UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
2399 537 108

Re: Brak płynności w transmisjach sportowych na żywo

A ja wolę normalny obraz, a nie sztucznie ulepszany przez nowinki wprowadzane przez producenta. I mi Samsung odpowiada 

No dobra, tak na serio to jestem ambasadorem Samsunga i LG i muszę zachwalać te dwie firmy

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2399 537 108

@zylxnapisał(a):

@Matrixnapisał(a):

No nie, ja jestem 0 jedynkowy  i jestem przeciwko rozmywaniu , to aby dostowsować sprzęt do swoich potrzeb niekoniecznie trzeba szukać po różnych firmach, w ramach jednej też można to zrobić . Póki co tak było i jest, że elektronika USA i Japońska była i jest lepsza od innej a już napewno Chińskiej czy Koreańskiej , 

Problem w tym, że świat nie jest zero-jedynkowy, ale jeśi nie chesz się o tym przekonać, to przypadkiem nie sprawdzaj co siedzi w Twoim TV Sony, bo jeszcze się okaże że procesor (SoC) projektuje i produkuje wcale nie Amerykański Qualcomm, a Mediatek z Republicki Chińskiej, zaś matryce LG Display lub Samsunga z Korei

Weź mu tak nie mów bo jeszcze Cię oskarży o szerzenie propagandy koreańskiej lub chińskiej 

Konto zbanowane
441 160 27

@Matrix  też mam tv sony i działa tak samo wolno jak każdy inny samsung, lg itd.

Niby smart tv, a nawet klawiatury normalnej nie obsługuje, po włączeniu tv, żeby włączyć coś ze smart tv chociażby netflika trzeba odczekać kilkanaście sek, ładowanie aplikacji też trwa sporo.

I co w tym takiego superowego ? Teraz wszystlo byle jak jest zrobione, byle wytrzymało czas gwarancji i tyle.

Ale matryca faktycznie jakaś zła nie jest, tyle że mój tv niestety jest z 3d któego w ogóle się nie używa, bo i nie ma na to w ogóle filmów, a jak już się jakiś znajdzie to aż głowa boli od oglądania. Ale co zrobić jak kupiony w czasie, gdzie do większości tv to pakowali :/

Innowator
49 12 0

A wiesz, że chyba jest zero jedynkowy ( pomijam elektronikę cyfrową ) otóż ponoć wszystko jest energią a ta występuje w postaci porcji- kwantów , albo jest albo nie ma !

a co do wnętrza sprzętu, to co by nie powiedzieć , to umówmy się , to raczej póki co  Korea i Chiny kopiują od USA i Japonii, a nie na odwrót ! Aż dziw, że jeszcze nie pojawił się jakiś zwolennik ruskiej elektroniki to byłaby już totalna wojna !

Omnibus
350 129 7

Skoro kontynuowany jest ten OT a problemem się wyjaśnił, to dodam od siebie, że ta konwersacja nieźle mnie ubawiła. W czasach prehistorycznych byłem związany zawodowo z pewną instytucją, dzięki której zdobyłem sporo wieści, wywracających moje  postrzeganie świata do góry nogami. Jako, że od pewnych zdarzeń minęło 50 lat to mam nadzieję, że za to co tu napiszę nikt mnie nie zastrzeli.

Kineskop "Trinitron" został wynaleziony przez Philipsa, jednak menadżerowie uznali, że jest zbyt drogi w produkcji i z radością odsprzedali patent nikomu nie znanej firmie z dzikiej Azji. Resztę znacie.

Sanyo? Rozprzedane na części lata temu. Podobnie jak Hitachi i Sharp (które odradzają się właśnie z popiołów). Akai, Aiwa, Nakamichi czy Mitsubishi to potentaci elektroniki lat 80-tych a dziś pewnie 70% forumowiczów te nazwy czyta pierwszy raz. Sony szczęśliwie broni się przed podzieleniem losów poprzedników, bo może sobie na to pozwolić dokładając ze sprzedaży PS4, jednak i ono kilka lat temu musiało ograniczyć się do produkcji wyłącznie wyższej klasy telewizorów. Panasonic wzorem Nokii przespał czas zmian, był przekonany, że plazma jest ponadczasowa i dziś jest już tylko tłem dla innych. Co z tego, że ich oled jest podobno najlepszy, skoro jego oprogramowanie jest przestarzałe już w folderach reklamowych. Jest kwestią najbliższych lat, że i te firmy staną się niszą w dziedzinie tv. 

I tu zataczamy koło wracając do Philipsa. Czego się nie dotknąć to właśnie oni wymyślili i sprzedawali patenty innym. Niestety i tu musiał wejść kapitał chiński i firma TPV odbudowuje powoli telewizyjną potęgę marki. Mam nadzieję, że procesor P5 V3 wreszcie pozamiata i obraz tych telewizorów nie będzie już tylko dodatkiem do wspaniałego Ambilight, ale że stanie się odwrotnie.

