UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Inspirator
9 3 0

Brak płynności w transmisjach sportowych na żywo

Witam serdecznie,

Posiadam dekoder UPC Horizon i TV Samsung UE65MU8002 i od samego początku mojej przygody z UPC nie mogę wyzbyć się problemu, który jest strasznie irytujący - we wszystkich transmisjach sportowych na żywo występuje brak płynności obrazu, tzn. niby wszystko działa, ale co 10-15 sekund następuje, nazwałbym to, takie mikrozacięcie, czyli obraz jest jakby niepłynny, lekko spowolniony, po czym wszystko wraca do normy.

Czytałem dużo artykułów i próbowałem różnych rozwiązań i niestety nic nie pomaga. W trakcie kilku rozmów z konsultantami technicznymi wszyscy jednogłośnie informowali, że problem jest znany, natomiast przyczyna jest nie po stronie UPC, tylko nadawców transmisji na żywo (jeden z nich zasugerował wyłączenie opcji Dolby Digital w ustawieniach obrazu, ale to nie pomogło).

Jeśli problem jest po stronie nadawców, to dlaczego używając wcześniej kilka lat Multimedii i Cyfry Plus (w końcowej fazie miałem już podłączony ten sam telewizor) nigdy takie coś nie miało miejsca? Dlaczego problem występuje na wszystkich kanałach i we wszystkich transmisjach live, skoro różnią się one jakością sygnału?

Wydaje mi się, że problem jest po stronie UPC w braku odpowiedniej jakości przełożenia obrazu na dekoder (zbyt duża ilość danych przy zbyt małej przepustowości łącza?), tyle, że UPC nie za bardzo chce się do tego przyznać.

Podobny problem występował kiedyś na NBA League Pass i też mówii, że nie po ich stronie, a od tego sezonu zwiększyli przepustowość i jest pięknie i problem całkowicie zaniknął.

Używam ustawienia rozdzielczości na dekoderze 1080p i nawet zmiana na niższą nie pomaga.

Wszelkie uwagi na ten temat będą dla mnie bardzo cenne, gdyż problem jest dla mnie mega drażniący (oglądam masę sportu) i zamiast cieszyć się wykupionymi pakietami, denerwuję się tylko co chwilę, jak płynność zanika. Jeśli jest to nie do rozwiązania, będę niestety musiał po zakończeniu umowy poszukać innego dostawcy, bo nie da tak rady na dłuższą metę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam - Piotr

85 ODPOW. 85
Konto zbanowane
1248 359 57

Re: Brak płynności w transmisjach sportowych na żywo

Witaj na społeczności @Piotr2. Problem ten systępuje u Ciebie na wszystkich kanałach? Jeśli tak, to możesz podłączyc kabel antenowy bezpośrednio do telewizora i sprawdzić na niekodowanych kanałach czy problem też występuje?

Tytan
2140 819 71

@Piotr2 

Pytanie, czy to problem z sygnałem czy problem w sygnale.

Problem jest na wszystkich kanałach czy na wybranych?

Mogę prosić o wstawienie poziomów sygnału z Horizona.

W menu HZN tej opcji nie ma, ale logujemy się na 192.168.1.1 login/hasło: admin/admin kategorie: upstream i downstream i tu proszę zamieścić fotkę.

Jak jest zrobiona instalacja kablowa?

Jakieś splittery, gniazdka, zwrotnice są w instalacji zastosowane?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Inspirator
9 3 0

Witam - problem występuje na wszystkich kanałach sportowych tylko w trakcie transmisji live. Nie zauważam podobnych problemów w trakcie oglądania filmów itp.

Inspirator
9 3 0

Dekoder na telewizorze głównym, na którym występuje problem, jest podłączony do gniazdka głównego UPC, dodatkowo są pociągnięte kable do dwóch dodatkowych gniazdek TV, ale te odbiorniki są zasilane z osobnych dekoderów, innych niż Horizon.

Przy próbie połączenia się ze stroną 192.168.1.1 otrzymuję informację o przekroczeniu limitu czasu połączenia (komputer z 192.168.0.1 łączy się bez problemów).

