UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Inspirator
6 0 0

Apple TV i Apple TV+ jakość

Dzień dobry

Czy UPC ogranicza jakoś jakość Apple TV i Apple TV+

Do mniej więcej 16-20 marca jakość usługi była znakomita dużo lepsza niż w Netflix czy Amazon Prime. W związku z pandemią Apple wzorem innych również ograniczył jakość streamingu. Jednak jako pierwszy pod koniec kwietnia przywrócił działanie w pełnej rozdzielczości i z pełnym bitrate.

W okresie kiedy ograniczenie obowiązywało jakość odtwarzanych filmów na większych telewizorach była koszmarna. W chwili obecnej powinna się poprawić. I poprawiła się np. u mojego znajomego korzystającego z urządzenia Apple TV 4K oraz 60 lub 65 calowego TV z internetem u innego ISP.

Niestety w UPC filmy w tej usłudze są nadal zamglone, niewyraźne i prezentujące się koszmarnie. Nie ma żadnego porównania do jakości sprzed 2-3 miesięcy. Sprawdzałem zarówno na aplikacji Apple TV z TV Samsung model 2019 jak i na urządzeniu Apple TV 4K.

Kontaktowałem się z pomocą Apple TV – polecili mi sprawdzić u ISP potwierdzili iż jakość powinna być na poziomie jak sprzed pandemii. Problem musi leżeć po stronie ISP.

Compala resetowałem do ustawień domyślnych i konfigurowałem ręcznie ponownie. 

UPC Lublin LSM

pozdrawiam

Paweł 

4 ODPOW. 4
Highlighted
Moderator
158 63 45

Re: Apple TV i Apple TV+ jakość

@PavelZet ,

odpowiadając na Twoje pytanie, wyjaśniam że nie ograniczamy w żaden sposób jakości streamingu. 

Jedyne o czym słyszałem w tej kwestii to, to o czym pisałeś powyżej, że niektórzy dostawcy platform streamingowych zmniejszyli przesył danych, aby zredukować obciążenie sieci. 

Sytuacja którą opisałeś wygląda bardziej na sprawę indywidualną. Wspomniałeś, że restartowałeś modem oraz zmieniałeś konfigurację, natomiast jak to wygląda od strony Apple TV? Czy próbowałeś wykonać ponowną konfigurację, jakiś reset? 

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Inspirator
6 0 0

Naturalnie. I to nie raz.  Stawiam na wasze konfiguracje z PWRami (z angielska IXP) Apple. Może po redukcji jakości zostały zmienione i nie przywrócono poprzedniej pełnej jakości ? Ewentualnie Apple nie wie co mówi choć zarówno AppleInsider jak i 9to5mac potwierdzają słowa Apple o tym iż ograniczenia zostały zniesione. Co widać u mojego znajomego korzystającego z usług innego ISP

Highlighted
Tytan
1188 615 112

Jak wygląda połaczenie miedzy apple TV a routerem ?
Kabel czy wifi ?

-------------------------------------------
Highlighted
Inspirator
6 0 0

apple tv4k - w trakcie testów z TV4K był na kablu (ale praktycznie teraz tego nie używam)

apple tv w SmartTV Samsung - odbiornik TV podłaczony stale kablem do Compala