UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
xrs
Użytkownik
4 0 0

Czy da się wyłączyć IPv6 przez Asystenta pomocy?

A czy wyjdzie na to samo jaśli to zrobie przez automatycznego asystenta pomocy? , bo jest tam taka opcja żeby wyłączyć IPv6 w przypadku problemów z VPN, grami sieciowymi itp. Pytam bo dzwonić nie chce bo płatne, a czat z konsultantem zajęty (wszyscy niedostępni).

Tagi (2)
3 ODPOW. 3
Nauczyciel
513 133 22

Re: Czy da się wyłączyć IPv6 przez Asystenta pomocy?

@xrsprzez chat chyba szybciej parę razy spróbuj to się ktoś odezwie. Ja mam ip v4 nie zmiennie i showmax z reguły lapie po 2 odswiezeniach strony. Wczoraj na xbox 360 obejrzałem z hbo go film to tylko raz się pokazało ze buforuje film.

CI+ | SELECT HD | FP 120 Mb | FilmBox , Cinemax|
Menedżer Społeczności
232 306 77

@xrs Dokładnie tak. Żeby skorzystać z tej opcji należy po zalogowaniu się do serwisu Moje UPC wejśc w zakładkę Pomoc, tam wybrać Internet i następnie wybrać na czym polega problem. 

F2FC30D5.PNG

Po weryfikacji Twoich usług w naszym systemie pojawi się komunikat:

Zlecenie zostało przyjęte do realizacji, w czasie godziny nastąpi zmiana na starą wersję protokołu IPv4. Po tym czasie konieczne jest wykonanie resetu urządzenia cienkim narzędziem (np. wykałaczką bądź spinaczem) przycisku znajdującego się w małym otworze z tyłu modemu, opisanym jako RESET. 

Po tym działaniu Twój modem będzie działać w adresacji IPv4.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (2)
Użytkownik
3 0 0

Niestety w moim przypadku (Connect BOX) wywala komunikat, że konieczna jest rozmowa z konsultantem i przechodzi do formularza zgłoszenia.  Zapewne będzie przeprawa :( i nawijanie makaronu jaki to IPV6 jest wspaniały a 4 jest ble.

Edit:

No i udało się, z rana przez chat z konsultantem (zajeło to kilka minut), a reakcja na formularz zgłoszenia dopiero po 15 była czyli już po sprawie

Żona tylko na mnie naskoczyła że jej wifi nie działa w tabletach bo niestety modem wraca do ustawień fabrycznych.

Z drugiej strony ciekawi mnie dlaczego po takim resecie modemu było aktywne przekierowanie WSZYSTKICH  portów wejściowych TCP i UDP na adres wewnętrzny 192.168.0.108, którego wcześniej wogóle nie miałem i nie miałem żadnego urządzenia na tym adresie.