UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Innowator
48 12 0

Re: Brak płynności w transmisjach sportowych na żywo

Myślę, że to trochę teorie spiskowe ! Jeżeli o coś mogę mieć pretensję to tylko o to, ale jest to teraz powszechny grzech wszystkich - brak solidnie dobrze opisanej wyczerpującej instrukcji,niektóre rzeczy trzeba szukac po internecie o niektórych możliwościach instrukacja wogóle nie wspomina itd its o braku  załączonego  schematu  nie wspomnę, a kiedyś był taki piekny zwyczaj - dobra obszerna instrukcja i dołączony schemat !  Ja miałem np. pewien problem z edycją kolejności kanałów  na PC przeniesionych  z Sony na pendrive i nie znalazłem w instrukcji nie znalazłem w necie , dopiero pomogli mi w centrum Sony , rozwiązanie proste jak budowa cepa, no ale to powinno być w instrukcji !  Ale to już za dużo widocznie !

Tytan
2162 821 71

@Matrix 

Co do braku schematów - podziękuj za to kapitalizmowi.

W kapitalizmie masz licencje, prawa autorskie, patenty itd - wszystko obwarowane prawnie, na wszystko musi być zgoda i za wszystko się płaci. Co więcej, firmy nie są skłonne (i ja im się wcale nie dziwię), na dzielenie się swoimi odkryciami.

W sumie na co komu dziś schemat, jak produkty buduje się tak, że w zasadzie tylko serwis może daną rzecz naprawić/wymienić. Co więcej, koszt nowego komponentu celowo kosztuje często i 3/4 ceny nowego produktu, dlatego praktycznie nie naprawia się uszkodzonych urządzeń a zwyczajnie kupuje nowe.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
48 12 0

Ja myślę, że to nie jest kwestia kapitalizmu czy socjalizmu , bo kapitalizm na  tzw Zachodzie trwa od wieków a  jeszcze kilkanaście lat temu schematy były dostarczane , praw autorskich też raczej nie, bo nie jest to twórczość artystyczna , zachowanie dla siebie rozwiązań technicznych już prędzej, chociaż nie do końca, bo serwisy już takimi schematami zapewne dysponują i to nie tylko te autoryzowane ale i małe przypadkowe  , być może a nawet na pewno te markowe produkty można znależć w internecie, no name nie ma szans i tu znowu  ukłon, że lepiej używać sprzęt markowy, natomiast tak jak pisałem nie są dołączane do instrukcji. Czy się naprawia czy nie, zeleży jak kto się czuje na siłach i czym dysponuje, przeciętny Kowalski nie naprawia, ale jesli ktoś jest elektronikiem , ma wiedzę i sprzęt to może naprawiać. czy się opłaca to inna kwestia , zależy co i jaka usterka,

Tytan
2162 821 71

@Matrix 

Zauważ, że na zachodzie w materii udostępnienia schematu/tów mogą to regulować przepisy. U nas nie ma takiego obowiązku a nikt z ludzi mających dostęp do tzw serwisówek nie zaryzykuje sprawy w sądzie za jej publiczne udostępnienia bez wiedzy i zgody producenta (a takiej zgody nigdy nie dostanie). Serwisy autoryzowane w Polsce mają dostęp do schematów serwisowych.

Pisząc o prawach autorskich mam na myśli nie samo wydanie serwisówki ale upublicznienie w niej nazw kodowych układu, jego oznaczeń, identyfikacji itd Choć w sumie o samo wydanie serwisówki też, bo nie masz gwarancji, czy nie zostanie ona skopiowana i umieszczona w sieci

To wszystko są ciężkie pieniądze.

Jeszcze długo możemy się spierać co się komu wydaje i jak co powinno wyglądać - niestety jest dokładnie jak piszę.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Konto zbanowane
1247 359 57

A ja się zastanawiam, jak wasza dyskusja od dwóch stron na temat wyższości producenta a nad b i Planned obsolescence ma się do tematu wątku. Załóżmy temat o telewizorach to możemy dyskutować tam. 

-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedyś był temat "Hyde Park"  

Dyskusja jest dość ciekawa.

Tytan
Tytan
1977 979 157

@zylxnapisał(a):

A ja się zastanawiam, jak wasza dyskusja od dwóch stron na temat wyższości producenta a nad b i Planned obsolescence ma się do tematu wątku. Załóżmy temat o telewizorach to możemy dyskutować tam. 

dyskusja jest na temat 

chodzi o brak plynnosci w telewizorach i wskazujemy na bolaczki producentow w tym zakresie wiec nie rozumiem twojego wtretu w ten temat

-----
Trolli już nie widać?
Znakomicie!
Inspirator
9 3 0

Widzę, że całkiem ciekawą dyskusję sprokurowałem

Możemy chyba zakończyć temat - wczoraj grając na Play Station zauważyłem podobne objawy i jednak okazuje się, że to nie UPC, a raczej ustawienia telewizora.

Znalazłem jeszcze kilka różnych wątków i raczej tutaj przyczyną są ustawienia telewizora w sekcji Auto Motion Plus.

Po całkowitym ich wyłączeniu wydaje się, że problem znika, ale muszę jeszcze trochę poeksperymentować.

Dziwne tylko jest to, że ponoć Samsung wprowadził je po to, żeby... polepszyć wrażenia podczas oglądania meczów

I dziwne, że obsługa techniczna UPC jednogłośnie mówiła o złej jakości transmisji od nadawców live.

Dzięki serdeczne jeszcze raz wszystkim - pozdrawiam!

