UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Użytkownik
2 0 0

Czy do dekodera można podłączyć antenę satelitarną i oglądać kanały FTA?

Dzień dobry!

przymierzam się do zerwania umowy z moimi obecnymi dwoma dostawcami usług: na internet i telefon stacjonarny, a drugi - telewizja satelitarna.  Przyglądam się UPC, chciałabym mieć wszystkie trzy usługi od jednego dostawcy, jednak nurtuje mnie kilka rzeczy związanych z tv. Obecnie posiadam antenę (na wyłączność) z dekoderem i możliwością nagrywania. Głównym priorytetem w wyborze tej telewizji był dla mnie szeroki zakres kanałów, ale przede wszystkim możliwość dostępu do ogroma zagranicznych kanałów niekodowanych FTA z satelity hot bird. W pakietach upc czy też innych kablówek nie znajduję tych kanałów. 
Obecnie telewizja satelitarna działa u mnie tak sobie (chociaż mieszkam w stolicy, anteny nie dało się już lepiej ustawić ze wględu na położenie mieszkania / balkonu w bloku), czasami sygnał się zawiesza. Problem dotyczy jedynie kanałów "z pakietu", a kanały niekodowne śmiagają w 99% przypadków. 
Moje pytnie brzmi: czy możliwe jest podłączenie anteny sat. do dekodera UPC i korzystanie (mam nadzieję) z niezakłóconego sygnału na kanałach "pakietowych", ale także oglądanie za pośrednictwem anteny przy użyciu dekodera upc darmowych niekodowanych kanałów zagraniacznych? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Drugie pytanie dotyczy mojego dysku zewnętrznego podpiętego pod obecny dekoder innej niż upc firmy. To właśnie wspomniane niekodowane kanały głównie zdarza mi się nagrywać na dysk zewnętrzny podpięty po usb do dekodera. Obawiam się, że nie, ale czy istnieje jednak możliwość, że nagrania z dysku będą dostępne do odtworzenia na dekoderze UPC?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi!

6 ODPOW. 6
Tytan
2337 534 105

Re: Czy do dekodera można podłączyć antenę satelitarną i oglądać kanały FTA?

1. Niestety nie. Dekodery UPC posiadają jedynie głowicę kablową DVB-C i umożliwiają odbiór jedynie oferty telewizyjnej UPC

2. Również nie. Gniazdo USB w dekoderach UPC jest zablokowane i nie jest możliwe podłączenie własnego dysku do nich

https://zanimnapiszesz.info
Użytkownik
2 0 0

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Bardzo mi przykro  Podrążę jednak jeszcze trochę temat. Czy istenieje możliwość, nie wiem, zakupu właśnego dekodera lub przejściówki, żeby całość zadziałała tak, jak mi zależy? Przeczytałam na jednym forum, że pewien pan zrobił dokładnie to, o co mi chodzi, jednak było to w 2008 roku. Czy możliwe, że technologia po 11 latach zaczęła nakładać ograniczenia, zamiast się rozwijać i dawać więcej możliwości.
link do forum z wspomnianym przypadkiem https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=4666 

Tytan
2337 534 105

Możesz zakupić tuner DVB-C który będzie miał również głowicę DVB-S/S2 albo (opcja droższa) TV z DVB-S/S2 i DVB-C

https://zanimnapiszesz.info
Highlighted
Specjalista
83 44 2

Musiałbyś mieć tuner w konfiguracji combo i z 2-ma ci+. Tunerami tymi są Vu+ duo 4k,Vu+ Ultimo 4k czy dreambox 920 uhd.

Horizon max HD+Mediabox HD+CI+
300mb/s
Tytan
Tytan
1896 951 148

@anielka najlepsza opcja w Twoim przypadku to nowy telewizor ktory posiada glowice do odbioru

- telewizji naziemnej

- telewizji kablowej

- telewizji satelitarnej

masz jeden odbiornik, jeden pilot i wszystko z czego korzystasz obecnie dostepne 

antene sat podpinasz pod telewizor

kabel z UPC rowniez

do tego podlaczasz zewnetrzy dysk twardy i masz dostep do nagrywania i odtwarzania materialow ktore juz masz zapisane

---
"Inteligentny wszystko zauważa.
Głupi wszystko komentuje".
Zawodowiec
399 154 30

Można też po prostu zakupić dekoder z upc, a dodatkowo mieć połączoną satelitę i przełączać sobie źródło sygnału w momencie jak chcesz obejrzeć kanały zagraniczne.