UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Inspirator
4 4 1

Ciekawy problem z HBO GO

Witam wszystkich,

Od soboty 14 XII zostałem pozbawiony dostępu do treści HBO GO (na hbogo.pl dostęp niezależny od operatora) korzystając z internetu UPC. Pojawia mi się komunikat, że serwis nie jest dostępny dla mojego kraju. Sprawdzone na kilku urządzeniach. Po przejściu na innego dostawcę internetu jest ok. Modem restartowany kilka razy, bez rezultatu. Kontakt z infolinią UPC też nic nie dał, oni nie widzą problemu i nie przydzielą mi adresacji IP z innej puli. HBO GO jeszcze nie udzieliło odpowiedzi, ale nie spodziewam się od nich pomocy, po przecież serwis działa wszędzie, tylko nie u mnie. Dramat po prostu (tak, wiem że to problemy pierwszego świata). Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł? IP, z którym jest problem, to 89.64.15.60.

15 ODPOW. 15
Wykładowca
724 174 26

Re: Ciekawy problem z HBO GO

Jeśli nie działa u Ciebie żaden program maskujący czy zmieniający IP (vpn, proxy) , to wina leży po stronie hbo go. To ich system geolokacji źle Cię lokalizuje. Da sie to obejść wymuszając zmianę IP w trybie Bridge. 

Nauczyciel
519 379 46

ISP

IP:89.64.15.20
Decimal:1497370388
Hostname:http://89-64-15-20.dynamic.chello.pl
ASN:AS6830 Liberty Global Operations B.V.
ISP:UPC.pl
Organization:UPC Polska Sp. z o.o.
Type:Broadband
Assignment:Static IP
Continent:Europe
Country:Poland Flag of Poland
City:Warsaw
Timezone:Warsaw
Latitude:52.2297
Longitude:21.0122

Wpisy whois są prawidłowe dla PL więc ja to bym napastował HBO GO.

Pewnie durnie zablokowali całą klasę adresową albo tylko twój adres IP np. z powodu irracjonalnych zachowań

-------------------------------------------
Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
4 4 1

No własnie, że u mnie jest czysto, żaden program niczegi nie blokuje, inne serwisy vod zależne od geolokalizacji również działają. Też tak myślę, że hbo źle przypisało adresację, czekam na ich reakcję.

I jeszcze jedno pytanie: czy rzeczywiście konsultant UPC nie może mi zmienić adresu IP na inny z innej puli, czy po prostu nie chciał? To byłoby najprostsze rozwiązanie.

PS. Nie korzystam z trybu brdge.

Nauczyciel
519 379 46

Konsultant nie jest władny wykonac takiej operacji ponieważ zajmuje się tym niezależny od niego mechanizm DHCP

Nie jestem nauczycielem, nie jestem wsparciem technicznym. Jak się nie znasz to skontaktuj się z kimś kto się zna i za odpowiednie wynagrodzenie zrobi wszystko tak jak powinno być.

hosting
Inspirator
4 4 1

Hbo osduwa od siebie problem pisząc:

"Dziękujemy za kontakt z obsługą klienta.

Dostawca internetu musi wysłać do Maxmind prośbę o korektę adresu IP lub wygenerować nowy numer adresu IP poprzez formularz:
https://support.maxmind.com/geoip-data-correction-request/
Klienci maxmind mogą sprawdzić rzeczywisty stan adresu IP po wykupieniu odpowiedniej subskrypcji, bez tej subskrypcji adres IP (nawet anonimizowany) będzie pokazywać ogólne informacje na temat lokalizacji."

Maxmind natomiast prawidłowo wskazuje lokalizację na Warszawę. Czyli bałagan po stronie hbo i brak chęci do pomocy. Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Gdyby ktoś z ekipy UPC mógł coś podziałać w bazie Maxmind będę wdzięczny.

Nauczyciel
552 132 6

Ja to bym inaczej załatwił ta sprawe jakby mi HBO taki kit wciskalo.. zażądał bym zwrotu kasy lub natychmiastową naprawę problemu, z powodu że mieszkam tu i tu a tu i tu oferta HBO działa i że nie obchodzi mnie, kto ma problem.. 🙂

Inspirator
4 4 1

Gdybym miał dostęp płatny, zrobiłbym tak samo. Jednak dostałem kilka miesięcy za uczciwą cenę 0 zł, więc nic z tego.