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Innowator
49 12 0

Powiem szczerze, nie znam tej historii ! Trynitron został opracowany przez firmę Sony w latach 60 -tych czy czerpał z jakiś pomysłów Philipsa nie wiem, chociaż kto wie, bo Philips to wiekowa firma ( XIX w ) , ale ja myślę, że to tak jak pisać, że F-35 wymyślił  Leonardo da Vinci ! . Sanyo przejął Panasonic , też japoniec, więc wybaczam ! TPV  kontra  Sony? A co to jest TPV ? Ja myślę, że to tak , jakby Polska Syrenka chciała konkurować z Porche !

Omnibus
350 129 7

To może wrócę i wytłumaczę koledze ponownie... Samsung? Gold Star? Co to jest pytali włodarze Akai i Aiwy. Huawei? Xiaomi? Co to jest zapytaliby włodarze Nokii, Siemensa czy Motoroli, gdyby zdążyli... 

Dzisiejszy świat wielkich marek to coraz częściej kapitał chiñski, lecz strona techniczna nierzadko wciąż miejscowa. Tak jak dział telewizorów Philipsa jest własnością Chińczyków, tak całe know how z ich inżynierami pozostaje w Eindhoven. Podobnie jak Volvo czy Jaguar. Czy te marki coś straciły ze splendoru? Chyba lepiej, że nie podzieliły losu Saaba?

500 +250 Mb/s, Asus AC 766 Mb/s +karta AC usb, Horizon Max PVR i 11-ki +Cisco PVR, Pakiet bezpieczeństwa
Tytan
1439 822 568

No @brodacz miło się to czytało. Dzięki.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Innowator
49 12 0

No super ! Tylko ja od początku nie mówię o kapitale tylko o źródle technologii, kto jest autorem myśli technicznej , jakie ma doświadczenie w danej dziedzinie i potencjał ludzki i  z jakich części , to jest najważniejsze a nie sprawy biznesowe, ! Tak, dobre firmy zaczęły rezygnować z produkcji bo nie mogły wytrzymać konkurencji chińsko- koreańskiej tak,  też było z produkcją TV przez Philipsa, przekazano 70% udziału  firmy , hińskiemu TPV. A dlaczego nie mogły wytrzymać konkurencji ? Odpowiedź chyba nie zaskakuje- bo chińsko koreańskie produkty miały o wiele niższe ceny- od firm renomowanych typu Sony czy Pansonic, czy nawet początkowo Philips !
A skąd się wzieły te niskie ceny ? Tacy dobrzy ? Nie! Dawano gorsze , tańsze komponenty, rezygnowano często z kosztownej procedury kontroli jakości,parametrów  itd itd.

To tak jak i z fachowcami się porobiło, dobry fachowieć zawsze się cenił ale jak coś zrobił to miało to jakąś wartość, obecnie często robią to o połowę taniej obywatele ze wchodu , tylko jak skońcża to często nie wiadomo czy śmiać sie czy płakać !
Sony czy Panasonic stosuje własne roziązania , swoje procesory, czerpie z włąsnego wieloletniego doświadczenia, części są bardzo dobrej jakości z zapasem mocy ( bolączka chinszczyzny ) , produkty przechodzą rygorystyczne kontrole, to po prostu potentat , niestety to kosztuje, ale to też dobrze świadczy, że nie idą na łatwizne i nie ładują taniego dziadostwa by stać się konkurencyjnym ! Natomiast  ludzie kupujący mieli i mają odwieczny dylemat- jakość, czy cena ? Dla mnie wybór jest oczywisty !
A tutaj artykulik tuż przed wejściem Philipsa w spółkę z Chinską  firmą  - obawy o spadek jakości , o renomie i jakości  Chinszczyzny itd itd. Oczywiście zaznaczam, że PCworld to dosyć poważne czasopismo  i wie co mówi !https://www.pcworld.pl/news/Philips-konczy-z-telewizorami-teraz-produkcje-przejma-Chinczycy,369397.h...

Tytan
1024 592 86

Przepraszam ale tego sie czytac nie da. To rynek dyktuje to jak zachowuja sie peoducenci. Konsument WYMAGA tego zeby bylo tanio a to tanio powoduje obizenie jakosci bo skads ta cena musi sie brac. Nie wazne czy produkt jest japonski, hamerykański, vietnamski czy polski.

Zyjemy w erze konsumpcjonizmu, popsulo sie to smoetnik i kupuje sie nowe. 

Mercedes 3 dekady temu tez robil niezawodne auta i jak to sie skonczylo ? Prawie upadli.

Takze nie wazne skad ppchodzi produkt, w wielu przypadkach jakosc idzie z cena.

