UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Nauczyciel
551 131 6

Re: Bardzo wysoki ping do serwerów Valve w Warszawie i Wiedniu

No to nie powinienem mieć 5ms w tabeli nigdy bo minimalny ping jaki mogę mieć to 7ms. A mam taki ping w tabeli jak połaczy mnie z Warszawą.. A na net_graphie wtedy lata 7-12ms. A co do filmiku z gry, nie gram na 60fpsach, mam ze 200-300fps, gram na fps_max 300, czyli standard z gry. 

Masz tu jakiś stary zrzut ekranu z gry, nawet kilka starych co kiedyś cyknąłem, zawsze w tabeli jest niższy niż w netgraphie, po prostu tam zaniża, a wideo pokazuje jak ograniczają jakieś fps, co prawda o tym nie słyszałem, ale jak ktoś ma powyżej tych 200fps, to netgraph zawsze bardziej realną wersję pokazywał.

20180822211027_1.jpg20180921011430_1.jpg20180822211119_1.jpg20180831014152_1.jpg

Wykładowca
711 168 26

@brtk, jeszcze raz: w tabeli pokazywane je średnio opóźnienie pomiędzy toba a serwerem,. Pomiar tam jest zazwyczaj o 2-3ms mniejszy niż to co zwróciłby mtr czy ping z konsoli na tej samej trasie. Wynika to pewnie z innej metody pomiaru. W net_graphie pokazywany ping zależy dodatkowo od fps, a więc jest obarczony większym błędem. Im więc FPS, tym różnica mniejsza. U mnie, przy 120fps, netgraph dodaje około 10-14 ms. Przykładowo do Warszawy mam wtedy 26-30ms. W żadnym innym badaniu opóźnienie pomiędzy mną i Warszawą nie wynosi tak dużo. Zwiekszając liczbę fps przez zmniejszenie rozdzielczości powoduje, ze ping w net_grap  spada.

Nauczyciel
551 131 6

Mnie nie obchodzi jaki jest ping na 120fps, ważne, że przy 200-300 fps nie ma już żadnej różnicy. A tyle fps powinno się mieć w grze by grać na komfortowym poziomie... A fakt jest taki, że tabela zawsze zaniża ten fps (jakby nie patrzeć na ten fakt podwyższania pingu przy mniejszej ilości k/s).

Tick serwera też ma wpływ, bo jak gram sobie faceita (128tick a nie 64tick jak na MMach) to już jest mniejsza rozbieżność pingu między tabelą a net_graphem.

Wykładowca
711 168 26

Zależy jak do tego podejść. Ja mam duż większą różnicę. Łatiwj mi po prostu dodać 2ms do tabeli niż odjąć kilkanaście od netgrapha. 

Nauczyciel
551 131 6

No to teraz patrz jaka sytuacja.. Wszedłem dla testu do CS'a i zrobiłem Ci dwa zrzuty ekranu, jeden dla fps_max 300, a drugi dla fps_max 60. Różnica w net_graphie.. żadna Filmik który wysłałeś jest z 2014 roku, pewnie do tego czasu już to nie obowiązuje.

20181029224212_1.jpg60fps20181029224220_1.jpg300fps

Dodatkowo, masz tutaj tracert do tego serwera:

Screenshot_1.png

Wykładowca
711 168 26

UPC zmieniło trasę do serwerów Valve w Warszawie i znów jest dramat:

Jak widać, jest gorzej niż kiedykolwiek, problem dotyczy blisko 50% przekaźników i serwerów. @GMateusz, @Kamil poprosiliście mnie o numer klienta i złożyliście zgłoszenie w tej sprawie. Możecie zoabaczyć co się dzieje?

Nauczyciel
551 131 6

No jest lipa totalna teraz...

Wykładowca
711 168 26

@Kamil@GMateusz, Można prosić o jakieś informacje, czy nie ma co liczyć na Waszą pomoc w tej sprawie?

Moderator
914 596 148

Proponuję nie zarzucać mi olewania jakiejkolwiek sprawy tak będzie lepiej dla wszystkich. Wszystkie zgłoszenia są dla nas istotne, jak będę mieć jakieś informacje w tej sprawie to z pewnością je Wam przekaże.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Wykładowca
711 168 26

Ale ja nic nie zarzucam, tylko spytałem czy jest szansa na waszą pomoc. Przyznasz jednak, że już to dość długo trwa.

PS: Przypominam się też z mailem, bo to też trochę nie na miejscu, by tak prosta sprawa, jak zmiana hasła do maila zajmowała tyle miesięcy. 

Nauczyciel
551 131 6

@zylx nie dostałeś jeszcze żadnej odpowiedzi na zgłoszenie które zostało otworzone na twoim nr klienta?

Ogólnie to wygląda tak jakby UPC zrezygnowało z Telii, bo tam gdzie szło telia, idzie teraz tym ntt.

Wykładowca
711 168 26

@brtk, Oczywiście, że nie dostałem odpowiedzi na żadne zgłoszenie, które zostało opatrzone moim numerem klienta. A były takie przynajmniej dwa.

Nauczyciel
551 131 6

Myślałem że coś zdziałali, bo przez chwilę było wszystko ok, a teraz pojawił się routing przez ntt i znowu są cyrki.

Nauczyciel
551 131 6

Stan na tą godzinę, czyli 13:12 jest teraz ok do każdego hosta. Albo poprawa, albo zależność jest od dnia/godziny robienia testu.

I tak wracając jeszcze do Vienny, fajnie jakby ruch do Valve puścili tym NTT, bo mają połączenie z Wiedniem..

global-ip-network-map

Luźno koło 30ms da się wyciągnąć do tego hosta, bo teraz jest lipa:

Wykładowca
711 168 26

@brtk, jest poprawa, aczkolwiek jeszcze są problemy bo na przełącznikach z końcówkami IP 65, 248, 249 strasznie skacze ping co kilka sekund. Zobaczymy jak będzie za kilka godzin. 

Co do propozycji by puścić ruch do Wiednia przez ntt, to nie ma to większego sensu, gdyż trasa będzie taka sama, jak po sieci własnej UPC (aorta): WAW-FRA-VIEN, a więc i  ping podobny. Tutaj przykład trasy od routera ntt w Warszawie do serwera Valve w Wiedniu. 

trasa_ntt.pngPrzy czym dla ludzi z południa Polski będzie nawet gorzej, bo będzie jeszcze leciało dodatkowo przez Warszawę. By to poprawić musiała by być trasa bezpośrednio z Polski do Wiednia bez objazdu przez Frankfurt.