UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Konto zbanowane
441 160 27

Re: Brak płynności w transmisjach sportowych na żywo

Można też np laptopa podłączyć do tv i puścić coś z intenretu do testów, wtedy też powinien wyjśc problem złych ustawień tv, jeśli to one są winne. Albo jak jest to smart tv to po prostu przez tego smarta coś puścić.

Konto zbanowane
1247 359 57

@Informatyg Niekoniecznie. Komputer da sygnał 60hz lub 30hz dla 1.4, dekoder 50hz, a matryca 120hz. I właśnie w tym upatrywał bym problemu, Upłyniacz (włączony na maksa) dobrze sobie radzi z sygnałem który jest który ilorazem częstotliwości matrycy, czyli 30, 60 hz. Wtedy musi interpolować równą ilość klatek w równych odstepach czasu. Przy 50hz już wychodza ułamki i czasy klatek (frame time) nie są równe, stąd można odnieść wrażenie braku plynności ruchu. To taka przypadłość na którą cierpi wiele TV premium z matrycami 120hz gdy karmi się je sygnalem 50hz.  Aczkolwiek czy tak jest w tym przypadku, sa to tylko moje domysły. 

Tytan
Tytan
1977 979 157

Moge potwierdzic ze na matrycy VA 120Hz w Sony nic takiego sie nie dzieje

zarowno poprzez HZN jak i CI+

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Inspirator
9 3 0

Cały czas próbuję - dam znać za jakis czas

Dzięki wszystkim!

Innowator
48 12 0

Dlatego ja nie kupuje Szajsungów LG i tego typu innych wynalazków. Byłem jestem i będę zawsze wyznawcą zasady tylko - Sony, Panasonic, dawniej jescze Sanyo ( teraz nie uświadczy) i śpię spokojnie !

Tytan
Tytan
1977 979 157

@Matrix oj zaraz zostaniesz zakrzyczany 

tak jak ja kiedys bo mialem czelnosc zapytac co to jest "manta" 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Tytan
999 588 82

Ja tak tylko dorzuce od siebie ze procentowo to jakies 80% komponentu tv sony posiada znaczek samsung no ale co tam

-------------------------------------------

hosting
Tytan
Tytan
1977 979 157

a matryca jest produkowana w Polsce 

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Innowator
48 12 0

A niech krzyczą ! . Zawsze tak było jeśli chodzi o sprzęt wizyjny - Sony, Panasonic, potem długo, długo nic, no i może dopiero pojawiał się Philips na horyzoncie ! O Sanyo nie wspominam, bo tego sprzętu nie było aż tak dużo,pojawił się swego czasu i zniknął  ale też był super ! Oczywiście pojawiają się dzisaj opinię niektórych, że właściwie nie ma znaczenia  co się kupi, bo środek ten sam, ale to jest duże nadużycie. Każda firma z tradycjami ma swoich inzynierów, fachowców, czerpie z doświadczenia ze swoich rozwiązań i dba o markę i na pewno jakiegoś badziewia w postaci złych, niepewnych jakościowo części nie wepchnie do środka, co nie można powiedzieć o firmach koreańskich czy Chińskich gdzie można spotkać kupić urządzenia z napompowanymi  podrasowanymi parametrami, które mają się nijak do rzeczywistości np. jak kupisz jakiś wzmacniacz Chiński czy Koreański z napisem wzmocnienie  100 W, to w rzeczywistości jak wziąć na miernik to będzię tam 5 W, to tylko przykład ! Do Sony Panasonica czy nawet Pfhilipsa można mieć zaufanie do Koreańczyków , Chinczyków jestem ostrożny. A co do tej unitarności elementów i wymieszania firm , że wszystko jedno to  tak jak już wspominałem, jednak widać, że nie , bo np obraz TV Sony charakteryzuje się pewnymi cechami w zasadzie od dawna, jak krystaliczność, wierność kolorów , czystość, ostrość , ma po prostu swój "charakter"  co wskazuje, że firma stosuje swoje roziązania, algorytmy itd. TV Sony stosuje też swoje procesory,  Zresztą wszystkie poważne studia filmowe na wyposarzeniu mają głównie sprzęt Sony i Panasonic. A jako ciekawostka - Firma Samsung  w początkowym swym okresie zajmowała się eksportem suszonych ryb i warzyw do Mandżurii !

