UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Innowator
13 4 2

Brak polskich znaków w epg

Witam. Jak w temacie. Pakiet darmowych kanałów działa jak trzeba Ale epg nie wyświetla polskich znaków. Szukałem na forum Ale nie znalazłem żeby ktoś o tym pisał. Obraz wyświetla odbiornik vu+

Może ktoś z koleżanek i kolegów ma taki odbiornik i wie co zrobić? 

Kolego  @-  Ty masz doświadczenie z vu+ ?

//post został cześciowo edytowany//

19 ODPOW. 19
Highlighted
Moderator
166 64 46

Re: Brak polskich znaków w epg

@juras 

Na przyszłość korzystaj z opcji "Edytuj", nie nabijaj postów jeden pod drugim - edytowałem go.

Jeśli mam być szczery to abyś mógł uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, Twój post powinien znaleźć się bardziej na jakimś Forum związanym z VU+, tym bardziej, że to urządzenie nie dotyczy usług UPC.

Highlighted
-
Nie dotyczy

@juras polskie znaki w EPG powinny działać jeśli tylko masz dobrze ustawione język/kodowanie. Obecnie nie mam VU pod ręką by przetestować. Ważne jest by skin z którego korzystasz miał czcionkę która ma polskie znaki. 

@Adrian, dekodery VU+ jak najbardziej współpracuje z usługami UPC, również z modułem CI+. Posiada funkcjonalności o których Horizon może tylko pomarzyć. 

Highlighted
Moderator
166 64 46

@- 

A czy ja gdzieś napisałem, że nie współpracują? Chodziło mi o to, że są fora tematyczne dotyczące urządzeń określonych producentów i uważam, że tego typu tematy lepiej tam kierować. Dekodery VU+ nie są naszymi certyfikowanymi urządzeniami, więc pisanie o nich na naszym Forum mija się z celem.

Równie dobrze można by było otworzyć milion takich tematów czy np. dany laptop będzie współpracował dobrze z naszą siecią.

Też szukam często różnych informacji w sieci o danym produkcie ale pytam u źródła.

Highlighted
Head of Customer Care
453 412 135

@Adrian, dekodery VU+ jak najbardziej współpracuje z usługami UPC, również z modułem CI+. Posiada funkcjonalności o których Horizon może tylko pomarzyć. 

@-  Jakie to ma znaczenie w tym konkretnym wątku jakie funkcjonalności posiada VU+ względem dekodera Horizon jeśli @juras  pyta to EPG i polskie litery? Nie widziałem w jego wypowiedzi porównywania z dekoderem Horizon. 

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (3)
Highlighted
-
Nie dotyczy

@Kamil , źle zrozumiałem post @Adriana, tak to jest jak czasem człowiek się spieszy. Dlatego od razu polajkowalem jego post z wytłumaczeniem. 

PS: Fajnie ze jesteś. Przypominam że ciągle czekam na kilka odpowiedzi od Ciebie, które zostały mi obiecane. 

Wracając do tematu, @juras być może będę w stanie pomóc z tymi polskimi znakami, jeśli to oczywiście  nie przeszkadza moderacji i nie narusza zasad społeczności. Muszę jednak wiedzieć z jakiego oprogramowania i w jakiej wersji korzystasz . Możesz zacząć od wybrania czcionki VTI w ustawieniach. Zgadzam się jednak z @Adriannem, że łatwiej będzie Ci uzyskać pomoc na dedykowanych temu sprzętowo forach. 

//post został częściowo edytowany// @Adrian 

Highlighted
Tytan
2705 577 130

@- 

Ja w ogóle czegoś nie rozumiem. Po co robisz markieting dekoderów VU+ na forum UPC i do tego jeszcze porównując go ze sprzętem operatora? 99% abonentów nie potrzebuje funkcjonalności VU+ w Horizonie, a do tego jeszcze takie funkcjonalności zwiększają dla operatora cenę za sprzęt więc ten bierze jeszcze tańszy odpowiednik. Oczywiście Smart TV w Horizonie mógłby być bogatszy, ale jako odbiornik telewizyjny sprawdza się znakomicie

Highlighted
-
Nie dotyczy

@MrPepka Nie robię żadnego marketingu. Po prostu stwierdziłem fakt, przykro mi, że Cię to zabolało. Chciałem tylko pomóc, a widzę że zrobiła się gownoburza. Temat Horizona jak zwykle jest bardzo delikatny.

Może zamiast spamowac w wątku skupmy się nad rozwiązaniem problemu autora z EPG?

Highlighted
Tytan
2705 577 130

@-napisał(a):

Może zamiast spamowac w wątku skupmy się nad rozwiązaniem problemu autora z EPG?

Taki objaw pojawia się na niecertyfikowanych przez UPC odbiornikach. A poza tym wypadałoby napisać co to za model dekodera VU+

Tutaj coś znalazłem:
https://www.vuplus-support.org/wbb4/index.php?thread/103830-update-11-x-brak-polskich-znaków/

Highlighted
Moderator
166 64 46

@-  Pisałem już coś na ten temat.

