UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
2399 537 108

Re: Brak płynności w transmisjach sportowych na żywo

Ależ są ludzie którzy za TV zapłacą i przysłowiowe 10 tys, ale jak już wspomniałem jest ich na tyle mało, że opłaca się produkować TV dla mas za 3-4 tys

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
43 5 0

Cdzy brak płynności (zacięcia) występuje niezależnie od sceny, czy przede wszystkim w momentach przełaczania obrazu nadawanego z jednej kamery na drugą?

Generalnie obraz telewizyjny przesyłany jest jako obraz skompresowany. To znaczy w ciągu przesyłanego obrazu wideo umieszczone są pełne ramki (kompletny obraz) a pomiędzy kolejnymi pełnymi ramkami umieszcza się ramki zawierające tylko różnicę treści pomiędzy  w porównaniu z 1 ramką (tj jest duże uproszczenie - bardziej szczegółowe informacje o kodowaniu sygnału telewizyjnego można znaleźć na https://www.dipol.com.pl/kompresja_h_264_-_poznaj_i_wykorzystaj_w_prakty ce__bib312.htm)

To oznacza, że do dekodowania trzeba odebrać dwie pełne ramki. Jeżeli sygnały cyfrowe kodowane z różnych źródeł są źle się składane i występują zakłócenia w koleności występowania ramek, to mogą nastąpić zawieszenia dekodera, w szczególności jeśli jego oprogramowanie nie jest najlepsze (dekoder musi ponownie zsynchronizować się do ciągu ramek).

Tak więc przyczynami wiszania się transmisji telewizyjnej na żywo mogą być skoki ramek przy kiepskim przełączaniu kamer w wozach transmisyjnych (może być do realizacji transmisji kilka wozów które niezależnie transmitują do studia).

Proszę zwrócić uwagę, że ten problem rzadko występuje w studiach.

I tu wracamy do meritum sprawy, efekty osiągane przez różnych producentów na tych samych matrycach (praktycznie wszyscy producenci tv OLED używają matryc LG, a wielu znanych producentów używa matryc LED kupowanych od Samsunga). A jakość wyświetlanego materiału osiągana przez nich jest często znacząco inna, i wcale sami producenci matryc nie są najlepsi.  Jak widać bardzo dużo zależy od elektroniki, a jeszcze wiecej od oprogramowania, które zawiera bardzo dużo rozwiazań opatentowanych i w związku z tym każdy szuka własnych rozwiązań, starając się ograniczać koszty związane z opłatami patentowymi.

Innowator
49 12 0

Ale jak się okazuje problem jest znany i nie dotyczy tylko Piotra2, te zakłóxcenia zwłaszca na opcji motion +, miały wszystkie Samsungi, ludzie pisali do Samsunga niestety bezskutecznie, czyli prawdopodobnie nie była to wina oprogramowania tylko konstrukcji toru wizyjnego, może procesora , bo nawet aktualizacje nie pomagały, no chyba, że oprogramowanie było tak spierniczone, że nic się już nie dało zrobić. Jedyna rada kupić nowego Samsunga bo ponoć dopiero w nich zostało to wyeliminowane ! 

Tytan
2192 823 72

@MrPepkanapisał(a):

Ależ są ludzie którzy za TV zapłacą i przysłowiowe 10 tys, ale jak już wspomniałem jest ich na tyle mało, że opłaca się produkować TV dla mas za 3-4 tys

Czy za tv zapłacisz 2 tys zł czy 10 tys zł dostajesz od producenta w sumie to samo - gwarancja góra 2 lata i ZERO wsparcia po góra 5 latach (soft, aplikacje).

Czy tv za 10 tys zł wytrzyma więcej niż 5 lat i nie zdąży się przed tym okresem zepsuć od tego za 2 tys zł? 

Tu nie o cenę idzie a co w zamian za nią dostajesz.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Innowator
43 5 0

A może lepiej pójść przed zakupem telewizora do salonu z telewizorami i obejrzyć fragmenty meczu na kilku telewizorach różnych producentów i nie sugerować się marką telewizora a tym co się ogląda. Zakup wybranego modelu to juz inna sprawa. Jak wiemy co, to można kupić wybrany model gdziekolwiek.

