UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
6 0 0

cyfrowe radio w upc

Jestem abonentem cyfrowego UPC Internet w Pułtusku na Mazowszu. U nas nie ma analogu. Nie posiadam telewizora. Czy kupienie tunera DVB-C pozwoli mi na słuchanie cyfrowego Radia w upc w ramach bezpłatnej niekodowanej oferty upc?
Jaka jest przepływość/bitrate stacji radiowych w upc? Obecnie słucham cyfrowego radia z satelity Hotbird13E i zastanawiam się kto ma większy bitrate: satelita czy upc.

9 ODPOW. 9
Konto zbanowane
2383 537 108

Re: cyfrowe radio w upc

Tak, ale musisz ten tuner z czymś go połączysz.

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy
Nie można wyświetlić tego widżeta.

@MrPepka jesteś pewien że radio jest nie kodowane? Bo mi się nie wydaje ale oczywiście mogę się mylić...

Konto zbanowane
2383 537 108

@-

Kurcze rzeczywiście nie pomyślałem o tym. Ale to wystarczy wziąć moduł CI+ od UPC i gra gitara. Tylko jak już wspomniałem trzeba ten tuner jakoś podłączyć i przejść przez jego pierwszą konfigurację.

https://zanimnapiszesz.info
-
Nie dotyczy

@zbiggy według mnie NIE pozwoli. Gdyby radio było odkodowane to tak, jednak w UPC aby odbierać radio musisz mieć co najmniej Moduł CI+ od nich, co do bitrate się nie wypowiem. 

@MrPepka tuner po hdmi i do monitora by podpiął aby konfigurację przejść, a na wyjście audio podłączył sprzęt grający i gitara.A tak pytanie czy jakiś zewnętrzny dekoder DVB-C obsługuje moduły (pewnie coś się znajdzie) i czy to opłacalny biznes?

Zawodowiec
167 36 9

Niestety wszystkie kanały cyfrowe na koncentryku są kodowane :( jedynie to TVP1 i TVP2 znalazło mi nie kodowane na cyfrowym łączu ale SD i pewnie to był przypadek. Wniosek taki że bez wykupionej TV nie posłuchasz sb radia, ale przecież radia popularne w PL mają streamingi internetowe i tam nawet bitrate masz do wybrania

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
-
Nie dotyczy

@krupniok200 tylko dwa? Dziwne
https://www.upc.pl/telewizja/poznaj/kanaly-tv/lista-kanalow-tv/

wszystko co w pakiecie start powinieneś mieć niekodowane. 

Co do radia masz rację....

Zawodowiec
167 36 9

@- ten test robiłem dosyć dawno ze 3-4 lata temu jak jeszcze horizona nie było i tego pakietu pewnie też nie było bo nigdy o nim nie słyszałem xD 

Connect Box 250/20 Mb/s || Horizon select TV DVR + multiroom TV mediaobox || minuty do wszystkich MAX
Użytkownik
6 0 0

Tuner SAT Ariva @Link 200 mam obecnie podłączony cyfrowym łączem SPDIF coax do wzmacniacza Yamaha HTR-2067 z kolumnami. Nie mam telewizora, nie mam monitora. Mam laptopa ale do jego ekranu nie można nic zapiąć. Tuner wyświetla nazwę stacji i nr kanału na wyświetlaczu. Numer stacji wpisuję z pilota.

O module CI+ upc albo ich tunerze nie ma mowy bo jak się go weźmie to trzeba wykupić abonament na TV której nie mam na czym wyświetlić.
Pakiet Start HD nie jest kodowany i można oglądać około 30 kanałów na każdym telewizorze z tunerem DVB-C. Zawiera kanały które są dostępne bezpłatnie naziemnie. Myślałem, że z radiem jest tak samo skoro retramistują to co w naziemnym UKF.
Nie chce mi się włączać komputera i internetu aby posłuchać radia. Liczę, że w kablu będzie wyższa jakość niż na satelicie lub w Internecie.
UKF u mnie nie odbiera w blokowisku na I piętrze nawet na zewnętrznej antenie ze wzmacniaczem. Zresztą jakość szumiącego UKF jest tragiczna w porównianiu z satelitą gdzie mam czysto i bez szumów.

Rozumiem kodowanie na satelicie który nadaje na całą Europę i Bliski Wschód bo prawa autorskie są tańsze gdy wykupione regionalnie tylko na Polskę.
Rozsądne ze strony upc było zdjęcie kodowania ze stacji TV dostępnych naziemnie bo dzięki temu las szpecących anten naziemnych może zmaleje.
Nie rozumiem dlaczego radio w upc jest kodowane. Przecież te 19 stacji które nadają to tylko stacje polskie ogólnie dostępne na UKF.

Highlighted
Innowator
14 3 0

Szkoda że UPC całkowicie zaniedbalo rozwój stacji radiowych w swojej sieci. Można by rodzielic na regiony i udostepniac tylko te stacje które są dostępne w danym regionie.

Stacje radiowe chętnie by udostępniły swój sygnał do reemisji, jednak ze strony operatora cisza.

Jeśli już szkoda pasma, to można by zrobić aplikacje RADIO w której mozna by w takiej forimie udostępniać stacje radiowe w cyfrowej jakości dźwieku.