UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Nauczyciel
523 139 24

Re: Brak dostępu do wybranych stron np. hub.docker.com, amazon.com

@GMateusznapisał(a):

@zuzia czy ja już nawet nie mogę się dobrze bawić i trochę pośmiać, czytając wypociny trolli na MŚ ? Ten post był, jest i będzie dla mnie zabawny 

Do UKE napisał Wasz klient, nie troll.

Jego motywacja, przebieg zdarzeń oraz możliwości we wspomnianym zakresie nie są mi znane i chyba nikomu, bo pisał enigmatycznie nie podając zbyt wielu szczegółów. Tym bardziej nie rozumiem Twojej przedłużającej się wesołości, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że reprezentujesz UPC.

@GMateusznapisał(a):

Szkoda jednak, że nie mogę podzielić się z Tobą i innymi szczegółową wiedzą o porażającym poziomie tychże zgłoszeń i % ilością takowych, które w rozumieniu prawa telekomunikacyjnego są w ogóle zasadne :-)

Wierzę na słowo. Skoro sprawy mają się tak fatalnie nie pozostaje mi nic innego jak napisać mały poradnik pod tytułem: "Jak prawidłowo złożyć skargę do UKE".

Dziękuję Ci @GMateusz za uświadomienie, powoli biorę się do pracy. Mam nadzieję, że umożliwicie publikację na swoim forum

Tytan
1439 822 568

@zuzia czy ktokolwiek napisał do UKE w tej sprawie to jeszcze żadne z nas nie wie i pewności mieć nie można, bo na razie mamy tylko anonimowy wpis na mało popularnym internetowym forum, który to został dodany przez, no właśnie - nie wiadomo kogo (nie można mieć pewności, że ten człowiek jest lub nie jest klientem UPC, równie dobrze może być jak wspomniałem wcześniej trollem, który pisze co mu ślina na język przyniesie). Nie rozumiem dlaczego reprezentowanie UPC miałoby uniemożliwić mi bycie wesołym. 

Czekam oczywiście na draft poradnika, po jego przejrzeniu i akceptacji z naszej strony nie widzę przeszkód, aby znalazł się na Społeczności UPC i był wsparciem dla klientów, którzy wyczerpali ścieżkę reklamacyjną. 

btw. "wesoła twórczość" wybranych użytkowników MŚ, którzy widocznie mają zbyt dużo czasu wolnego w mojej ocenie jest trollingiem i nie widzę problemu w nazywaniu ich trollami - przypominam, że jesteśmy w Internecie

Kończmy jednak ten niepotrzebny OT, bo zaśmiecamy temat. Draft poradnika prześlij do mnie lub do @Kamil na PW. 

Wracając do tematu - czekam cały czas na nowe zgłoszenia jeśli takowe macie, będą one niezwykle pomocne w dalszej weryfikacji.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Nauczyciel
523 139 24

@GMateusznapisał(a):

Kończmy jednak ten niepotrzebny OT, bo zaśmiecamy temat. Draft poradnika prześlij do mnie lub do @Kamil na PW. 

Oczywiście, OT można zakończyć.

Mój problem jak pisałam jest na razie rozwiązany i moje ulubione "zatrollowane" forum:  mediaświat działa nawet szybciej niż wcześniej

Przy okazji poprawił mi się sygnał, był od pewnego czasu niezbyt dobry, być może to przypadek, ale modem dziś zrestarował się i jest lepiej. Jeśli to Wasza zasługa to dziękuję.

//Na przyszłość proszę bez klikalnych linków do MŚ w każdym jednym poście. Już na poprzedniej stronie pisałaś, że działa.

Pozdrawiam,
Mateusz,
Moderator Społeczności UPC

Inspirator
9 1 0

Też mogę się połączyć z hub.docker.com. Oby się utrzymało

Wykładowca
815 193 10

U mnie także hub.docker.com działa, tak samo EpicGames client się loguje. Dla ciekawości możesz tylko dać jakiś feedback @GMateusz, jeżeli taki już będziesz miał, co powodowało ten problem.

ThcAEmE

@GMateusz down:

dlatego napisałem, jak już takie będziesz miał.

Tytan
1439 822 568

@brtk nie mam żadnego info na ten moment, może @Jaco jutro rano dowie się jakie działania zostały podjęte.

Nauczyciel
523 139 24

W każdym bądź razie problemy nie dotyczyły DNS, tytuł wątku jest trochę mylący. Najpopularniejsze oraz te od UPC cały czas wskazywały poprawnie.

Tytan
1439 822 568

@zuzia i słusznie mówisz - zmieniam tytuł wątku.

Nauczyciel
523 139 24

Re: Brak dostępu do wybranych stron np. forum.mediaswiat.pl

Problem powrócił.

Zamieszczam obrazek z wynikami testów, poprawcie działanie znaczników code na forum 

forum.mediaswiat.pl.jpg

DNS UPC oraz inne działają poprawnie więc dobrze, że zmieniłeś tytuł wątku, @GMateusz 

Nauczyciel
523 139 24

Prawidłowa trasa wygląda jak na obrazku.

forum.mediaswiat.pl.jpg

Raz działa, potem znowu coś psuje się i tak w kółko. Oczywiście serwer z forum jest zawsze dostepny przez VPN lub z innej sieci.

Konto zbanowane
441 160 27

Hmmm 2 różna adresy, jeden dla klienta indywidualnego, drugi na firme ze stałym ip,  lokale nie oddalone jakoś bardzo od siebie i 1 VPN za granicą. Też są godziny w któych dzisiaj w ogóle nie można było nawiązać połączenia, nawet ping momentami nie dochodził z sieci UPC

Z łącza zapasowego orange bez najmniejszych problemów cały czas hula :|

Dodatkowo osoby które w firmie łączyły się przez VPN cały czas mogły z niego korzystać, dopiero po rozłączeniu się i próbie ponownego nawiązania połączenia już się nie dało z siecu upc (z orange cały czas ok).

Także cały czas coś tutaj się dzieje i jakoś 0 informacji na temat co w ogóle się może dziać, ale rozumiem, że może być ciężko zidentyfikować problem jak problemy są w różnych częsciach Polski, o różnych porach i dotyczą różnych serwerów, ale coś się musiało posypać, coś gdzieś musiało zostać zmienione. Problemy występują też niezależnie od sprzętu - sprawdzone connectbox, ubee i na firme hitron.

Są już zgłoszenia techniczne na tych adresach więc szczegółów tutaj publicznie już nie podaje Mam tylko nadzieje, że w miarę szybko upc się z tym upora, bo widać, że coraz więcej osób zgłasza problemy.

Problem wydaje siębyć taki jak przy IPV6, pomimo tego, że na 100% jest IPv4....

Nauczyciel
523 139 24