Innowator
49 12 0

No i tutaj się różnimy, tak jak pisałem wcześniej Sony i Pansonic to gwarancja solidności, dobrych markowych własnych jesli chodzi o elektronikę części , dobrej budowanej latami doświadczenia technologii i obraz na najwyżyszm poziomie  to dostaje i to kosztuje ! Siłą rzeczy

w taniej chinszczyźnie dostaje kota w worku, gorszej jakości części, parametry tylko na papierze , mniej rygorystyczna  kontrol jesli w ogóle i gorsza technologia obrazu.wynikająca m.in z mniejszego doświadczenia , chociaż nie ukrywam, że małpują . Natomiast oczywiście gwarancji nie ma, że Ci się Sony nie zepsuje po 1 miesiącu, wypadki się zdarzają , ale średnio biorąc jest to solidny towar. Oczywiście nie wiadomo jak długo wytrzyma, bo przecież nie ma 20 lat ,to nowy TV, więc zobaczymy, te dawne Sonyi Pansonici były nie do zajechania , tak jak pisałem mam do dzisiaj Sanyo 25 lat chodzi  bez najmniejszej usterki , a w środku poezja ! Natomiast to co moge powiedzieć do dzisiejszych Sony czy Panasonica , to obraz super i nie ma jakiś problemów., części jak procesor i technologia Sony, a ile pochodzi to zobaczymy, ale dzisiaj i tak technologia idzie naprzód , że nikt TV nie będzie trzymał 20 lat, tylko zmieni  ! !

Tytan
2399 537 108

Dlaczego porównujesz TV Sony do jakiś tanich TV z AliExpress czy tam AliBaby? TV Samsunga czy LG to nie są TV z niewiadomymi bebechami i jakbyś choć jeden taki TV otworzyłbyś to zobaczyłbyś jaka tam jest poezja

https://zanimnapiszesz.info
Innowator
49 12 0

W sklepie TV jest najczęściej ustawione w tzw trybie sklepowym,  nigdy nie ma pewności jak ma poustawianie te opcje dodatkowe, więc trudno się wyznać ! Ja wyznaję prostą zasadę - chcesz mieć dobry towar , bardzo dobry obraz kupuj Sony, Panasonica  najlepiej  te najnowsze modele z bieżącego roku, dasz  trochę więcej, ale warto, nie czekają Cię niespodzianki , dodatkowo odnośnie jakiś konkretnych modeli można poczytać recenzję i  fora i wyciągnąć średnią , jak ktoś się zna warto też zwrócić uwagę na procesor , jego wydajność itd

Konto zbanowane
441 160 27

sony, panasonic, to już się nudne zrobiło, od kilku dni to samo. Każdy tv jak będzie źle ustawiony to nie będzie wyświetlał prawidłowo obrazu, bez względu na producenta 

Każdy kupuje to co uważa za słuszne i na co może sobie pozwolić

Co do tv na wystawie to zawsze są podbite, a materiał jaki puszczają jest w jakości której nigdy nie spotkamy w tv na żywo 

Innowator
49 12 0

Nie no po częsci masz rację , te droższe wpółczesne Samsungi też trzymają zapewne poziom ,  dobry obraz mają QLEDY Samsunga , chciaż do szczegółów jak płynność itd nie odnoszę się po prostu nie mam i nie znam., natomiast one też mają dosyć wysoką cenę porównywalną z Sony , co jest po prostu dowodem, że coś lepszego musi kosztować. Po części ja  mam alergię na chinszczyznę bo trochę naprawiam różne rzeczy i problem zaczyna się już na wstępie z rozpoznaniem elementów i znalezieniem jakiegoś zamiennika ,po prostu części nie istnieją w sieci , o schemiacie nie wspomnę, więc najcześciej takie urządzonko ląduje szerokim łukiem na śmietniku ! Natomiast ja obstaję  przy swoim i uważam elektronikę Japońską czy USA za  lepszą od chińskiej a jeśli chodzi o cały  dział Audio Video to nawet nie ma porównania , czy to brzmienie dźwięku wzmacniacza czy jakość obrazu . Na sukces i doświadczenie pracuje się latami, a to są marki !

Innowator
49 12 0

I jeszcze jedno uzpupełnienie- ciekawostka- Te matryce QLED Samsunga to nic innego jeśli chodzi o konstrukcję jak wspomnaine już przeze mnie matryce Sony Triluminos display oparte o kropki kwantowe ( firmy inaczej to tylko nazywają ) poszerzające paletę i wierność barw ! Ciekawe kto od kogo zerżnął pomysł skoro nazwa i pomysł Triluminos pojawia się u Sonego już na początku lat 2000, pewnie wtenczas nie były to jeszcze te mikroskopijne kropki kwantowe, tylko oddzielne diody , bo pewnie technologia na to jeszcze nie pozwalała , ale pomysł był !