Innowator
48 12 0

Z tego co się zorientowałem, to problem przycinanaia się obrazu w Samsungu przy opcji motion plus czyli opcji gdzie teoretycznie obraz powinien być jeszcze lepszy, jest stary jak świat  i Samsung podobno wie o tym jednakże był bezradny , podobno wina softu, możesz spróbować zauktualizować jeśli nie aktualny, ale z tego co wiem nic to też nie da , padły więc też podejrzenia na procesor. Dotyczy to egzemplarzy starszych , najnowsze czyli z roku 2018 podobno nie mają już tej wady ! To jest właśnie Korea i Chiny, dlatego jestem szcześliwym posiadaczem  Japońca Sony i problemów nie mam a obraz poezja  ! Chociaż przyznaję te Samsungi najnowsze QLED mają też niezły obraz!

Konto zbanowane
2383 537 108

No tak. Jak ktoś jest z Korei lub Chin to nie może się pomylić bo przecież "to jest właśnie Korea i Chiny". Każdemu producentowi zdarzają się różne wpadki niezależnie od kraju pochodzenia 

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
48 12 0

Owszem, zdarzają się wpadki nawet tym renomowanym, tylko ważne jest co potem z tym się robi. Samsung z tą kwestią nie poradził sobie , wniosek więc, że wina nie była tylko po stronie softu lecz pewnie konieczna byłaby wymiana procesora czy jakiś innych elementów wizyjnych. Tak więc ludzie kupowali te TV od ładnych paru lat, bo to się chyba zaczęło dziać już od 2011 i zostali pozostawieni samym sobie, jedyna rada- kupić  sobie nowy współczesny telewizor ! Pomijam już fakt, że opcja powinna nazywać się raczej Motion minus ! U Panasonica czy Sony to abstrakcja, marka to marka !

Tytan
2162 821 71

@Piotr2napisał(a):

Dziwne tylko jest to, że ponoć Samsung wprowadził je po to, żeby... polepszyć wrażenia podczas oglądania meczów

I dziwne, że obsługa techniczna UPC jednogłośnie mówiła o złej jakości transmisji od nadawców live.

Sam producent tv nie ma pojęcia co się w jego z jego sprzętem dzieje a infolinia innej firmy ma wiedzieć 

Innowator
48 12 0

I jeszcze gwoli ścisłość bo padła sugestia , że w Sony i tak są części Samsunga, otóż nie, np. w moim Sony sercem TV jest nowy procesor Sony X1 Extreme odpowiadający za jakoś obrazu, wydajność i przetwarzanie ! Dla tych co lubią technikę link

https://www.sony.pl/electronics/rozdzielczosc-full-hd-interpolacja-do-formatu-4k

Konto zbanowane
1247 359 57

Sam mam dosyć drogiego oleda Sony i wcale nie jest to idealny TV pod względem płynności ruchu. O ile interpolacją działa jak należy to black frame insertion jest całkowicie popsuty dla kontentu 24 i 50 fps. Ekran tak miga że nie da się tego oglądać. Tak samo z deinterencingiem. Można zauważyć tearing na paskach informacyjnych. Do tego jest mniej jasny od konkurencji. Ale najbardziej mnie w nim denerwuje, ze ktos do TV za 15k zł postanowił wsadzić kartę sieciową 100mbs..... 

Panasonic to znowu chyba najwierniej odwzorowane kolory na rynku, aczkolwiek pod względem ruchu ustępuje Sony. Do tego beznadziejny system smart przekreśla te TV. Idealny TV po prostu nie istnieje, każdy ma jakieś braki lub niedoskonałości.

Ktoś tu niedawno pisał że studia używają Sony albo Panasonica. Nie jest to do konca prawda. Obecnie większość filmów masterowana jest na ekranie referencyjnym Dolby Pulsar o jasności 4k nitów, lub Sony Trimaster o jasności 1k nitów. Nie wiem ile kosztuje Pulsar, ale Trimaster to wydatek w okolicach 180 000zl. Panasonic na swoich pokazach, chcąc pokazać wierność kolorów w swoim TV stawia obok właśnie Trimastera z Sony. 

Innowator
48 12 0

No i super, a przepraszam  firma Dolby to Korea czy Chiny ? Sięgnąłeś do źródła po rekina medialnego wręcz legendę  którego jakości nie sposób kwestionować ! Zawsze uważałem, że najlepszą elektonikę miały i jestem zadania, że mają USA i Japonia, z tym, że Japonia zbudowała swój potencjał głównie po wojnie na potencjale USA i z niego czerpała , takie jest moje zdanie ! Owszem Korea a szczególnie Chiny gonią , mają zdolnych naukowców a na dodatek posługiją się szpiegostwem  są dobrzy we Fizyce kwantowej , mają już powodzenie w eksperymentach w teleportacji! ! Co do OLEDA, to nie wiem czy to starszy model czy nowszy ale ta technologia jest stosunkowo świeża ma kilkanaście lat i zawsze na początku pojawiają się problemy, które z czasem są rozwiązywane , albo i nie i powodują zarzucenie jakiegoś projektu ! Sam OLED z  założenia nie jest jasnym TV i z tego m.in powodu nie nadaje się zbytnio do jasnych pomieszczeń, jak jeszcze do tego dołożyć możliwość wypalania się matrycy i niezbyt dużej jej trwałości , co prawda stosowane są metody zapobiegawcze ale nie gwarantują 100 % zabezpeiczenia, to jest to przerost formy nad treścią , to  m in zdecydowało, że zrezygnowałem z OLEDA, na dodatek mam jasny pokój ! Po za tym mój Sony z matrycą Triluminos i lokalnym wygaszaniem  nie odbiega obrazem i czernią ( moim zdaniem ta czern jest bardziej naturalna )  od OLEDA , obraz znakomity ! Znakomite układy Sony  przetwarzania obrazu i interpolacji robią swoje stare filmy czy westerny wyglądają super ful hd !