UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

Użytkownik
1 0 0

ConnectBox czy Giga ConnectBox?

Witam,

Za miesiąc przeprowadzam się do nowego mieszkania i stoję przed wyborem operatora dla pakietu telewizja+internet jak i oferty. Padło na UPC. W tym momencie wychodzę do was z pytaniem - jaką prędkość internetu najbardziej polecacie wziąć? Zamierzam podłączyć do routera swój własny (Netgear oparty na Netdumie, jeżeli ma to jakieś znaczenie), także przyszłe urządzenie będzie działało w trybie bridge - pr. 300 mb/s odpada ze względu na Horizona i brak wcześniej wspomnianego trybu. Dlatego zostaje mi wybór pomiędzy pr. 500 (ConnectBox) i 1000 mb/s (Giga ConnectBox). Bardzo zależy mi na stabilności połączenia, dobrym pingu i bufferbloacie. Przeglądałem wiele wątków na forum i nie mogłem zbytnio wywnioskować które urządzenie będzie podatne na mniej problemów.

Dzięki za pomoc

2 ODPOW. 2
Tytan
920 577 77

Re: ConnectBox czy Giga ConnectBox?

Jeżeli interesuje Cie tylko tryb modemu to z kilku względów w ciemno GigaConnect Box będzie stabilniejszy.

Tak naprawdę to wszyskto zależy od infrastruktury w danym rejonie, ja miałem CB i nie widziałem problemów a są tacy którzy twierdzą że je mają (naocznie nie widziałem stąd taki ton mojej wypowiedzi)

-------------------------------------------

hosting
Naukowiec
1213 363 52

Re: ConnectBox czy Giga ConnectBox?

@michalm Generalnie w Connect Boxie problemem jest wadliwi chipset, który powoduje losowe skoki opóźnień, odczuwalne w grach online, voip, VPN. U jednych jest to bardziej odczuwalne niż u innych, ale problem jest.

W GigaConnectBoxie pojawiały się tutaj raporty, że WiFi komuś nie działało stabilnie, czy UI jest nie do końca dopracowane i ma bugi choćby z ustawianiem przekierowania portów,  ale jak wybierasz bridge to Cię to mało interesuje.

Co do bufferbloata to polecam poczytać o SQM. Potrafi uratować małżeństwo

@brtk ma tutaj sporo doświadczenie z obiema konstrukcjami, więc może Ci coś podpowie.