UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Omnibus
392 71 11

Awaria zwrot kosztów abonamentu

Od wczoraj nie mam Internetu okazało się że to awaria i dzisiaj O 13 ma być naprawiona ale sprawdziłem przed chwilą i okazuje się że zostanie usunięta dopiero 27.11 Tak więc chcę zwrotu części abonamentu za te dni, czy muszę napisać reklamację czy wystarczy że zgłoszę to na infolinii? 

5 ODPOW. 5
Tytan
1088 601 97

Re: Awaria zwrot kosztów abonamentu

Musi to być reklamacja

-------------------------------------------

hosting
Highlighted
Konto zbanowane
605 162 28

Wybierz reklamację, wtedy UPC obowiązują zapisy ustawy Prawo Telekomunikacyjne. Przez infolinię też możesz złożyć reklamację 

Omnibus
392 71 11

Ok napisze reklamację dziękuję

Tytan
Tytan
2151 1009 178

@Azar napisał(a):

Tak więc chcę zwrotu części abonamentu za te dni, czy muszę napisać reklamację czy wystarczy że zgłoszę to na infolinii? 

RŚU &37

1. Zakres odpowiedzialności Dostawcy usług z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy Abonenckiej określają właściwe przepisy, w szczególności Ustawy oraz Kodeksu cywilnego. 
  2. Za każdy dzień, w którym wystąpiła przerwa w świadczeniu Usługi wynikająca z Awarii, Abonentowi przysługuje prawo do bonifikaty w wysokości 1/30 opłaty abonamentowej za Usługę, której dotyczy Awaria. 
  3. W sytuacji określonej w ust. 1 i 2 Abonent uprawniony jest do żądania odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych, wynikających z przepisów Kodeksu Cywilnego. 
  4. Do okresu, za który Abonentowi przysługuje bonifikata, nie wlicza się czasu, w którym usunięcie Awarii nie było możliwe z przyczyn leżących po stronie Abonenta. 
  5. Przyznanie bonifikaty następuje na podstawie reklamacji złożonej przez Abonenta w trybie określonym w Rozdziale XI Regulaminu. 
  6. W przypadku niedotrzymania terminu, o którym mowa w § 27 ust. 4, abonentowi przysługuje od dotychczasowego dostawcy usług jednorazowe odszkodowanie za każdy dzień zwłoki w wysokości 1/4 sumy opłat miesięcznych liczonej według rachunków z ostatnich trzech okresów rozliczeniowych, chyba że brak możliwości realizacji przeniesienia numeru nastąpił z przyczyn leżących po stronie systemu, o którym mowa w art. 78 ust. 4 Ustawy. 

-----
Horizon | CI+| Giga Connect Box
Omnibus
392 71 11

Jednak udało się wszystko załatwić na czacie na facebooku, awaria już została naprawiona (przerwanie światłowodu) a za ten jeden dzień braku internetu została wprowadzona korekta do mojego rachunku na kolejny miesiąc