UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
2162 821 71

Re: Brak płynności w transmisjach sportowych na żywo

Sony Trinitron CRT 

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
48 12 0

No i dzięki tej konstrukcji tego kineskopu, pozostali mogli Sony buty czyścić ! , o Samsungu i LG nie wspominam bo w tym czasie jedni wozili ryby a drudzy skręcali cygara ! ! Walkę nawiązywał jedynie Panasonic oraz Sanyo ! Ja miałem i nadal mam TVP Sanyo CRT ma 25 lat  jest sprawny, obraz nadal bardzo dobry i przez ten cały okres ani jednej najmniejszej usterki , a jak się oworzy to w środku poezja !  !

Specjalista
57 11 1

Trynitron miał niezniszczalnego pilota, a obecne piloty Sony to badziew .

Po 2 latach podstawowy pilot zaczął szwankować w moim Sony a po kilku następnych miesiącach dodatkowy pilot też zaczął odmawiać współpracy.

Podobnie w Samsungu mam dwa piloty i oba do d...

Innowator
48 12 0

Pilot jak pilot  u mnie ok, klawisze duże , ergonomiczne , działanie pewne, solidny ! Natomiast jest inna kwestia i powód tego, że nie wytrzymują czasu- tortury na nich, wypadanie z ręki gdy się kima , siadanie na nich, spadanie ze stołu itd itd ! Nawet w tym moim Sanyo pilot 3-ci raz się kwalifikuje do wymiany ! Natomiast ten co mam obecnie ze Sony oceniam bardzo dobrze , zaskająco dobrze działa też detektor mowy w nim, w zasadzie nie myli się ! W obecnych LG czy Samsungach  pojawiły się piloty żyroskopowe, jak się sprawują nie wiem bo nie mam , sądzę, że to taki bajer a po niektórych funkcjach żyroskopowych np w komórce, nie sądzę aby miało to przyszłość, ale kto wie ?

Konto zbanowane
1247 359 57

@Matrixnapisał(a):

Sam OLED z  założenia nie jest jasnym TV i z tego m.in powodu nie nadaje się zbytnio do jasnych pomieszczeń, jak jeszcze do tego dołożyć możliwość wypalania się matrycy i niezbyt dużej jej trwałości , co prawda stosowane są metody zapobiegawcze ale nie gwarantują 100 % zabezpeiczenia, to jest to przerost formy nad treścią

Pisząc o niskiej jasności OLEDA, mialem na mysli w porównaniu do Oledów innych producentów na tej samej matrycy. Wypalenia się nie boję, bo telewizor bracuje średnio nie wiecej niż godzinę dziennie.

@Matrixnapisał(a):

to  m in zdecydowało, że zrezygnowałem z OLEDA, na dodatek mam jasny pokój ! 

Własnie to staram się przekazać, ze różni ludzi mają różne potrzeby i dla jednego lepszym będzie wybór OLEDA bo oglada jedynie filmy i seriale po zmroku, a dla innego LED, bo ogląda TV w jasnym TV. Tak samo z producentami, dla jednego lepszym wyborem będzie Samsung z powodu najlepszego obecnie w branży filtra antyrefleksyjnego, a dla kogo innego panasonic z powodu najwierniej odwzorowanych kolorów. Nie napinał bym się, że producent X jest lepszy od Y albo kraj Z od kraju Q. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. 

@Matrixnapisał(a):

Po za tym mój Sony z matrycą Triluminos i lokalnym wygaszaniem  nie odbiega obrazem i czernią ( moim zdaniem ta czern jest bardziej naturalna )  od OLEDA , obraz znakomity ! Znakomite układy Sony  przetwarzania obrazu i interpolacji robią swoje stare filmy czy westerny wyglądają super ful hd !

Dla mnie telewizory Direct Led z strefowym wygaszaniem odpadły w przedbiegach, gdyż większość filmów które oglądam sa z napisami, a na tych telewizorach widoczny jest wtedy blooming (halo efect) wokół jasnych obiektów na ciemnym tle.Ale to nie znaczy, że te Tv są złe, tylko, że nie pasują do moich potrzeb.  

Sam mam Sony i z jakiś powodów wybrałem tego producenta (np eARC, Central Speaker Mode) ale rozumiem, że ktoś inny może mieć inne potrzeby i wybrać innego. Nie ma produktu idealnego i każdy musi zdecydować, co dla niego jest najważniejsze. 

PS: Po 5 minutach używania magic remote od lg nie chce się wracać do zwykłego pilota w którym trzeba naciskać strzałki. 

