UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
1 0 0

Adaptery PLC

Witam, jestem nowym klientem upc i mam usługę internet 300 mbps jak po kablu nie ma problemu jest w 200+ jak sprawdzałem , tak  po wi-fi jest gorzej. Mam zazwyczaj 15-30 mbps co mnie nie zadowala ( wiem kanały/inne ustawienia można pozmieniać by przyśpieszyć ale czasu na razie nie miałem ), w pobliżu modemu ( mniej niż metr ) mam te okolice 45mbps, ale w takiej odległości kablem sobię mogę podłączyć równie dobrze plus 45mbps to też mało jak na usługę 300mbps

Tak więc szukałem i znalazłem adaptery PLC tylko teraz pytanie do osób które urzywają, działają one dobrze i będę miał te 200+ mbps jak po kablu z modemu, czy poprostu przereklamowane badziwie co może jedynie da trochę więcej niż mam obecnie, ale o 200 mbps mogę zapomnieć ( tak wiem, że to urządzenie ma swoją przepustuwość, ale tutej by problemu nie było 300/500 mbps bym wziął ) 

2 ODPOW. 2
Highlighted
Tytan
2155 820 71

Re: Adaptery PLC

@RafałKamil 

Witamy w Naszej Społeczności.

200Mb przez PLC 

Może w tym samym pokoju...

Wraz ze wzrostem odległości pomiędzy PLC prędkość maleje.

Od czego to zależy:

- jak drogi zestaw PLC.

- czy jest ta sama faza w każdym gniazdku.

- odległość PLC od licznika prądowego.

- jakość przewodów prądowych.

- czy instalacja jest 2 czy 3 żyłowa.

- czy pod instalację są wpięte urządzenie pochłaniające ogromną moc (mikrofalówki, piecyki itd).

Musiałbyś kupić zestaw PLC rzędu 500 zł by choć zbliżyć się do 100Mb.

Zestawy za 200 zł nie dadzą Ci nawet połowy tego.

Jak dokładnie i co z tego wyjdzie, to już sam organoleptyczne musisz sprawdzić u Siebie w domu.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Omnibus
315 83 4

Re: Adaptery PLC

@RafałKamil 

Z moich doświadczeń najlepsze TP-Linki i Fritze...ale ja mam starą instalację w domu, dwyżyłową. więc używam tych, które mają porty FastEthernet i bez problemu wyciągam maksimum przez całe mieszkanie...przypuszczam (i z opinii ludzi na necie można też wyczytać), że na nowej instalacji, trójżyłowej, możesz wyciągnąć do 500mbps ale to kupując urządzenia z górnej półki, polecam takie sparowane z AP Wifi wtedy super rozciąga się sieć wifi na cały dom, te urządzenia nie są przereklamowane ale trzeba im trochę czasu poświecić jeśli występują jakieś problemy i potrafią reagować na kiepskiej jakości chińske zasilacze do urządzeń, 

poza tym najlepiej zamówić w sklepie wysyłkowym z możliwością zwrotu towaru albo np. w MM bo tam chyba do miesiąca można oddać towar, w rodzinie zainstalowałem w dwóch domkach jednorodzinnych i działa super ale też na starej intalacji wię nie kupowali tych z MIMO, MIMO umożliwa zestawienie niezależnych połączeń na parach neutralny-fazowy i neutralny-ochronny i działa szybciej i stabilniej

tu sobie możesz poczytać https://pclab.pl/art77930.html aczkolwiek brakuje kilku urządzeń  TP-Link

podobno mogą zakłócać też odbiorniki radiowe DAB+ ale nie wiem, nie posiadam jeszcze

jeślibym brał coś do nowej instalacji to tego typu: TP-Link TL-WPA8630P tylko jest spory więc może zasłonić drugie gniazdo 230V

https://www.purepc.pl/sprzet_sieciowy/tplink_tlwpa8630_kit_test_zestawu_adapterow_powerline

działa na starych instalacjach dwu i nowych trójżyłowych