UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Nauczyciel
551 131 6

Re: Bardzo wysoki ping do serwerów Valve w Warszawie i Wiedniu

No to chyba we własnej sieci im to łatwiej załatwić. Tylko czy im będzie chciało się bawić w takie załatwianie sprawy dla mało istotnych graczy

Ale trasa przez ntt wcalej nie jest zła, jak widać okolice 30-35ms są tam wyniki, więc i tak lepiej jak teraz.

Wykładowca
711 168 26

Teraz idzie całkowice przez własna sieć i nic załatwiać nie trzeba. Do tych 35ms od routera węzłowoego ntt do valve doliczycz jeszcze 6-9ms na HFC/Docsis i wychodzi na to samo co teraz. 

Nauczyciel
551 131 6

No tak, zapomniałem o opóźnieniu z racji DOCSIS. 

Załątwiać muszą, bo AORTA jest własnością LibertyGlobal a z tego co mi kiedyś @Tomasz pisał, bo robiłem zgłoszenie na ten Wiedeń, to ruchem zajmują się za granicą osoby, nie wiem ile w tym prawdy... Sam nie był pewien

„Ping w granicach 50 ms nie jest złym pingiem. Różnica w porównaniu do łącza od innego operatora wynika z różnej trasy jaką przechodzą połączenia, a to z kolei jest uzależniony od podpisanych umów międzyoperatorskich. Nie mamy możliwości wykonania jakiejkolwiek poprawy w tym zakresie.”

"Najwidoczniej nie mogą zmienić trasy. Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że tego typu zmiany wykonywane są przez administratorów sieciowych w Amsterdamie, którzy odpowiadają za ruting całej europejskiej sieci UPC. UPC Polska jest tylko cząstką całej sieci UPC i przeforsowanie tego typu zmian nie jest proste."