Prawie 30 mieszkań z 73 przełączyło sie juz na konkurencje bo maja szybsze lacze..

Kazdy lubi co innego

Co wiecej, w dobie gdzie wszyscy siedzą w domu to upload jest najbardziej potrzebny bo pracują zdalnie.

Highlighted
Tytan
Tytan
2310 1037 191

@apj jakby to bylo takie proste to juz dawno by bylo zrobione

przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem post @pawelb i zwroc szczegolna uwage na technikalia a co za tym idzie na setki tysiecy $$$ kryjace sie za tym

-----
Highlighted
Inspirator
16 3 0

1 Gbps w UPC

Nikt nie zabrania stać upc w miejscu

Operatorzy sa tak rozwinięci ze niech sobie upc stoi w miejscu jak tak lubi $$$, wkoncu i ta sie skończy

To sa tylko sugestie

Highlighted
Tytan
1188 618 112

Wszystko rozbija się o statysykę (słupki), ta tak jak wspomniał @pawelb pokazuje że w segmencie detalicznym to DL wiedzie prym.

Wszyscy wiemy że statysyka jest ślepa ale na czym innym się opierać przy tylu abonentach ?

-------------------------------------------
Highlighted
Ekspert
123 47 1

@pawelbzgadzam się i wiem, że technologicznie i finansowo są to wyzwania. Natomiast nie po to technologia idzie do przodu (DOCSIS 4.0) by operatorzy stali w miejscu. Moje przykłady konkurencji pokazują, iż da się wdrożyć większą ilość nośnych a tym samym dać osobom potrzebującym większe możliwości w tym zakresie.

Moja uwaga wynika z faktu 2,5 miesięcznej pracy zdalnej. O ile do połowy lutego 30 Mbits było wystarczające o tyle teraz, mając porównanie pracy na łączach symetrycznych w biurze, zdecydowanie zaczynam odczuwać brak szybszego upload-u. Niestety większość rzeczy z jaką pracuje to chmura Microsoft i czas wysyłania danych do tego rozwiązania w moim przypadku jest odczuwalny.

Uogólniając całą dyskusję, myślę że aktualna sytuacja COVID-owa uzmysłowiła wielu firmom, że w wielu przypadkach biznes funkcjonuje bardzo dobrze nawet gdy ludzie pracują zdalnie. Jeśli na rynku ten trend się utrzyma to taka sytuacja zdecydowanie wpłynie na zmianę podejścia abonentów do detalicznych dostawców internetu.

Stąd konsument taki jak ja, zaczynam wymagać od dostawcy więcej niż tylko DL, bo moja efektywność i szybkość działania z domu zależy też od pomijanego przez UPC drugiego parametru łącza.

FB 500 / Horizon Max / CI+ / Eleven / Filmbox / Cinemax / HBO
Highlighted
Omnibus
415 150 5

@mmarti 

ja się z Tobą też zgadzam ale pamietaj że UPC to dostawca usług przede wszystkim dla abonenta niekomercyjnego, UPC świadczy usługi dla biznesu i tam z tego co wiem są inne parametry, większy upload

technologia Docsis w obecnym kształcie nie jest usługą symetrzyczną, inni operatorzy świadczący usługi w oparciu o Docsis potrafią mieć inne parametry dla uploadu z różnych względów, inne urządzenia, inny model licencjonowania kanałów upstream na urządzeniach itd.

Ja tu absolutnie nie bronię UPC tylko wskazuję na aspekty techniczne i ekonomiczne dlaczego tak jest, GPON który jest dużo nowszą technologią ma dużo mniejsze ograniczenia ale na szczęście rozwój Docsisu idzie w dobrym kierunku (Docsis 4.0 i full-duplex)

Myślę, że UPC podnosi na tyle upload na ile teraz może 

Highlighted
Inspirator
16 3 0

1 Gbps w UPC

Tylko dlaczego UPC jest nadal w DOCSIS 3.1...

Highlighted
Omnibus
415 150 5

@apj 

ciesz się, że jest w Docsis 3.1....Docsisu 4.0 nikt jeszcze nie uruchomił komercyjnie

Highlighted
Innowator
29 12 0

Nikt nie oczekuje, że z dnia na dzień UPC zwiększy upload 10 krotnie. Ale nawet 60 Mbit / sek dla pakietu 500 Mbit oznacza 2x razy szybciej, co na pewno jest odczuwalne.

Rozumiem argument o kosztach, ale np. Vectra w styczniu zwięszyła wszystkim upload dwukrotnie, bez specjalnego rozgłosu i podnoszenia ceny. W tej chwili u nich jest 600/60,a w UPC 500/30. To frustrujące...

Co interesujące, nawet UPC oferuje łącze o parametrach 1Gbit\100Mbit dla klienta indywidualnego. Ale nie u nas, tylko w Szwajcarii...

https://www.upc.ch/en/bundles/buy-tv-internet/