-------------------------------------------

hosting
Innowator
49 12 0

W magiczną i cudowną moc rynku samoregilacji  już dawno przestałem wierzyć ,nigdzie na świecie może po za jakimiś republikami bananowymi nie ma tak naprawdę w 100 % wolnego rynku, większość firm stosuje różne sztuczki typu np dumping oczywiście do czasu wykończenia konkurencji czy inne numery ! A z klientem nie jest tak do końca jest spora grupa nabywców , którzy chcą przede wszystkim jakości  i marki  i gotowi są zapłacić więcej, I to odnosi się nie tylko do TV ale do wszxystkiego , dlatego istnieją salony fryzjerskie gdzie wizyta kosztuje  100 zł, dlatego są samochody które mają te same funkcje co inne a kosztują 2 razy drożej, dlatego są  garnitury co kosztują 10 tyś i są na bazarze chińskie po 90 zł , jeszcze go dobrze nie założysz jak się na Tobie zacznie już pruć  itd itd . Oczywiście  może przyjść taki moment że dana firma uzna , że nie opłaca jej się produkować danego produktu z powodu konkurencji  i zaprzestaje czy wchodzi w spółkę tak jak Philips ! Ale póki co tak jak pisałem Sony czy Panasonic  to jest marka, to jest solidność i póki co nie idzie na łatwiznę i nie obniża ceny kosztem poziomu  tak więc dla przykładu w cenie 55 calowego Soniaca LED  można kupić 55 calowego OLEDA LG ! Philipsy, Samsungi LED 55 calowe wmożna kupić w granicach już 2 tyś .. A teraz konkretnie weżmy jakieś urządzenie czy to jakiś zasilacz, czy radyjko  chińskie a japońskie , czy nawet niemieckie , otwórzmy to dzień a noc pod każdym wzgklędem - jakości części, zapasu mocy, wykonania , bezpieczeństwa ! Tak jest w każdej dziedzinie , no może kiedyś były sławne pióra chińskie i piłeczki pinpongowe ! : ! Chociaż nie odbieram im sukcesu , szpiegują, naśladują i gonią  i mają osiągnięcia ale bardziej na polu zaawansowanym -latają przecież w kosmos, produkują szybkie komputery ( niedawno rekord wydajności należał do chińskiego, teraz na nowo do USA ! ) , natomiast elektronika powszechnego użytku jest jaka jest !

Tytan
2399 537 108

Klientów chcących jakości i gotowych zapłacić za TV drożej jest niewielu. Jest to tak niewielka grupa, że producentom opłaca się produkować TV dla mas. Tak, tak. To dotyczy też Sony i Panasonica

Tytan
1024 592 86

Sony już dawno pogoniło swoje matryce, stosują samsunga. Jedyny dział jaki przynosi im realne dochody to dział związany z konsolami.

Żaden producent (i mówie to z całą stanowczością) nie będzie produkował sprzętu który będzie niezawodny (choć mogą technologicznie iść w tym kierunku)

1. Jak sie nie psuje to nie ma rynku zbytu

2. Jesteśmy na etapie wprowadzania coraz to ciekawszych nowinek chociażby takich jak HDR więc klient masowy który ma sprzęt niezawodny nie będzie wymieniał tylko po to aby stać się posiadaczem urządzenia z najnowszymi technologiami.

3. Cena, ta by zabijała na starcie czyli produkt dla wąskiego grona odbiorców.

To co piszesz odbieram jak moich rodziców którzy co jakiś czas opowiadają że za komuny było im lepiej.

Skończyła się epoka wytwarzania sprzętu który był by solidny (nie ma czegoś takiego w mainstreamie) i nie ważne jak będziesz zakłinał rzeczywistość to nie wróci.

-------------------------------------------

hosting
Innowator
49 12 0

Nie wiem gdzie są produkowane matryce Sony, każdy rocznik przynosi coś innego, być może skieruje to zapytanie do Centrum Sony, ale wiem jedno- matryce produkowane są w oparciu o technologię i rozwiązania techniczne Sony w moim TV  ta technologia to  Triluminos  Display- technologia Sony charakteryzująca się poszerzeniem rozpiętości barw i ich optymalizacją w wczasie rzeczywistym. Po za tym kluczową rolę w TV odgrywa elektronika , układy wizyjne, przetwarzania obrazu , optymalizacji  i jest to technologia i procesory firmy Sony ! A czym jest obraz Sony to nie muszę mówić bo z dawien dawna i obecnie cechuje go bardzo dobra jakość, naturalne kolory , bardzo dobra ostrość . Co do tego że mówię  archaicznie to mam po prostu wiedzę jak było i jak jest po za tym siedzę trochę w elektronice i wiem jak wygląda jakieś urządzonko chińskie a Japońskie, czy niemieckie czy USA ! Chińskiego nawet nie chce mi się otwierać i naprawiać- części najczęściej no name , schematu nie znajdziesz nigdzie , środek najczęściej upchany i bałagan , po prostu najczęściej wyrzucam na śmietnik ! 

Tytan
2192 823 72

@MrPepkanapisał(a):

Klientów chcących jakości i gotowych zapłacić za TV drożej jest niewielu.

I tu się mylisz.

Problemem nie są tu ludzie i brak zainteresowania, tylko cena jaką zawoła sobie za taki produkt producent.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.