@GDA Twój post został usunięty. Proszę o kulturę wypowedzi, uszanuj innych członków Społeczności.

Highlighted
Innowator
13 4 2

@-  używam openatv 6.3 i nigdzie nie mogę znaleźć ustawień które mógłbym zmienić  

Highlighted
-
Nie dotyczy

@juras, sam z Openatv nigdy nie korzystałem, ale nie jesteś sam z problemem. Znalazłem coś takiego

Co do twojego problemu z EPG na UPC. Za kodowanie znaków odpowiada plik
/usr/share/enigma2/encoding.conf

Spróbuj go uzupełnić o parametry UPC, musisz znać Transponder ID [TID/TSID] i Network ID [ONID/NID] i dostosować kodowanie, w pliku są przykłady co i jak. Parametry możesz ustalić samemu, są w info o kanale pod PIDs.
Powodzenia.

Generalnie pomóc powinna znaleźć na forum satclub.pl z którego pochodzi wspomniana powyżej informacja. Pozdrawiam

Highlighted
Innowator
13 4 2

@-  wielkie dzięki...

Highlighted
Inspirator
3 1 1

Oznaczanie Twojej odpowiedzi @Adrian jako właściwej jest niedorzeczne, nie dość, że nie odpowiedziałeś merytorycznie na temat to jeszcze twierdzisz, że urządzenie nie dotyczyczy usług UPC - co jest oczywiście nieprawdą.

Do rzeczy - odpowiadając na pytanie @juras.

W sieci UPC w Polsce jest problem z kodowaniem w EPG objawiające się tym, że przy korzystaniu z karty CI+ brak jest polskich znaków - tekst "krzaczy". Aby to poprawić, należy w pliku (mam zainstalowany system VTi - lokalizacja w innych systemach może być inna):

/usr/share/enigma2/encoding.conf

dodać na końcu (bez ==========================):

==========================

1 1537 ISO6937 # UPCPL

2 1537 ISO6937 # UPCPL

3 1537 ISO6937 # UPCPL

4 1537 ISO6937 # UPCPL

5 1537 ISO6937 # UPCPL

6 1537 ISO6937 # UPCPL

7 1537 ISO6937 # UPCPL

8 1537 ISO6937 # UPCPL

9 1537 ISO6937 # UPCPL

11 1537 ISO6937 # UPCPL

12 1537 ISO6937 # UPCPL

13 1537 ISO6937 # UPCPL

14 1537 ISO6937 # UPCPL

15 1537 ISO6937 # UPCPL

16 1537 ISO6937 # UPCPL

17 1537 ISO6937 # UPCPL

18 1537 ISO6937 # UPCPL

19 1537 ISO6937 # UPCPL

20 1537 ISO6937 # UPCPL

21 1537 ISO6937 # UPCPL

22 1537 ISO6937 # UPCPL

23 1537 ISO6937 # UPCPL

24 1537 ISO6937 # UPCPL

25 1537 ISO6937 # UPCPL

26 1537 ISO6937 # UPCPL

27 1537 ISO6937 # UPCPL

28 1537 ISO6937 # UPCPL

29 1537 ISO6937 # UPCPL

30 1537 ISO6937 # UPCPL

31 1537 ISO6937 # UPCPL

32 1537 ISO6937 # UPCPL

33 1537 ISO6937 # UPCPL

34 1537 ISO6937 # UPCPL

35 1537 ISO6937 # UPCPL

36 1537 ISO6937 # UPCPL

37 1537 ISO6937 # UPCPL

38 1537 ISO6937 # UPCPL

91 1537 ISO6937 # UPCPL

65500 1537 ISO6937 # UPCPL

==========================

Następnie należy skasować/wyczyścić plik EPG.dat aby wyczyścić zapamiętane przez skrzynkę błędne dane EPG - szukaj tej opcji w ustawieniach VTi w sekcji ustawienia EPG - ja mam to na końcu. Restart skrzynki i wszystkie polskie znaki powinny już się wyświetlać poprawnie.

Pierwszy rząd znaków to TSID, drugi to ONID, trzeci to kodowanie w którym nadaje swoje EPG sieć UPC w Polsce.

Powyższe dane do wklejenia do pliku encoding.conf są na stronie:

https://mr-orbita.pl/tabele/upc/

Może się okazać w przyszłości, że trzeba będzie wpisy zaktualizować bo UPC coś pozmienia - powyższy link dostarcza wszelkich danych aby zrobić to poprawnie.

Highlighted
Tytan
Tytan
2344 1041 193

@1ananasbananas1 napisał(a):

W sieci UPC w Polsce jest problem z kodowaniem w EPG objawiające się tym, że przy korzystaniu z karty CI+ brak jest polskich znaków - tekst "krzaczy".

Jezeli ustawiasz kanaly wg UPC (telewizory certyfikowane) taki blad nie wystepuje

-----
Mediamoduł CI+| Giga Connect Box | Horizon BOX | Horizon GO | Horizon TV