UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Brak zaślepki do gniazda

Witam, mam pewien problem przy instacji instalator nie posiadał ze sobą zaślepki na gniazdo(wydaje mi się że jest to ta: https://www.teleste.pl/Karty-katalogowe/SPC-B.pdf).
Czy jest możliwość otrzymania jej od upc? albo zakupienia jej w normalnie cenie? W tym momencie znalazłem jedno miejsce gdzie mogą ją kupić za 9zł + 30zł dostawa, troche nie pasuje mi wydawanie dodatkowych ~40zł tylko dlatego że instalator jej zapomniał. Dzwoniłem i pisałem z infolinią, ale jedynie co mi powiedzieli że mam czekać, bo muszą do odziału technicznego dzwonić. 

9 ODPOW. 9
Highlighted
Tytan
1196 620 114

Re: Brak zaślepki do gniazda

Z tego co mi wiadomo to nie jest to element standardowy przy instalacji i nie musi on się pojawić . Warto by głos w tej sprawie zabrał @Adrian albo @Miłosz 

-------------------------------------------
Highlighted
Moderator
166 64 46

Witaj @MarcinKow na Społeczności UPC.

Chciałbym zgłosić zapytanie odnośnie tej kwestii do Działu instalacji abonenckiej w naszej firmie, dlatego proszę o kontakt w Priv.

Pozdrawiam

Adrian

Moderator Społeczności UPC

Highlighted
Innowator
21 4 0

A czy gniazdko abonenckie jest elementem instalacji? Bo u mnie został puszczony sam przewód ze skrętka bez gniazda.

Highlighted
Ekspert
79 21 0

@Pablonapisał(a):

Z tego co mi wiadomo to nie jest to element standardowy przy instalacji i nie musi on się pojawić . Warto by głos w tej sprawie zabrał @Adrian albo @Miłosz 

Pablo, 

bardzo szanuję Cię za techniczną wiedzę i za Twój merytoryczny wkład w tym obszarze, natomaist nie wiem czy to tylko moje subiektywne spostrzeżenie, czy inni też to tak odbierają, odnoszę wrażenie, że w niektórych kwestiach zabierając głos nie zastanawiasz się nad potrzebami autora, tylko od razu z łubudubistycznym nastawieniem, bezrefleksyjnie odpisujesz - i nie odbieraj tego co piszę jako przytyku, ale jako spostrzeżenia jak niekórzy mogą to odczytywać.

Skoro autor szuka wsparcia, to warto zapytać przed odpisaniem czegokolwiek, czego potrzebuje.

Niektórzy oczekują estatycznego "opakowania", więc pisanie, że nie musi się pojawić (nawet jeśli takie są fakty), warto poprzedzić czymś co przynajmniej sprawia pozory empatii.

Niestety, nie wszyscy mają nowe instalacje porozciągane po całym mieszkaniu, a nawet jeśli, często wizyta technika uświadamia, że "sorry, ale w UPC nie uda się wykorzystać jej elementów" Miałem najlepszy przykład u siebie, kiedy technik na wstępie kazał mi wywalić z puszek nietanie bebechy gniazd RTV Berkera i "na krótko" złączył z przewodami prowadzącymi do STB , pomimo, że projektant miał wiedzę, kto będzie dostawcą usługi. Do domu mam wprowadzony niechudy przewód RG10 (inni sąsiedzi mieli zwykłe RG6) i od niego rozprowadzoną sieć RTV w topologii gwiazdy, której 2 wybrane, czynne zakończenia TV mam podpięte do dostarczonego przez UPC rozgałęźnika. Mam to w pomieszczeniu technicznym, więc estetyka schodzi na drugi plan, ale gdyby to było mieszkanie, chciałbym żeby to wyglądało jak trzeba Jak już jesteśmy przy temacie, im mam okazję pisać do specjalisty, może podpowiesz, dlaczego w przypadku dwóch odbiorników w MR oraz modemu, zamiast wpinać wszytko do jednego splittera (ma on przecież dwa wyjścia tv i jeden data), wykorzystuje dodatkowy splitter (technetix ES-02+/N). standartowy splitter UPC sobie z czymś nie radzi? Dodam, że na głównym spitterze zaślepka jest - baaardzo ładna, natomiast nie ma drugiej dla dodatkowego splittera  

Highlighted
Moderator
166 64 46

@apj tak jak napisałem powyżej, proszę o kontakt w Priv, ponieważ chciałbym poznać szczegóły instalacji, która była realizowana na Twoim adresie, a także uzyskać informacje na jej temat od Działu instalacji abonenckiej.

Pozwoli mi to na udzielenie Tobie konkretnej odpowiedzi

@luck1 na przyszłość proszę o zakładanie osobnych wątków, ponieważ autor pytał tylko o zaślepkę, a Twoja sprawa jest bardziej "obszerna".

P.S. Proszę także o większą życzliwość dla innych użytkowników oraz przestrzeganie Zasad Społeczności UPC.

Pozdrawiam

Adrian

Highlighted
Zawodowiec
284 45 12

U mnie pełen profesjonalizm. 

IMG_1302.jpeg

Highlighted
Użytkownik
2 0 0

Troche późno odpisuje, ponieważ po kontakcie z upc(w wtorek) zapewnili mnie że otrzymam telefon od technika który dostarczy mi zaślepke, do dzisiaj włącznie żadnego telefonu nie otrzymałem, zapewnę będe jutro dzwonił i się pytał ile można dostarczać kawałek plastiku. Ogółem w starym mieszkaniu mam taką ząślepke(https://imgur.com/a/2YYFGwd) i z tego co się dowiadywałem jest to obowiązkowy element przy instalacji splitera. 

Highlighted
Ekspert
79 21 0

@Adriannapisał(a):

@luck1 na przyszłość proszę o zakładanie osobnych wątków, ponieważ autor pytał tylko o zaślepkę, a Twoja sprawa jest bardziej "obszerna".

P.S. Proszę także o większą życzliwość dla innych użytkowników oraz przestrzeganie Zasad Społeczności UPC.

Dziękuję za zwrócenie uwagi odnośnie dygresji - dostosuję się.

W kwestii Twojej prośby o życzliwość i o przestrzeganie Zasad adresowałeś ją do mnie? Jeśli tak, jesli możesz, napisz proszę czym się kierujesz w arbitralnej ocenie?

Pozdrawiam

Ł

Highlighted
Moderator
166 64 46

@luck1 ,

mimo iż, prośba była kierowana do wszystkich użytkowników Społeczności, to odnosiła się w pewnym stopniu do Twojego posta.

Chodziło mi o to, że podpiąłeś się ze swoim wątkiem do wpisu innego użytkownika. Druga kwestia to personalne uwagi do @Pablo - proszę, aby tego typu sprawy załatwiać w Priv.

Pozdrawiam

Adrian