EDIT 17:27: Problem rozwiązany. Zmieniłem IP wyłączając przez "moje upc" ipv6.

Moderator
923 601 148

@nash3 dobrze, że udało się problem rozwiązać. Na przyszłość chciałem tylko zaznaczyć, że nie mamy możliwości wymuszenia zmiany adresu IP.

UWAGA! Do 7 kwietnia przebywam na urlopie i nie pełnię obowiązków moderatora Społeczności UPC. Nie odpisuję na wiadomości prywatne. Moim bezpośrednim zastępcą jest Adrian. W razie potrzeby kontaktujcie się z nim lub z pozostałymi moderatorami. GMateusz

Specjalista
40 19 0

Cześć,

Ciekawostka z dnia dzisiejszego.

Connect Box tryb bridge - IP 31.179.71.245 - HBO Go nie działa - komunikat o błędzie geo-lokalizacji

Connect Box tryb routera - IP 31.179.62.150 - HBO Go działa.

Niestety, to że HBO Go działa tylko poprzez urządzanie UPC, pozbawiło mnie możliwości używania własnego routera, a tym samym kontroli treści i dostępu do Internetu dla syna.

Domyślam się, że problem jest związany z dynamicznym przypisywaniem publicznych IP w sieci UPC, jednak pytanie @GMateusz kiedy mogę spodziewać się ponownej zmian IP tak by mój router mógł być podstawowym urządzeniem zarządzającym dostępem do sieci ?

THH XIV - Horizon MAX HD & MR CI+, 120 Mb, HBO, Netflix 4K, Filmbox, Cinemax
Tagi (1)
Wykładowca
724 174 26

@mmarti, Nie wiem kiedy Twoje IP zmieni sią automatycznie, ale jeśli masz możliwość zmienienia adresu MAC twoje routera (MAC Spoofing) to możesz sobie samodzielnie "zmieniać" publiczne IP. W trybie bridge, nowy adres MAC podłączonego urządzenia = nowe IP.

EdIt: Tak jeszcze patrzę, nie masz przypadkiem stałego adresu IP i usłig dla firm? Wydaje mi się, że pula 31.179.xx.xx to stałe adresy IP.  

Specjalista
40 19 0

@zylxnapisał(a):

@mmarti, Nie wiem kiedy Twoje IP zmieni sią automatycznie, ale jeśli masz możliwość zmienienia adresu MAC twoje routera (MAC Spoofing) to możesz sobie samodzielnie "zmieniać" publiczne IP. W trybie bridge, nowy adres MAC podłączonego urządzenia = nowe IP.

EdIt: Tak jeszcze patrzę, nie masz przypadkiem stałego adresu IP i usłig dla firm? Wydaje mi się, że pula 31.179.xx.xx to stałe adresy IP.  

Dzięki za podpowiedź @zylx

Będąc przełączonym na Connect Box, po twojej sugestii uruchomiłem ponownie własny router.

Ciekawostką jest to, że po ponownej aktywacji trybu bridge CB, mój router, bez zmiany MAC dostał inne IP. Tym razem apka HBO Go działa już poprawnie.

Wychodzi na to, że wystarczy kilka godzin nieaktywności by UPC przypisało inne IP. Stąd rodzi się pytanie ile wynosi czas dzierżawy w sieci UPC ?

Co do IP - posiadam umowę na osobę prywatną nie usługi biznesowe...

Nauczyciel
519 379 46

To nie jest problem po stronie UPC tylko po stronie HBO GO

hosting
Specjalista
40 19 0

@Pablonapisał(a):

To nie jest problem po stronie UPC tylko po stronie HBO GO

I tu się nie zgodzę. Kupuję pakiet HBO za pośrednictwem UPC, to UPC powinno zadbać aby cała ich sieć była poprawnie identyfikowana przez dostawce aplikacji HBO. 

Profesor
1579 418 80

Ale co UPC ma do tego, że HBO postanowiło zablokować konkretną ich klasę IP bo np. jakiś user narozrabiał? Przecież HBO GO to serwis należący do HBO czy już do UPC?

https://zanimnapiszesz.info