UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

m18
Inspirator
10 4 0

Dostęp do Pakietu Start przy usłudze internetowej

W 2015 roku podpisałem z UPC umowę, której przedmiotem jest usługa Internet Fiber Power 120 MB/s. Czy w ramach tego pakietu powinienem mieć dostęp do niekodowanych kanałów TV nadawanych w ramach pakietu Start? Zadaję to pytanie, bo spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat.

31 ODPOW. 31
Nauczyciel
573 158 23

Re: Dostęp do Pakietu Start przy usłudze internetowej

@m18  kanały na pewno są dostępne, kwestia tylko wpiecia przewodu i wyszukania kanałów

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
m18
Inspirator
10 4 0

Dzięki za odpowiedź. Otóż technicznie wiem jak to wygląda. W skrzynce na 100% siedzi tłumik sygnału na pasmo <700MHz , dlatego próbuję ustalić czy mam podstawy do wnioskowania o jego demontaż. Stąd pytanie czy ten dostęp jest odzwierciedlony na umowach czy też nie.

Nauczyciel
573 158 23

@m18  nie wiem, co masz w umowie? Ale sam internet  jak bierzesz obecnie to tv start jest w cenie. Moim zdaniem zadzwoń na infolinie i zapytajstart.jpg

.......................................................................................................................................................................................Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
m18
Inspirator
10 4 0

Obecny stan prawny znam. Przypuszczam, że do umów wpisywane są dwie usługi, a to jak są kalkulowane ich ceny to juz inna sprawa... Doczytałem przed chwilą w FAQ na stronie UPC, że pakiet programów niekodowanych jest dostępny bezpłatnie dla klientów dowolnej usługi TELEWIZYJNEJ.

Wykładowca
852 220 36

@m18 , @GMateusz pisał niedawno że wszystkie filtry powinny być zdemintowane, a jak nie są to trzeba dzwonić na infolinię i to zgłosić. Ja osobiście też mam umowę jedynie z Internetem a pakiet start mogę odbierać bez problemu. 

m18
Inspirator
10 4 0

Jeśli rzeczywiście tak by było, to dziwi treść oferty UPC skierowanej do obecnych klientow https://www.upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_twoj_internet_od_upc_vi_2019-1.pdf

Podobnie jest z nowymi umowamihttps://www.upc.pl/pdf/oferta/upc_regulamin_promocji_internet_od_upc_-_ii_2018-1.pdf

Idę o zakład, że ktoś kto nie dobierze opcji TV Start dostanie dławik. Chyba, że źle kombinuję.

Nauczyciel
573 158 23

@m18  wiem, że nie wszyscy mają dlawiki, przy samym internecie

m18
Inspirator
10 4 0

Owszem, natomiast w dalszym ciągu poszukuję jakiegoś argumentu, który by jednoznacznie wskazywał na konieczność demontażu dławika u klienta 'internetowego'. 

Nauczyciel
573 158 23

@m18  kombinujesz jak  ... . Zadzwoń i powiedz w prosty że masz problem z odbiorem tv.

m18
Inspirator
10 4 0

Jednak kombinowałem dobrze. Konsultant pomocy technicznej z infolinii UPC potwierdził, że dostęp do bezpłatnych kanałów tv nie przysługuje klientom, którzy wykupili jedynie usługę internetową. Dostęp uwarunkowany jest od uwzględnienia w umowie pakietu start. 

BTW.  okazało się również- ku mojemu zaskoczeniu - że nie mogę dokonać migracji usług : internet FP 120MB/s za 52 zł/m-c (umowa bez zobowiązania) na: pakiet FP 300MB/s + tv start za 54,99 zł/mc (zobowiązanie 24 m-ce), mimo że sam likowałem w jednym z postów powyżej treść stosownej oferty dla obecnych klientów. Oferta nie została odwołana, zachowuje aktualność, ale infolinia twierdzi, że nie bo nie.

Wykładowca
852 220 36

@m18 , kiedyś zakładali filtry, teraz jak ktoś nie ma pakietu start na umowie to nie dają rozgałeznika teleste. Taki można nabyć w własnym zakresie. Akurat nie powinni być problemu bo od dawna pakiet Internet + tv start jest w takiej samej cenie co sam Internet. 

Co do odmowy oferty polecam złożyć reklamację w której powołasz się na stosowny regulamin oraz  poprosisz o odsłuchanie rozmowy. Domagaj się włączenia oferty, albo podania powodu odmowy. Albo zadzwoń jeszcze raz na infolinię. Czasem inny konsultant da od ręki to, co dla pierwszego było niemożliwe!

Specjalista
53 33 1

Wystarczy kupić to : https://www.tme.eu/pl/details/3dss2/zlacza-koncentryczne-do-anten-tv/teleste/ ,kawałek kabla oraz końcówki do podłączenia razem wyjdzie niecałe 50zł max. Telewizja napewno będzie działać bo robiłem takie coś kumplowi i hulało. 

Horizon max HD+Mediabox HD+CI+
300mb/s
Profesor
1668 425 87

@szczepaniu 

Jeżeli u Autora faktycznie jest zamontowany filtr w skrzynce to takie rozwiązanie nic nie da

@m18 

Jeśli faktycznie masz zamontowany filtr to wystarczy zwykłe zgłoszenie na infolinię bo UPC już tych filtrów nie stosuje. Nie potrzebujesz żadnej podstawy prawnej

https://zanimnapiszesz.info
m18
Inspirator
10 4 0

@MrPepkaTak jak pisałem wyżej dzwoniłem na infolinię UPC i wg konsultanta z pomocy technicznej mam mieć dławik, bo mam nie mieć dostępu do niekodowanych stacji TV nadawanych w ramach pakietu start. Nikt filtra nie zdemontuje, bo wówczas uzyskam dostęp do usługi nie uwzględnionej w umowie, a sam dławik w niczym nie przeszkadza w świadczeniu usługi internet FP.  No chyba, że samo zdjęcie dławika nie powoduje dostępu do niekodowanej oferty TV.