UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
7 0 0

Compal Connect Box torrent 10 mb/s

Cześć wszystkim, mam internet 300 mb/s, Compal Connect Box, , we wszystkich speedtestach na polaczeniu po kablu osiaga ok 300 mb/s, jednak gdy chce pobrać jakiegoś Torrenta maksymalne transfery wynoszą 10 mb/s, i nic więcej dodam iż perrow i seedów jest bardzo dużo więc tą kwestię można odrazu obalić.

Kolejna ciekawostka jest taka jeżeli ściągam coś ze steam wtedy mam tranfer pobierania maksymalny czyli około 32 mb/s.

Próbowałem już wszystkiego aby osiągnąć te 30 mb/s podczas pobierania torentów ale nie mam już pomysłów.

Najlepsze jest to gdy miałem horizona i 250 mb/s internet wszystko działało bez zarzutów :(.

18 ODPOW. 18
Konto zbanowane
441 160 27

Re: Compal Connect Box torrent 10 mb/s

Widzę, że mylisz jednostki, stram i torrenty bardzo często pokazują prędkości w MB/s, a internet masz w Mb/s (megabajty vs megabity)

a więc 300 mbps =37,5 MB/s

Więc jak Ci leci ok 32 MB/s to praktycznie full łącze.

Jeśli chodzi o torrenty to proponuje zmienić program na np qbittorrent, coś innego spróbować pobrać i zobaczyć jakie będą prędkości. 

Dodatkowo nie zaszkodzi wykonać kilka standardowych rad tj:

-zmienić na ipv4

-przywrócić ustawienia fabryczne connectbox trzymając przycisk reset 30 sek

-łączyć się po kablu

-sprawdzić na innym komputerze / na czystym systemie

-wyłączyć firewall na kompie i routerze

-DMZ na routerze na adres komputera

Nauczyciel
524 139 24

Pobrałam sobie właśnie kilka dystrybucji Linuksa:

http://releases.ubuntu.com/19.04/ubuntu-19.04-desktop-amd64.iso.torrent

http://releases.ubuntu.com/18.04/ubuntu-18.04.3-desktop-amd64.iso.torrent

http://releases.ubuntu.com/16.04/ubuntu-16.04.6-desktop-amd64.iso.torrent

Program Transmission, włączone PEX i DTH, nie robiłam żadnych przekierowań portów i nie ma ograniczenia ze strony UPC do 10 MB/s, a tym bardziej do 10 Mb/s (nie wiem jakie jednostki masz na myśli).

ubuntu-torrent.jpg

Mam łącze 150 Mb/s, dlatego tylko tyle

Konto zbanowane
441 160 27

connectbox.png

connectbox z jupisi też daje radę w torrenty, zaznaczę, że podaną prędkość mnożymy * 8 bo jest podana w megabajtach, wiec pobieranie leci ponad 480 mbps

Także jupisi "chyba" nic nie blokuje 

Użytkownik
7 0 0

Re: Compal Connect Box torrent 10 mib/s

Witam

Wszystkie rady jakie podałeś wykonałeś i niestety dalej jest to samo.

Konto zbanowane
441 160 27

A pobierz np backbox gdzie praktycznie zawsze lata full łączem

Nie ograniczaj też prędkości wysyłania

Nauczyciel
524 139 24

@MapetN1 
Takie rzeczy ściągasz? Nie chwal się, bo Cię wilki zjedzą

Sprawdź, czy w programie nie masz ograniczenia do 10 MB/s. Przełącz modem do bridge i pobierz sobie testowo te Linuksy co podałam wyżej.  Dorzuć jeszcze polecany przez @Informatyg 

Użytkownik
7 0 0

@MapetN1 
Takie rzeczy ściągasz? Nie chwal się, bo Cię wilki zjedzą

Akurat pierwszy lepszy torrent wziąłem XD

Użytkownik
7 0 0

Niestety ale nie mam już pomysłów.