Tytan
2162 821 71

@Matrix 

Jakiego producenta sprzętu byś nie miał, każdy dba o postarzanie swoich produktów.

Inaczej nie byłoby rozwoju

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
48 12 0

E nie sądzę, postarzanie elementów czyli rozumiem w celu wywołania usterkowości nie sprzyja rozwojowi wprost przeciwnie, ludzie odwracają się od takiego sprzętu być może  robią to właśnie "koreańczyki" ale nie Sony czy Panasonic ! Słyszałem coś o tym ale dotyczyło to właśnie egzotycznego sprzętu, że dziwnie się psuł np zaraz po gwarancji !

Konto zbanowane
2383 537 108

Jakbyś spojrzał na firmy produkujące TV trzeźwym okiem, a zwłaszcza na tych dużych producentów to zauważyłbyś, że LG zaczynało od razu od sprzętu RTV i AGD, a pierwszy TV wyprodukowali (tego nigdy nie zgadniesz) w 1966 r. więc zeżarli zęby na produkcji TV. No i wspomniane podzespoły Samsunga na TV Sony. A postarzanie sprzętu to jest niestety domena każdego producenta niezależnie skąd on pochodzi 

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2162 821 71

@Matrix 

To nie musi być usterkowość fizyczna, ale w sumie rzecz najważniejsza brak wsparcia w oprogramowanie poprawiające błędy, usprawniające działanie czy łatki bezpieczeństwa.

Sony, Panasonic wcale tu nie odbiegają od średniej a w wielu aspektach wręcz "wyprzedzają" innych producentów.

Odwrócić się od jednego producenta możesz, ale trafiając do innego trafiasz w sumie w te same założenia corporacyjne.

Z założenia sprzęt nie powinien wytrzymać dłużej niż 5 lat. Jeśli wytrzymał (dłużej), to jest to niedopatrzenie producenta 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
48 12 0

LG wyprodukował swój pierwszy TV  w 1966 powiadasz...i to ma na mnie zrobić wrażenie ! No  to ja Ci na to powiem, że nie w Japonii, nie w USA (tam pewnie jeszcze wcześniej) , ale w Polsce w roku 1937 ruszyła pierwsza eksperymentalna stacja telewizyjna nadająca program TV! Ja mówiłem nie o LG tylko o Samsungu , że zaczynał od eksportu ryb, chociaż w porównaniu do Sony czy Panasonica czy Pionieera ( trochę inny asortyment ) większej różnicy nie ma, nie mówię, że mają zły sprzęt, ale uważam, że sprzęt Sony i Panasonica jest lepszy i solidniejszy, a jeśli chodzi o parametry czy specyfikację to koreanczycy czy chinczycy w robieniu ludzi w bambuko są mistrzami, jeżeli jest sprzęt Japoński czy USA czy Polski nawet to te parametry odpowiadają rzeczywistości jeśli korea albo chiński to należy podzielić przez 2 czasem przez 10 tak jak w przypadku mocy wskażników laserowych.....super moc wskażnika laserowego 5000 mW w rzeczywistości 50 mW , a potem ludzie się dziwią , że na papierku super parametry, super procesory, a obraz się przycina...no sory,  ale w moim Sony nic się nie przycina ...rewelacja !

Konto zbanowane
2383 537 108

Cóż. W moim Samsungu też się nic nie przycina. Wniosek? Trzeba prawidłowo ustawić telewizor. I tak. W Sony też możliwa jest zła konfiguracja telewizora

https://zanimnapiszesz.info