Innowator
48 12 0

No nie, ja jestem 0 jedynkowy  i jestem przeciwko rozmywaniu , to aby dostowsować sprzęt do swoich potrzeb niekoniecznie trzeba szukać po różnych firmach, w ramach jednej też można to zrobić . Póki co tak było i jest, że elektronika USA i Japońska była i jest lepsza od innej a już napewno Chińskiej czy Koreańskiej , oczywiście nie odbieram sukcesów tym państwom w tych dziedzienach, ale powiedzmy sobie szczerze 95 % wynika z naśladownictwa i szpiegostwa przemysłowego. Co do podświetlenia matrycy na całej powierzcni czyli direct LED to o zaletach nie trzeba wspominać, zresztą takowe jest tylko stosowane w lepszych modelach, wspomniane lokalne wygaszanie stosowane jest właśnie po to, aby efektu aureoli nie było ! Natomiast jeśli ktoś ceni sobie bardzie Samsungi czy LG od wspomniach jego prawo ! Ja obstaje przy swoim i wiem że mam rację ! Zresztą widać to na co dzień na każdym innym sprzęcie - USA,  Japonia  dobry solidny sprzęt trzymający parametry ! Chiny, Korea - czerwone światło , uwaga ..parametry rzadko odpowiadają rzeczywistości , elementy wyśrubowane bez zapasu mocy , weżmy nawet głupie lampki choinkowe made in China , średnica żyły w kabelku 0,2 mm, przy obudowach nagi drut, to tylko mały przykładzik. Natomiast warto też wyjaśniać i walczyć ze stereotypami, a że teraz wszystko jedno bo środek ten sam , no nie wszystko jedno , bo produkty firmowe zawerają najczęście elementy swoje i czerpią ze swojego doświadczenia jak już wspomniałem o Sony i procesorze, czy kondensatory  barzdo ważne w zasilaczach, czy MOSFETY  wszystko Japońskie ,a potem ludzie kupują Koree czy China i ździwko bo miało być tak pięknie , na papierze super - 8 rdzeni  cud miód i orzeszki a w rzeczywistości - zamiast motiom plus , motion minus ! Kiedyś była bardzo dobra polska elektronika - wieżę amplitunery, rygorystyczne badania parametrów, zniekształceń , nie to co teraz ten koreąński szajs , ale zajechano ją !  Ale to tak na marginesie ! Jęsli chodz  o TV czy Audio To Sony, kiedyś Sanyo, Panasonic, Pionieer, JVS, Yamacha, Denon, to są marki gwarancja solidności  i tego się trzymam ,wodotrysków nie znajdziesz jak  w China czy Korea, ale znajdziesz jakość i o to chodzi !

Konto zbanowane
2383 537 108

Ja nie mogę, ale uprawiasz tu reklamę i to darmową dla Sony czy Panasonica. A tym czasem rynek wie swoje i na rynku rządzą TV Samsunga i LG. Tak te dwie znienawidzone przez Ciebie firmy sprzedają dużo więcej TV niż Sony. O to dowód:
https://evertiq.pl/news/21885

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

I taka ciekawostka

https://satkurier.pl/news/178053/liga-mistrzow-uefa-w-4k-w-serwisie-ipla.html

Posiadacze wybranych modeli Samsunga mogli się poczuć usatysfakcjonowani.

Konto zbanowane
2383 537 108

Na pewno to 4K było kiepskiej jakości bo było u koreańskiego producenta 

Innowator
48 12 0

Ale ja wcale nie nie nawidzę Samsunga . ! Piszę tylko jak jest. Reklamy Sony i Panasonicowi ja nie musze robić , bo one bronią się same ! Ja bym nie łączył  jakości ze sprzedażą czyli popularnością !  Zadam pytanie a co ma kupić przeciętny Kowalski jak słyszy brednie dookoła , że teraz wszystko to samo , bo środek ten sam a  może to kupić 1000 zł taniej,  Sony Panasonic zazwyczaj ma wyższą cenę , no skoro to samo , bo na dodatek słyszy to od sprzedawcy , który wcześniej pracował na dziale  wędliny i jego zadaniem jest tylko towar upchnąć i od spzredaży ma pewnie jeszcze premię !? Sony i Panasonic czy Pionieer czy nawet Philips ( pisze to aby nie było, że  robię komuś konkretnemu reklamę )   to sprzęt dla ludzi którzy są świadomi  spraw technicznych, elektroniki, historii audio- video i oczekują od niego trochę więcej jak wodotrysków i gotowi są zapłacić trochę więcej, ale to więcej wcale nie oznacza, że tracą  w końcowym rozliczeniu !