Dalej to samo :( widziałem byłko kilka tematów na forum dotyczących mojego pro blemu niestety w żadnym nie było konkretniej odpowiedzi.

A osoby któe zakładały tematy nie są dostępne.

Nauczyciel
524 139 24

Widziałam podobny temat. Ale co trzeba zrobić, żeby załapać się na to ograniczenie? Mnie i @Informatyg nie udało się więc wstępnie zakładam, że wina nie leży po stronie UPC. Choć nie wykluczam tego

Pobierz sobie jakąś dystrybucję live Linuksa (Ubuntu, Mint), nagraj na pendrive i uruchom z niego. Sprawdź w programie Transmission (włącz PEX I DHT). Oczywiście Compal w bridge, IPv4, połączenie kablem.

Podaj więcej informacji, jakieś zrzuty, czy filmik, cokolwiek, bo tak na sucho nie jesteśmy w stanie pomóc, za mało danych.

Użytkownik
7 0 0

Zzuia

Nic nie trzeba robić aby na te ograniczenie sie załapać.

Jak miałem horizona i internet z niego do  250 Mb/S sciągało mi około 25 mib/s.

Teraz jak zmieniłem umowe i przeszedłem na 300 Mb/S otrzymująć modem Compala ściaga mi tylko z prędkośćią 10 mib/s wiecej nie osiągam dochodzi do w/w prędkości i nic nie przeskoczy tego.

Najlepsze jest to, że ten problem pojawia się tylko i wyłącznie pobierając pliki z torrent.

Jak ściągam jakąś grę przez przykładowo Steam czy inne plafrormy osiągam prędkośći na poziomi 33mib/s.

Ewidetnie problem pojawia się tylko i wyłącznie przy ściąganiu plików z torrentów.

Ps. Używam programu qbitorent ( używałem również innych)  i mam wyłączone wszystkie ograniczenia

Modem jest ja IPv4 w bridge i łączy sie po kablu.

Speed testy pokazują maksa czyli 300 Mb/S.

Tytan
1439 822 568

@MapetN1 naszym inżynierom nie udało się zreplikować Twojego problemu. Sprawdzałem to także sam wczoraj wieczorem i również mi się nie udało. Użytkownicy powyżej również pisali Tobie, że u nich jest ok, nie ma więc możliwości, że to wina Compala. Proponuję zastosować się do wskazówek @zuzia i wykonać  testy na czystym systemie.

---------------------------------------

Przestrzegaj Zasad Społeczności UPC, a będziemy żyli w zgodzie.

Nauczyciel
524 139 24

Jeśli ktoś nie lubi Linuksa może być świeża instalacja Windows, bez aktywnej Zapory oraz antywirusa. Sugeruję testy na Transmission: https://transmissionbt.com/download/

Konto zbanowane
441 160 27

A ściągałeś np wspomnianego już bacbox ? Torrenty mają to do siebie, że nie zawsze ludzie dobrze udostępniają, albo mają taki internecik z jupisi i mało uploadu mają

Backbox czy przez stronkę czy przez torrent to mi zawsze leci praktycznie full łączem, dlatego proponują na nim sprawdzić. 

Oczywiście nie zaszkodzi czysty system, wystarczy obok postawić 2 windowsa to żadnych danych nie stracisz a się przekonasz czy wina nie leży w Twoim systemie.

Warto też sprawdzić antywirusa, zapory, w czasie pobieranie nie obciążać kompa.

Mało tego, nawet nie musisz instalować windowsa, wystarczy https://sergeistrelec.ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/173-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-nat...

system wrzucasz na pendrive i masz windowsa live CD, ma na pokładzie utorrent jak i kilkadziesiąt innych narzędzi, fajny pakiet, tylko nie wiem czy tutaj mogę do tego link wstawić, jeśli nie to sorki  i skasujcie go proszę :(

Użytkownik
7 0 0

Jakiś link do tego bacbox mogę prosić.?

To jest program typu qbtorrent ?