UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Highlighted
Użytkownik
4 0 0

Czy da się wyłączyć IPv6 przez Asystenta pomocy?

A czy wyjdzie na to samo jaśli to zrobie przez automatycznego asystenta pomocy? , bo jest tam taka opcja żeby wyłączyć IPv6 w przypadku problemów z VPN, grami sieciowymi itp. Pytam bo dzwonić nie chce bo płatne, a czat z konsultantem zajęty (wszyscy niedostępni).

Tagi (2)
2 ODPOW. 2
Highlighted
Head of Customer Care
453 411 136

Re: Czy da się wyłączyć IPv6 przez Asystenta pomocy?

@xrs Dokładnie tak. Żeby skorzystać z tej opcji należy po zalogowaniu się do serwisu Moje UPC wejśc w zakładkę Pomoc, tam wybrać Internet i następnie wybrać na czym polega problem. 

F2FC30D5.PNG

 

Po weryfikacji Twoich usług w naszym systemie pojawi się komunikat:

 

Zlecenie zostało przyjęte do realizacji, w czasie godziny nastąpi zmiana na starą wersję protokołu IPv4. Po tym czasie konieczne jest wykonanie resetu urządzenia cienkim narzędziem (np. wykałaczką bądź spinaczem) przycisku znajdującego się w małym otworze z tyłu modemu, opisanym jako RESET. 

Po tym działaniu Twój modem będzie działać w adresacji IPv4.

--
Jeśli moja odpowiedź jest pomocna kliknij Zaakceptuj jako rozwiązanie, dzięki temu inni szybciej do niej dotrą
Tagi (2)
Highlighted
Użytkownik
3 0 0

Re: Czy da się wyłączyć IPv6 przez Asystenta pomocy?

Niestety w moim przypadku (Connect BOX) wywala komunikat, że konieczna jest rozmowa z konsultantem i przechodzi do formularza zgłoszenia.  Zapewne będzie przeprawa :( i nawijanie makaronu jaki to IPV6 jest wspaniały a 4 jest ble.

 

Edit:

No i udało się, z rana przez chat z konsultantem (zajeło to kilka minut), a reakcja na formularz zgłoszenia dopiero po 15 była czyli już po sprawie

 

Żona tylko na mnie naskoczyła że jej wifi nie działa w tabletach bo niestety modem wraca do ustawień fabrycznych.

Z drugiej strony ciekawi mnie dlaczego po takim resecie modemu było aktywne przekierowanie WSZYSTKICH  portów wejściowych TCP i UDP na adres wewnętrzny 192.168.0.108, którego wcześniej wogóle nie miałem i nie miałem żadnego urządzenia na tym adresie.