UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
10 0 0

brak dzwieku

witam, posiadam kino domowe ktore jest podlaczone do tv hdm arc, dekoder i tv hdmi, dekoder i kino optyczny , problem brak dzwiku 5,1 . tylko front , w czym problem ?

19 ODPOWIEDZI
Nauczyciel
665 157 24

Re: brak dzwieku

@lukkow1164, witaj na forum.

Twoje kino nie ma złączy hdmi in, że masz je podpięte zarówno do tv jak i do ampli? Jaki to model?

Materiał który odtwarzacz posiada ścieżkę DD 5.1?

Użytkownik
10 0 0

wczesniej bylo ok gdy mailem tv naziemna , teraz po podlaczeniu upc nie dziala nawet 5.1 przy radio z kina ani nawet filmy z kina , dzwiek tylko front .

Nauczyciel
665 157 24

Nie odpowiedziałeś na pytania, które zadałem.

By mieć dźwięk 5.1 materiał źródłowy musi posiadać takowa ścieżkę. 

Dodatkowo sprawdź czy w ustawienia Horiwzona masz włączone Dolby Digital

Użytkownik
10 0 0

Tak mam wloczone dolby digital.  Nie mam nigdzie opisane jaka jakoś dzwieku ma dany program . 

Nauczyciel
665 157 24

A dlaczego masz podpięty dekoder zarówno do Ampli jaki i do TV? Wystarczy jak podpeniszesz do Ampli przez HDMI. 

Wiekszość kanałów i audycji ma tylko ścieżkę stereo, stąd nic dziwnego, że grają tylko przody. Znajdz audycję w 5.1 i przetestuj. 

Użytkownik
10 0 0

Gdy tak zrobię to. Ie będę miał obrazu .  A 5.1 nawet przy filmie z płyty nie działa 

Nauczyciel
665 157 24

Dlaczego nie będziesz miał obrazu? Ampli przekaże obraz na tv po HDMI. Tylko wybierz odpowiednie wejście w TV. 

Użytkownik
10 0 0

A ampli z tv za pomaca optycznego ?

Użytkownik
10 0 0

Nic to nie dalo.  Nie wykrywa mi tv połączenia z dekoderem gdy Polacze go z tv hdmi

Nauczyciel
665 157 24

Nic nie łączysz optykiem. Horizon podlączysz do złączy hdmi on w ampli, tv podlączysz do ampli przez złącze hdmi out.

Użytkownik
10 0 0

Mam tylko jedno wejście hdmi w ampli

Nauczyciel
665 157 24

Jaki to model?

Użytkownik
10 0 0

Kino ht - j5150 Samsung 

Tv Samsung UE 49k5600

Nauczyciel
665 157 24

@lukkow1164, dobra trochę pokopałem i chyba domyślam się w czym problem. Twój sprzęt  nie posiada żadnego wejścia HDMI (co jest nietypowe), dodatkowo po włączeniu ARC wejście optyczne zostaje wyłączone:

Spoiler
If Audio Return Channel is set to on and you are using an HDMI cable to connect the product to the TV, digital optical input will not work

W związku z powyższym, mimo podłączenia kabla optycznego dźwiek szedł po HDMI do TV, a stamtąd po ARC do ampli. Szkopuł w tym, że twój TV prawdopodobnie nie potrafi przekazać dźwięku który dostaje po HDMI na ARC bezstratne i downmixuje go do zwykłego stereo (lpcm 2.0). 

Możesz łatwo to potwierdzić wyświetlając OnScreen display ampli i zobaczyć jaką ścieżkę dostaje. By rozwiązać problem musisz wyłączyć złącze arc w ustawieniach ampli i/lub tv.