UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Nauczyciel
815 181 29

Re: 1 Gbps w UPC

Problem jest w tym że większość by chciała po testować, a liczba miejsc ograniczona

--
Użytkownik zbanowany za posiadanie multikonta
Moderator
1426 826 566

Widzę, że informacja o prowadzonych testach pojawiła się zarówno na naszym forum jak i poza nim pora więc na małe wyjaśnienia.

Nikt z nas nie zapomniał o użytkownikach Społeczności, w kontekście testów naszych nowych usług oraz sprzętu. Decyzja, o nie dzieleniu się z Wami informacją o testach została podjęta przed ich rozpoczęciem i w pełni tłumaczy ją dalsza część mojej wypowiedzi.

Prowadzone obecnie testy łącza 1 Gbps na naszych nowych modemach Connect Box produkcji firmy Arris są prowadzone jedynie w Warszawie. Warszawa była pierwszym miastem w pełni gotowym pod kątem infrastruktury na test nowej prędkości łącza wymagającej standardu EuroDOCSIS w wersji 3.1, co w pełni tłumaczy dlaczego testy zostały uruchomione właśnie tam. 

Nabór na testerów nie został ogłoszony na Społeczności UPC ze względu na to, że nie mamy żadnych aktywnych użytkowników, którzy to mieszkają w tym rejonie. Gdyby testy były prowadzone również w innych miastach z pewnością nabór odbyłby się również tutaj, bo cenimy sobie Waszą opinię i fachowe podejście do tematu testów nowego sprzętu.

Z technicznych informacji dodam jeszcze, że na nowych modemach Arrisa testowany jest jedynie Internet o prędkość do 1 Gbps. Testerzy dobrowolnie zgodzili się na udział, który jest dla nich w pełni bezpłatny. 

Z góry odpowiadam na pytanie, które z pewnością się pojawi. 

Na tą chwilę nie wiemy czy zdecydujemy się na przeprowadzenie testów w innych miastach przed oficjalnym wprowadzeniem sprzętu do naszej sieci. Jeśli zostanie podjęta taka decyzja, to z pewnością będziemy pamiętać o użytkownikach Społeczności UPC.

Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam do dyskusji.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tylko chciałabym sie dowiedzieć jak upc dobiera testerów i od czego to zależy może moderatorzy coś podpowiedzą.

Omnibus
333 50 4

To dobrze że zostało potwierdzone że testy są tylko w Warszawie przynajmniej skończy się dopytywanie a dostaniemy tutaj na forum wyniki z tych testów ? 

120 Mb/s + Telefon na start 40,97 zł
-
Nie dotyczy

Możesz mi powiedzić czy we Wrocławiu w dzielnicy Krzyki kiedy bedziecie modernizować sieć do EuroDOCSIS w wersji 3.1

Wykładowca
815 196 10

@GMateusz Masz przed sobą właśnie aktywnego użytkownika z Warszawy..

Tytan
2062 813 71

Bez aktywnych u siebie w danej lokalizacji minimum 24 kanałów DS (w starym ED 3.0) nie będziecie mieli żadnych testów 1 Gb bo to po prostu niemożliwe.

Jeden kanał DS to około 47 Mb.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
308 79 4

@GMateusz

Testujecie Docsis 3.1 czy modemy Docsis 3.1 pracujace na Docsis 3.0 ?

Napisałeś ze Warszawa jest generalnie gotowa na uruchomienie D3.1 ale ciekawi mnie czy rzeczywiście uruchomiliście równolegle D3.1 i D3.0 w Warszawie?

innymi słowy, testujecie na modulacji OFDM czy po prostu zwiększyliście liczbę kanałów DS?

Moderator
1426 826 566

@- dobór testerów przeprowadziła dla nas zewnętrzna firma, nie mogę podać szczegółów na jakiej zasadzie się to odbyło. Odpowiadając na pytanie dotyczące modernizacji sieci pod kątem EDOCSIS 3.1 we Wrocławiu informuję, że harmonogram modernizacji sieci w Polsce, podobnie jak w przypadku udostępniania "500" naszym klientom, nie zostanie udostępniony publicznie.

@Azar wyniki szczegółowe nie zostaną udostępnione. 

@brtk cieszymy się, że jesteś z nami. Jednakże jedna osoba to za mało.

@pawelb na pewno udało nam się zwiększyć ilość kanałów DS, ale nie mogę ujawnić dodatkowych szczegółów przeprowadzanych przez nas prac. 

Wykładowca
815 196 10

@GMateusz co nie zmienia faktu, że chętnie w takim teście wezmę udział, bo jestem z Warszawy.. 🙂

Moderator
1426 826 566

@brtk niestety z części, która nie jest jeszcze przystosowana do świadczenia 1 Gbps, tak jak pisał @Mateusz.

Omnibus
336 121 6

No to teraz wszystko jasne. Czyli nie cała Warszawa. Ja byłbym najlepszym testerem, bo właśnie mam testowego CB z prędkości 500 i dla firmy jego podmiana to byłby czysty zysk. Poza tym mam doświadczenie z poprzednich testów, więc poprostu czysty skarb. Jest jeszcze jedna zaleta mojej osoby, ale to już tylko info dla moderatorów.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Inspirator
8 1 1

Szkoda że na Górnym Śląsku UPC nie prowadzi obecnie testów, ale coś mi się wydaje że wpierw trzeba by zmodernizować infrastrókturę i poszeżyć ją o tereny podmiejskie.

Użytkownik
8 0 0

internet 1gb

kiedy internet 1gb w bydgoszczy czy ktos wie

Tytan
2340 534 106

Re: internet 1gb

Nie chcę Ciebie martwić, ale nie uzyskasz odpowiedzi na pytanie. Poprostu jest to tajemnica handlowa i pracownicy UPC nie mogą ujawniać takich informacji

https://zanimnapiszesz.info