Konto zbanowane
441 160 27

Podejrzewam, że poza horizonem masz jeszcze inny router i wtedy 192.168.1.1 nie zadziała, wtedty masz 2 opcje:

- połączyć horizona z modemem i przełączyć go jako accespoint i będzie dostępny pod adresem 192.168.0.x, horizon wtedy podaje w statusie sieci pod jakim ip dotępna jest strona konfiguracyjna

- lub prostsze rozwiązanie, po prostu podpiąć się kablem/ przez wifi do horizona i wejść na 192.168.1.1, internet działać nie będzie, ale strona konfiguracyjna tak

Ale tak czy inaczej zamiast tego proponuję kontakt z upc i umówić wizytę technika, nawet jak wykryjesz błędy w sygnale to co sam zrobisz ? i tak 813 813 813 pozostaje

Konto zbanowane
1248 359 57

@Piotr2 A sprawdziłes czy problem występuje również gdy ogladasz transmisje live z pominięciem dekodera, podpinajac kabel bezpośrednio do TV?

Tytan
2140 819 71

@Piotr2napisał(a):

Witam - problem występuje na wszystkich kanałach sportowych tylko w trakcie transmisji live. Nie zauważam podobnych problemów w trakcie oglądania filmów itp.

Wskazuje to na problem z kompresją obrazu.

Pytanie czy to faktycznie wina dekodera czy jakiś upłynniaczy włączonych w tv.

Tv resetować do ustawień fabrycznych, jeśli jest do tv nowszy soft to wgrać - i zobaczyć na ile to pomogło.

Może się też okazać, że lepszy obraz będzie bezpośrednio z tv, a wtedy będziesz musiał HZN wymienić na moduł CI+ (jeśli UPC się na to zgodzi). 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Tytan
Tytan
1969 976 155

Tez bym stawial na cos z telewizorem bo przeciez gdyby ten problem powodowal dekoder to dzialoby sie tak na wszystkich kanalach

@Piotr2 masz moze tryb futbol? podczas transmisji przelacz obraz w ten tryb i zobacz czy sie cos zmienia

btw nie ma mozliwosci zamiany HZN na CI+ 

ale zawsze mozna dobrac jako MR mediamodul i z niego korzystac

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Inspirator
9 3 0

Witam,

Wstawiam zdjęcia z poziomem sygnału poniżej:

Upstream.jpg

Downstream.jpg

Inspirator
9 3 0

I moje pozostałe odpowiedzi na Wasze sugestie, za które dziękuję:

- Nie próbowałem jeszcze z podłączeniem kabla bezpośrednio do TV, ale jak znajdę jakiś mecz na publicznej niekodowanej TV, na którym zakłócenia będą mocno widoczne, to spróbuję

- Tak, mam jeszcze router z UPC, dlatego strona 192.168.1.1 nie działała - po podłączeniu kablem dostałem się do ustawień Horizona

- Mam ustawione w TV aktualizacje automatyczne, nie ma w tej chwili żadnych aktualizacji dostępnych dla mnie

- Restart to ustawień fabrycznych TV nie pomógł, próbowałem wcześniej

- Nie mam niestety trybu futbol - jest za to sporo różnych zaawansowanych ustawień obrazu, wrzucę zaraz screeny

Inspirator
9 3 0

I moje dostępne zaawansowane ustawienia obrazu:

Ustawienia 1.jpg

Ustawienia 2.jpg

Ustawienia 3.jpg

Konto zbanowane
1248 359 57

@Piotr2 A co masz w Auto Motion ustawione? 

Inspirator
9 3 0

@zylx mam tak:Auto motion.jpg

Konto zbanowane
1248 359 57

@Piotr2 Możesz pobawić się tymi ustawieniami, zwłaszcza redukcją rozmycia. Odpowiadają one właśnie za zwiększanie płynności wyświetlanego obrazu i może tutaj jest problem.

Generalnie jeśli chodzi o bitrate kanałów to to w UPC są kanały z bardzo wysokim bitrate (np. TVP 1, TVP 2), jednak są też takie, którym przydała by się większa przepustowość, co już tutaj nie raz postulowałem. Jednakże wartości tych kanałów są na tyle wysokie, że nie powinny wpływać na płynność obrazu, a jedynie co można czasem zaobserwować to utrata szczegółów, pikselizację, artefakty przy krawędziach ruchomych obiektów etc. By w obrazie nadawanym jako 1080i50 bitrate wpłynął na płynność musiał by być znacznie niższy niż jest w rzeczywistości. Także, przyczyny szukał bym gdzie indziej. Problem z dekoderem wykluczysz/potwierdzisz oglądajać jakiś niekodowany materiał bezpośrednio na TV.