Konto zbanowane
2383 537 108

Cóż, są tacy przeciętni Kowalscy co kupują TV i od Sonego i nie widzą różnicy w obrazie między Sonym a Samsungiem. Samsung był jest i będzie popularny, a skoro jest popularny to jest dobry. Wyższa cena u Sonego czy Panasonica to sprawa marketingu który wciska takim jak Ty bajki, że "super procesor marki SONY, szmato" i każe za to dopłacać. Różnica jest taka, że jak tak robi Sony to jest ***** bo przecież "Sony to je panie Japonia to tam wszystko lepsze robią", a jak zrobiłby tak Samsung to byłoby, że "panie, to som jakieś złodzieje, za co tyle pinindzy chcom"

Innowator
48 12 0

No ale to 4K to co na moim Sony nie będzie chodzić ? Sony nie ogarnia 4K czy co !  ?  Z  tego co wiem były już jakieś transmisję w 4K z mistrzostw. Na dodatek ja mam dodatkowo talerz bo skoro mam 2 TVSat w TV i z dawna antenę na balkonie, więc niech się nie marnuje i odbieram z HotBirda i Astry kilka kanałów w  4k, tak, że żadna nosość !

Konto zbanowane
2383 537 108

W całej dyskusji chodziło o to, że nie ma znaczenia czy producent pochodzi z Korei, Chin, Japonii czy innego Zimbabwe, a o to, że każdemu zdarzają się wpadki większe lub mniejsze niezależnie od kraju pochodzenia. U jednych wygra Samsung u innych Sony i naprawdę nie widzę powodu abyś ciągle zachwalał Sonego i zachowywał się jak fanatyk Japonii 

Innowator
48 12 0

W dyskusji chodziło o to, że Samsung przycina się na motion + ! ) na co ja dałęm receptę , by nie kupować Szajsungów i LG gdzie  mówiąc obrazowo 20 rdzeni w procesorze to odpowiednik 1 rdzenia w sprzęcie z prawdziwego zdarzenia i z tego wywiązała się dyskusja poboczna o wyższości firm ! Powiem tak od elektroniki made in Zimbabwe zachowaj mnie Panie ! Tylko desperat lub ignorant nauki może twierdzić i upierać się  że elektronika Korei czy Chin jest lepsza od USA czy Japonii ( nie mówimy o pojedyńczych wpadkach , bo to nie ma nic do rzeczy, chociaż tam zapewne ich więcej )  ! Mówienie że Sony czy Panasonic to wytwór marketingu to po prostu śmieszne i dobre do kabaretu Te firmy zasłuzyły sobie na miano najlepszych to czołówka , pierwsza liga  jeśli chodzi o RTV ! Ktoś kto zna historię, interesuje się elektroniką , miał ten sprzęt  i ma ,a nie jest tylklo klikaczem w klawiaturę komórki Samsunga od rana do nocy - tramwaje, aitobusy , czy nawet był kiedyś sprzedawcą , nie teraz w hipermarkecie, bo  to śmichu warte  jak czasem słyszę jak nawijają klientowi makaron na uszy- makabra, wiedzą  o czym mówię   Co do marketingu i związku jakości z ilością sprzedaży powiem tak - Po świecie jeżdzi zdecydowanie więcej fiatów od Lamborgini , ja wybieram Lamborgini  !

Konto zbanowane
1247 359 57

@Matrixnapisał(a):

No nie, ja jestem 0 jedynkowy  i jestem przeciwko rozmywaniu , to aby dostowsować sprzęt do swoich potrzeb niekoniecznie trzeba szukać po różnych firmach, w ramach jednej też można to zrobić . Póki co tak było i jest, że elektronika USA i Japońska była i jest lepsza od innej a już napewno Chińskiej czy Koreańskiej , 

Problem w tym, że świat nie jest zero-jedynkowy, ale jeśi nie chesz się o tym przekonać, to przypadkiem nie sprawdzaj co siedzi w Twoim TV Sony, bo jeszcze się okaże że procesor (SoC) projektuje i produkuje wcale nie Amerykański Qualcomm, a Mediatek z Republicki Chińskiej, zaś matryce LG Display lub Samsunga z Korei

PS:

@KOCUREK1970napisał(a):

Sony Trinitron CRT 

Musiałem wczoraj zdjąć go z pułki. Ciężki jak cholera!

df5bdea7-58a1-45cd-89e8-8ad96d8e4561.jpeg