UPC
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dyskusja ogólna

ROZWIĄZANE
Tytan
2062 813 71

Re: Dziwna sprawa - nie działa strona www

@GDAnapisał(a):

Czyli IP z puli UPC jest zablokowane na tej stronie

U mnie też ta strona działa, więc ewentualnie to coś z IP u Autora.

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
16 0 0

Dziękuję wszystkim za pomoc, adresu IP nie udało mi się zmienić, ale chodziło o wyjaśnienie problemu, sprawa do zamknięcia.

Tytan
2062 813 71

@JarekStnapisał(a):

adresu IP nie udało mi się zmienić

A co robiłeś, że się nie udało?

.........................................................................................................................................................................................................To co prezentuję w moich postach jest moją opinią - to co w nich zawarte, każdy stosuje na własną odpowiedzialność.
Użytkownik
16 0 0

@KOCUREK1970napisał(a):

A co robiłeś, że się nie udało?

Przełączyłem CB w tryb modemu a potem wróciłem do routera.

Tytan
2062 813 71

@JarekSt 

No to wiadomo, że po powrocie w tryb modemorouter wróciło stare IP.

Podłącz przewód w modemorouterze do innego portu i spróbuj - CB przydziela w tym samym momencie 2 IP, może uda się na tym drugim IP uzyskać połączenie.

A jeśli nadal klops, to CB w tryb modemu, dokupić własny router i powinno zadziałać.

Wykładowca
815 196 10

W trybie modemu przydziela dwa adresy IP, bo w trybie routera mija się to z celem podłączanie do innego portu, bo wtedy MAC ConnectBoxa ma przypisane IP, a nie jak w trybie modemu, urządzenie podłączone do ConnectBoxa. A już napisał, że w trybie modemu strona mu się otwiera.

Użytkownik
16 0 0

Dokładnie tak. W trybie modemu jest inny IP i strona się otwiera, po powrocie do trybu rotera jest dalej stary IP. Ale tak jak mówię, ważniejsze było zdiagnozowanie problemu, napisałem do administratora strony, albo oni zaradzą, albo kiedyś w końcu "dostanę" nowy adres IP i wtedy też powinno być po problemie.

Tytan
2337 534 105

W sumie czysto teoretycznie w trybie routera możesz mieć nowe IP wyłączając z prądu CB na 2 doby. Jak go potem włączysz to CB też powinien dostać nowe IP

https://zanimnapiszesz.info
Tytan
2062 813 71

Adresacji IP nie blokuje się na stronach ot tak po prostu - coś musiało zostać "nabrojone".
Użytkownik
16 0 0

Dlatego jestem ciekawy co mi odpowiedzą, bo ja raczej stałem się ofiarą a nie tym co "broił". CB był kilka dni wyłączony i podejrzewam, że po włączeniu dostałem nowy adres IP, właśnie ten "trefny".

Tytan
2062 813 71

Nie można wykluczyć, że poprzedni właściciel adresacji coś nabroił.
Rzadko się jednak zdarza, że odblokowują adresację.
Tu sprawdź sobie Twój adres IP:
https://www.mserwis.pl/hosting/sprawdzip
Wykładowca
815 196 10

Ogólnie to UPC już nie ma nic do tego i temat jest rozwiązany. Napisałeś do administratora strony i dobrze zrobiłeś, bo to już Twoja sprawa by ten temat rozwiązać. Dla innych ciekawości jak będziesz chciał, to możesz napisać co Ci odpiszą i jak sprawa potoczyła się dalej, a nie ma co już drążyć tego tematu dalej.